Ninth Generation Cyber Resilient Tape Storage for your hybrid cloud

0
142

Ninth Generation Cyber Resilient Tape Storage for your hybrid cloud

Tape Storage سایبری نسل نهم برای ابر هیبریدی

Tape IBM LTO Ultrium Gen 9 سطح جدیدی از فناوری ذخیره سازی را به ارمغان می آورند.

امروزه دو نیروی قدرتمند فن‌آوری اطلاعات (IT)، حجم بسیار زیاد داده‌ها و تهدیدات امنیتی سایبری هستند. درواقع، راه‌حل‌های ذخیره‌سازی داده مبتنی بر Tape و فن‌آوری در سرتاسر بازار مرتبط و مستحکم باقی مانده‌است، که ما در این مطلب به مسائل بحرانی در این خصوص می پردازیم.

LTO Tape همچنان یک راه‌حل مهم در پرداختن به ذخیره داده‌های مدرن است که از لحاظ نوع و اندازه و نیاز اطلاعات سازمان ها برای ذخیره‌سازی داده‌های با حجم بالا بسیار موثر است. همچنین، Tape برخی از بهترین روش‌ها برای کاهش و حتی خنثی کردن تهدیدهای سایبری را ارائه می‌دهد.

IBM  هرگز ارزش و وعده ذخیره‌سازی مبتنی بر Tape را از دست نداده است.

همچنین، فن‌آوری و راه‌حل‌های ذخیره‌سازی در حال گسترش است، که اخیراً با انتشار جدید (LTO) نسل ۹، مجدداً مورد تایید قرار گرفته ‌است. سیستم‌های پشتیبان و محرک جدیدIBM LTO9  توانایی Tape را برای تامین هزینه‌های اقتصادی و راه‌حل‌های ذخیره‌سازی ایمن را برای رسیدن به طیف کامل نیازهای ذخیره‌سازی داده‌های بلند مدت ۲۱ قرن افزایش می‌دهند.

نسل نهم نوآوری که توسط برنامه LTO تایید شد، Tape را یک راه‌حل پیشرو در پرداختن به نیازهای ذخیره‌سازی داده‌های مدرن معرفی کرده است.

توجه داشته باشید که IBM یک فروشنده برجسته Tape Storage روی کره زمین است، با دو برابر سهم بازار هر فروشنده دیگر.

این موفقیت نتیجه بیش از شش دهه تعهد به فن‌آوری و اتخاذ و اجرای استراتژی محصول براساس نوآوری, بهبود مستمر, ارتباطات مداوم با مشتریان و شرکای تجاری و تمرکز بر کیفیت اجزا است.

فن‌آوری IBM LTO Ultrium tape برای تقاضاهای سنگین مطرح‌شده توسط ذخیره داده‌ها، موارد استفاده مدرن مانند اینترنت اشیا، تجزیه و تحلیل کلان داده، هوش مصنوعی (ai)، برنامه‌های رایانه‌ای، رسانه و سرگرمی طراحی شده‌است. این فن‌آوری Tape اثبات‌شده در راه‌حل‌های جدید ibm LTO9 برای ارائه ظرفیت، عملکرد و قابلیت اطمینان بیشتر در مقایسه با نسل LTO 8 افزایش‌یافته است.

فرمت LTO یک فرمت قدرتمند، مقیاس پذیر، سازگار باopen tape  است که توسط ibm و دیگر اعضای برنامه LTO توسعه و به طور مداوم توسعه‌یافته است. LTOUltrium roadmap فعلی دارای فن‌آوری Tape است که طی دوازده نسل ترسیم شده‌است. این امر به مصرف کنندگان و سازمان‌ها در بازار ذخیره‌سازی اطمینان می‌دهد که Tape به مدت چندین سال به موثرترین محیط ذخیره‌سازی ادامه خواهد داد.

مشخصات نسل جدید ۹ شامل پشتیبانی امنیت چند لایه از طریق رمزنگاری مبتنی بر سخت‌افزار، راه‌حل ذخیره‌سازی WORM و پشتیبانی از پروتکل فایل نوار خطی (LTFS) است. علاوه بر این، مشخصات نسل جدید 9 شامل خواندن کامل و نوشتن با تولید کارتریج  LTO 8است.

از زمان تاسیس اولین نسل در بیست سال پیش، رسانه LTO تقریباً هر ۲.۳ سال ظرفیت خود را دو برابر کرده‌است. برای تولید LTO9, برنامه LTO برای متعادل کردن هزینه و مزیت تکنولوژی در استاندارد ویژگی انتخاب شد، یک کارتریج ۱۸ درصد افزایش در تراکم ذخیره‌سازی از نسل قبلی را ارائه کرد – تا به بازار فعلی برای ظرفیت ذخیره‌سازی بپردازد. یک RoadMap جدید با هدف دو برابر کردن ظرفیت در هر نسل به سمت جلو ایجاد شده‌است.

