TO INFINITY AND BEYOND WITH LTO-9 TECHNOLOGY

0
98

TO INFINITY AND BEYOND WITH LTO-9 TECHNOLOGY

WHAT HAPPENS AT CERN?

در CERN چه اتفاقی می افتد؟

CERN یک سازمان بین المللی است که بزرگترین آزمایشگاه فیزیک ذرات جهان را اداره می کند و سازمان اروپایی تحقیقات هسته ای است. طبق ویکی پدیا، « CERN در سال 2019 بیش از 2500 کارمند علمی، فنی و اداری داشت و میزبان بیش از 12000 کاربر از مؤسسات در بیش از 70 کشور بود.

وظیفه اصلی CERN فراهم کردن particle accelerator ها و سایر زیرساخت های مورد نیاز برای تحقیقات فیزیک با انرژی بالا است. تعدادی از دستاوردهای مهم در فیزیک ذرات از طریق آزمایشات در CERN از جمله چندین جایزه نوبل به دست آمده است. آزمایش‌ها و تحقیقات در CERN می‌تواند ده‌ها و نه صدها پتابایت داده در سال تولید کند که باید به‌طور قابل اعتماد ذخیره، محافظت و سپس به آن دسترسی پیدا کرد. وارد فناوری LTO شوید!

 

TONS OF DATA

مقادیر Stratospheric داده توسط Large Hadron Collider که حدود 100 متر زیر مرز فرانسه و سوئیس قرار دارد، ایجاد می شود. همانطور که در مقاله اخیر گزارش شده است، “دپارتمان فناوری اطلاعات [CERN] انتظار دارد تا 180 PB داده در سال 2022 اضافه شود. CERN می تواند با این مقدار اطلاعات به لطف یک tape-disk-SSD architecture مقابله کند.” در عمل، این بدان معناست که نتایج و داده‌های خام حاصل از آزمایش‌های CERN به دقت روی tape بایگانی می‌شوند و از آنجا می‌توان آن‌ها را به راحتی بر روی دیسک و SSD کپی کرد.

 

LTO-9 TECHNOLOGY HAS ROCKET SCIENCE OF ITS OWN

LTO-9 TECHNOLOGY علم موشکی خود را دارد.

فناوری LTO چگونه کار می کند تا داده ها را به صورت ایمن ذخیره، محافظت و در دسترس نگه دارد؟ پاسخ به این سوال به لطف یک فناوری بسیار قدرتمند در نوع خود است. LTO-9 به دلیل فرمت منحصربه‌فرد LTO tape که بر اساس کدهای تصحیح خطای Reed Solomon 2 بعدی متقابل 32 کانالی متعامد است، از قابلیت اطمینان داده بالایی برخوردار است – احتمال یک رویداد خطای بیتی غیرقابل اصلاح، مرتبه‌ای کمتر از HDD است.

برای محافظت بیشتر از داده‌ها در برابر دسترسی غیرمجاز سایبری، فناوری LTO رمزگذاری داده‌های tape drive را فراهم می‌کند و هنگامی که کارتریج از drive خارج می‌شود، یک air-gap بین داده‌ها و سیستم ایجاد می‌شود که از دسترسی مجرمان سایبری جلوگیری می‌کند.

درک اینکه چرا CERN فناوری LTO را برای ذخیره آزمایشات و تحقیقات مهم خود انتخاب کرده است آسان است: زمانی که حفاظت از داده ها، قابلیت اطمینان، مزایای هزینه و ویژگی های دسترسی فناوری LTO-9، ظرفیت کارتریج بالای آن تا 45 ترابایت (فشرده) و و سرعت انتقال داده تا 1000 مگابایت در ثانیه را در نظر می گیرید.