NINE KEY FEATURES OF LTO-9 TECHNOLOGY

0
149

در دنیای امروز استراتژی های حفاظت از داده مدیران ذخیره سازی می توانند چیزهای زیادی برای علاقه به فن آوری LTO-9 tape پیدا کنند. در این مقاله به بررسی ویژگی های کلیدی LTO-9 خواهیم پرداخت.

FAST AND FURIOUS

اولین ویژگی در مورد LTO-9 tape موروثی است که در صف طولانی نسل های موفق فن آوری LTO tape است که در RoadMap فن آوری فرمت LTO مشخص شده است. بیش از ۵ میلیون TapeDrive LTO حمل شده و بیش از ۳۵۰ میلیون کارتریج LTO tape حمل شده است که بیش از ۳۷۰ اگزابایت ظرفیت ذخیره سازی فشرده در سراسر جهان را فراهم می کند. علاوه بر این، بیش از ۲۵ درصد از Tape Driveهای LTO که به صورت تاریخی ارسال شده اند، هنوز در حال بهره برداری هستند و LTO موفق ترین فن آوری Tape در تاریخ است.

ویژگی های کلیدی عملکرد LTO نسل ۹ چیست؟ تا به امروز بیش ترین ظرفیت هر LTO tape با بیش از 45TB ظرفیت کارتریج فشرده است که نشان دهنده افزایش ۵۰ درصدی ظرفیت نسبت به tape LTO-8 و افزایش ۱۴۰۰ درصدی نسبت به فن آوری LTO-5 است که حدود یک دهه پیش شروع به کار کرد. این قابلیت ذخیره سازی جدی است و این تمام ماجرا نیست؛ Driveهای LTO-9 سریع ترین نرخ انتقال داده LTO tape را تا به امروز با سرعت ۱۰۰۰ مگابایت در ثانیه یا ۳.۶ ترابایت در ساعت به ازای هر درایو، بهره وری عملکرد پشتیبان به خود اختصاص می دهند.

GOING GREEN – ZERO POWER – LOW COST

LTO-9 tape می تواند به رنگ سبز مرکز داده ها تا ۸۷ % کاهش در انتشار کربن کمک کند و این را به یاد داشته باشید – یک کارتریج در شکاف TapeLibrary یا نشستن روی قفسه نیروی صفر می گیرد…. به این ترتیب می توان هزینه های انرژی را کاهش داد و به سمت سبز شدن پیش رفت. فن آوری LTO می تواند راهی عالی برای انتقال آسان و اقتصادی حجم عظیمی از اطلاعات باشد؛ کافی است یک LTO-9 tape بگیرید و تا ۴۵ ترابایت را در هر جایی حمل کنید تا اشتراک گذاری اطلاعات تسهیل شود یا از راه دور داده ها را از منطقه خارج کنید. این کار را انجام دهید: 1PB از داده های فشرده را می توان تنها روی23 ،LTO-9 tape  ارسال کرد! علاوه بر این، نشان داده شده است که LTO tape کم ترین هزینه کل مالکیت تا ۸۶ % کم تر از دیسک یا خدمات ابری را دارد.

RELIABLE BACKUP CONFIDENCE

LTO tape بسیار قابل اعتماد بوده است، توجه داشته باشید:

دستگاه های LTO-9 tape دارای الگوریتم های تصحیح خطای رید سولومون و حفاظت برای تایید فوری داده ها هستند – این به معنای نرخ خطای بیت برای فن آوری LTO-9 tape است که حدود پنج مرتبه بهتر از درایوهای دیسک سخت است. اگر می خواهید از داده های خود نه تنها در برابر خطاهای بیتی بلکه در برابر خرابکاری و حملات سایبری نیز محافظت کنید، از LTO tape استفاده کنید.

نحوه کار حفاظت از داده های LTO tape – هنگامی که یک کارتریج LTO-9 tape از Tape Drive برداشته می شود یک Air Gap بین داده Tape و سیستم ایجاد می شود که مانع از دسترسی مجرمان سایبری و نرم افزارهای مخرب مانند باج افزار می شود که به شما امکان استفاده از داده های Tape محافظت شده برای بازیابی از یک حمله سایبری را می دهد.

همانطور که می دانید، علاقه زیادی به فن آوری LTO-9 tape  وجود دارد و ممکن است در این مقاله کمی فراتر از ۹ ویژگی LTO-9 tape رفته باشیم، بنابراین در اینجا چند ویژگی دیگر نیز وجود دارد: فن آوری LTO-9 tape همچنان از نوار WORM و رمزگذاری برای کمک به ایمن سازی داده ها پشتیبانی می کند و از سیستم فایل نوار خطی برای سهولت استفاده، پشتیبانی می کند.