?WHAT MAKES LTO TECHNOLOGY SO DARN RELIABLE

0
108

اگر شما کاربر تکنولوژی LTO tape هستید، می‌دانید که قابلیت اطمینان بالایی دارد. چقدر از LTO tape استفاده می‌شود؟ خوب، اجازه دهید این کار را به این شکل انجام دهیم, در دو سال گذشته بیش از ۲۵۰ exabytes از ظرفیت LTO tape (فشرده‌شده) به کاربران سراسر جهان ارسال شد.

شما ممکن است تمام عوامل کلیدی که در قابلیت اطمینان عالی تکنولوژی‌های LTO نقش دارند را ندانید اما اگر کمی کنجکاو هستید, برخی از آنچه پشت پرده یکپارچگی داده‌ها در این مقاله BlogBytes است را آشکار خواهیم کرد.

AN EXCELLENT HABIT

می‌توان گفت که طراحی و توسعه تکنولوژی LTO در طول ۲۰ سال گذشته تکامل‌یافته و به تولید LTO-9 دست یافته‌است. تکنولوژی LTO-9 به ۴۵ ترابایت ظرفیت فشرده هر کارتریج می‌بالد که ۵۰ درصد افزایش ظرفیت نسبت به LTO-8 و ۱۴۰۰ % افزایش در تکنولوژی LTO-5 است که یک دهه پیش شروع شد.

تکنولوژیLTO-9  دارای سریع‌ترین درایوهای دیسک تا به امروز با بیش از ۱,۰۰۰ mb در هر ثانیه, نرخ انتقال داده فشرده‌شده, یا تا ۶ / ۳ در هر ساعت, برای کمک به مدیریت پر چالش و حجم‌های کاری آرشیو است.

 

RELIABILITY REVEALED 

خطای بیت غیرقابل اصلاح (UBER) چیست؟ این یک خطای نهان خواندن هارد است – یک معیار کلیدی قابلیت اطمینان داده برای تمام دستگاه های ذخیره سازی داده از جمله HDD ،SSD و Tape.

با توجه به فرمت منحصر به فرد LTO که مبتنی بر کده ای تصحیح خطای ۳۲ کاناله متعامد است، احتمال یک رویداد UBER دستورهای بزرگی کم تر از HDD است.” براساس این مقاله، یک کارتریج LTO-9 با ظرفیت 18TB حدود ۵ مرتبه بهتر از یک 18HDD TB است. به بیان دیگر، نمونه HDD در حدود هر ۱۲۵ ترابایت یا در حدود هر 7HDD، یک UBER را تجربه خواهد کرد.

فن آوری LTO-9 تنها در حدود هر ۱۲.۵ زتابایت که ۱۲.۵ میلیارد ترابایت یا نزدیک به ۷۰۰ میلیون کارتریج LTO-9 است، یک UBER را تجربه می کند!

فن آوری LTO چگونه به جلوگیری از شناسایی نشدن این نوع خطاها کمک می کند؟ تعدادی مکانیزم یکپارچگی داده وجود دارد. به عنوان مثال، فن آوری LTO می تواند به تایید کامل فرآیند نوشتن داده کمک کند؛ ” LTO به دلیل معماری خواندن – حین – نوشتن که در آن چنین خطاهای مربوط به نوشتن در طول نوشتن شناسایی و بازنویسی می شوند، در انعطاف پذیری در برابر خطاهای پنهان حالت نوشتن (UBER) ساخته شده است.

فن آوری LTO-9 نه تنها پنج مرتبه بزرگ تر از HDD است بلکه یک مرتبه بزرگ تر از فن آوری LTO-8 نیز هست.