آشنایی با سوئیچ سیسکو WS C2960X 48FPDL

0
425

آشنایی با سوئیچ سیسکو   WS C2960X 48FPDL

سوئیچ سیسکو WS C2960X 48FPDL در لایه Access مورد استفاده قرار می گیرند.

این سوئیچ دارای چهل و هشت پورت 10/100/1000 که از نوع اترنت گیگ است موجود دارند و همچنین دارای دو عدد +SFP هستند.

مزیت سوئیچ سیسکو

سوئیچ سیسکو WS C2960X 48FPDL امکان Stack کردن 8 عدد سوئیچ با یکدیگر را دارد که نهایتاٌ منجر به بهره خروجی G80 خواهد شد و 24 پورت بصورت PoE با 30 وات برروی هر پورت توسط منبع تغذیه 740 واتی یا 48 پورت بصورت PoE با 15.4 وات برروی هر پورت را ایجاد می کند.

تکنولوژیFlexStack و FlexStack-Plusدر سوئیچ سیسکو  WS C2960X 48FPDL

 Flexstack نام تکنولوژی stacking است که برای سری سوییچ های اترنت 2960-S می باشد، و فقط این سری از سوییچ ها هستند که از این تکنولوژی استفاده می کنند.Flexstack-Plus  نیز برای سوئیچ سیسکو سری 2969-X  و 2969-XR استفاده میشود.

هر دو تکنولوژی Flexstack و Flexstack-Pluss نیاز به یک ماژول اکسترنال خاص برای استک شدن با یکدیگر و همینطور کابل Flexstack مشخصی برای ارتباط با ماژولها دارند، که بدون این ماژول stacking عمل نخواهند کرد.

 اتصال سوئیچ ها به یکدیگر از طریق اتصال به وسیله این ماژول، باعث می شود که سوئیچ های درون استک به صورت یک سوییچ واحد عمل کنند.

تکنولوژی FlexStack و FlexStack-Plus با استفاده از ساختارهای درونی، مانند 1+N Redundancy، دسترسی بالا (HA) و قابلیت پیش تنظیمی، میتوانند مجموع هزینه ها را کاهش دهند، که در سوئیچ هایی که به صورت standalone استفاده می شوند، وجود ندارد.

این سری سوئیچ سیسکو دارای سرعت بالا در انتقال داده ها و به نوعی پرکاربردترین سوییچ ها در پشتیبانی از شبکه ها برای کاربران می باشند. این سوئیچ برای رشد بهینه زیرساخت ها و رفع نیازهای رو به رشد کسب و کار، افزایش هوش شبکه ای با دید و کنترل بالا، ساده سازی عملیات و بهبود امنیت برای کاربران و برنامه های کاربردی به شما کمک می کنند.

دیگر ویژگی های سوییچ WS C2960X 48FPDL

  • کنترل هوشمند و ساده از طریق نرم افزار های اصلی
  • سوئیچی انعطاف پذیر و مناسب برای گسترش شبکه های داخلی
  • استفاده از QoS پیشرفته با استفاده از مجوزهای نرم افزاری پیشرفته
  • عیب یابی خودکار و اطلاح نرم افزاری و سخت افزاری با قابلیت پشتیبانی آنلاین
  • سازگارترین سوئیچ سیسکو با محیط زیست نرم افزار ساده برای نصب اتوماتیک و هوشمند از صفر
  • مدیریت اتوماتیک پورت ها با استفاده از نرم افزارهای موجود بر روی سوئیچ خود بصورت هوشمند