data center Some ways to increase energy efficiency

0
179

Some ways to increase energy efficiency in data center

مصرف برق data center بسیار زیاد است و برای اینکه این مصرف به حداقل برسد، از روش هایی مثل لیکوئید کولینگ و هات ایسل ایزولیشن استفاده می شود. روش دیگر کاهش مصرف انرژی، استفاده از سرور های مجازی، جهت مدیریت هزینه ها است.

برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

  • استفاده از هوش مصنوعی در کاهش مصرف برق data center ها
  • استفاده از دیتاسنترهای زیر آب جهت کاهش مصرف برق
  • روش Kyoto Cooling برای کاهش مصرف برق
  • میکرو دیتاسنتر و کاهش مصرف برق دیتاسنتر
  • استفاده از Fuel cell یا پیل سوختی
  • تکنیک Free Cooling و تاثیر آن در کاهش مصرف برق دیتاسنتر
  • سرمایش با مایع مخصوص Liquid Cooling

data center

برق مورد نیاز زیرساخت می تواند هزینه های عملیاتی را افزایش دهد. مدیران مراکز داده در صورتی که نیازهای برق برای CPU، ذخیره سازی و سیستم های خنک کننده را برطرف کنند، می توانند قبوض آب و برق خود را کاهش دهند.

 

 

قبوض آب و برق هزینه کمی برای مرکز داده نیست. به عنوان بخشی از فشار برای پرداختن به هزینه های فناوری اطلاعات، مدیران مرکز داده و سازمان ها به دنبال راه هایی برای کاهش هزینه های انرژی مرکز داده و افزایش بهره وری کلی انرژی هستند.

 

از آنجایی که اجزای زیرساختی زیادی وجود دارد که از برق استفاده می کنند، مدیران گزینه های مختلفی برای افزایش بهره وری انرژی مرکز داده دارند. برخی از این گزینه ها عبارتند از: تنظیم سرعت فن، سخت افزار ذخیره سازی، استفاده از زیرساخت ابری و حتی دمای کار. این تغییرات کوچک به طور جمعی می توانند مصرف برق مرکز داده را کاهش دهند و در نتیجه صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی داشته باشند.

 

علیرغم پتانسیل بسیار زیاد برای افزایش بهره وری، مدیران باید قبل از دنبال کردن هر یک از تاکتیک های زیر برای کاهش مصرف برق مرکز داده، خطرات را مشخص کنند و از پشتیبانی اجرایی برخوردار شوند. بدون برنامه‌ریزی مناسب، زیرساخت‌های با چگالی بالا و بسیار کارآمد می‌توانند یک مرکز داده را در عرض چند ثانیه حرارت دهند.

برای خرید انواع تجهیزات ذخیره سازی اطلاعات به سایت فروشگاه ما مراجعه فرمایید