پیشرفت اضافی در تکنولوژی‌های جدید IBM LTO Ultrium Gen 9 tape شامل:

 • کاهش تا 39٪ هزینه کل مالکیت Tape Library با جایگزینی تکنولوژی  LTO8
 • تا 11 درصد نرخ انتقال داده بهتر از نسل قبلی Tape، تا 400 مگابایت بر ثانیه
 • کارتریج های بالا و 250-280 مگابایت بر ثانیه برای کارتریج های نیمه بالا
 • پشتیبانی از LTO 9 tape drive برای کارتریج های داده جدید IBM LTO Ultrium 9، با پشتیبانی از رابط های 12گیگا بایت SASو 8 گیگFiber Channel (FC)
 • انتشار Tape Library IBM TS4500 با پشتیبانی از LTO 9 با رابط های SAS-12 Gb و FC-8 Gb
 • بهبود پشتیبانی خانواده IBM Spectrum Archive برای Enterprise، Library وSingle Drive

 

یک تکنولوژی جدید به تکنولوژی IBM LTO 9 tape drive معرفی شده‌است، سفارش دسترسی توصیه‌شده (oRAO)، زمان‌های دسترسی به داده‌های Tape را در تکنولوژی‌های نوار کاست Gen Ultrium تا ۷۳ % کاهش می‌دهد.oRAO  یک شتاب‌دهنده بازیابی اطلاعات است که کاربردهای کنترل Tape را قادر می‌سازد تا با کاهش زمان جستجو بین فایل‌ها، بازیابی فایل‌ها را از یک Tape واحد، سرعت ببخشد. این نرم‌افزار از تکنولوژی شتاب دستیابی فایل ibm ساخته شده‌است. oRAO  یک تابع محرک بومی است که داده‌های فشرده و فشرده را پشتیبانی می‌کند و تنها برای تکنولوژی‌های نسل ۹ موجود است.

با IBM Spectrum Archive دسترسی به داده‌های ذخیره‌شده در یکTape Cartridge   – به جای دیسک – آسان تر است. مقیاس IBM Spectrum  یک اشاره‌گر به داده‌های Tape نگه می‌دارد و در صورت درخواست, داده‌ها را بدون دخالت کاربر یا اپراتور بازیابی می‌کند. با استفاده از قابلیت‌های مقیاس IBM Spectrum آرشیو IBM Spectrum   عملکرد بالا و دسترسی قابل‌اعتماد به زیرساخت ذخیره‌سازی را ممکن می‌سازد .به نوبه خود, IBM Spectrum Archive مقیاس IBM Spectrum را قادر می‌سازد تا ظرفیت گسترده‌ای را با رسانه‌های پایین‌تر، فضای کف و هزینه‌های برق اضافه کنند و با مهاجرت مبتنی بر سیاست, ظرفیت آرشیو می‌تواند بدون تاثیر بر دسترسی داده‌ها گسترش یابد.

نوآوری‌هایی مانند oRAO، و همچنین ویژگی‌هایی مانند تغییر مجدد داده‌ها با شکاف فیزیکی هوای ارائه‌شده توسط Tape، علاوه بر رمزنگاری بیتی داده‌ها در حالت استراحت، به LTO Tape کمک می‌کند تا موقعیت قوی خود را به عنوان راه‌حل مناسب حفظ کند.

Advantages of IBM tape solutions
 مقدار داده‌های ذخیره‌شده تا سال ۸.۹ به ۸.۹ زتا بایت در سراسر جهان می‌رسد. علاوه بر این, بیش از ۶۰ درصد از کل داده‌ها آرشیو بوده و می‌تواند تا سال ۸۰ به ۸۰ درصد ~ ZB) ( ۷.۱۲) ( یا بیشتر برسد.

امروزه Tape، راه‌حل‌های ذخیره‌سازی داده را برای شرکت‌های بزرگ و کوچک در طیف وسیعی از صنایع اطراف کره زمین فراهم می‌کند. در واقع :Tape

 • Tape storage به عنوان یک رسانه می‌تواند هم در محل و هم در خارج در بسیاری از سازمان‌ها یافت شود و به عنوان مخزن درصد از داده‌های پشتیبانی و آرشیو امروز عمل می‌کند.
 • پتانسیل فن‌آوری برای دستیابی به پیش‌بینی‌های ظرفیت قوی در دهه آینده, برتر از فناوری‌های HDD است.
 • 7 برابر ارزان‌تر از Disk Storage در یک مطالعه تطبیقی ۱۰ ساله TCO و ۳ برابر ارزان‌تر از همه سیستم‌های Cloud در یک مطالعه تطبیقی ۱۰ ساله TCO است.
 • در حدود دو برابر از دیسک قابل‌اعتمادتر است.
 • می‌توان در محیط‌های IT برای کاهش هزینه‌ها از طریق معماری‌های مبتنی بر نرم‌افزار جدید و مبتنی بر فلاش استفاده کرد.

برای شرکای تجاری ما و مشتریان Tape Storage، رویکرد ibm برای توسعه فن‌آوری Tape و نوآوری مزایای متعددی ارائه می‌دهد:

بهینه‌سازی اجزا.

تلفیق و بهینه‌سازی تمام اجزا در سیستم‌های نواری منجر به کاهش ریسک از دست رفتن داده‌ها، قابلیت اطمینان بیشتر، پایداری بیشتر سیستم، عمر طولانی رسانه و عملکرد بهینه می‌شود.

دردسترس بودن.

از آنجا که راه‌حل IBM Tape، محرک‌ها، اتوماسیون، رسانه‌ها، و نرم‌افزار را تامین می‌کند، مشتریان از یک فروشنده سود می‌برند که می‌تواند راه‌حل نهایی را برای حل سریع‌تر مشکل کار کند.

کنترل کیفیت

تست مداوم رسانه و دیگر اجزای سیستمTape ، قابلیت اطمینان و دوام محصولات IBM Tape  را افزایش می‌دهد – تنها رسانه‌های برند ibm بر علیه تمام تنظیماتIBM Drive و Library تست می‌شوند.

ضمانت

فروشندگان Tape تضمین می‌کنند که محصولات IBM Tape از تولید و نقص‌های مواد برای زندگی کارتریج آزاد خواهند بود.

اعتماد.

تاریخ IBM با Tape تقریباً ۶۵ سال طول می‌کشد; مشتریان ما می‌توانند به تجربه و RoadMap ذخیره‌سازی Tape Storage اعتماد داشته باشند.

امنیت Tape

با وجود اینکه Tape یکی از اصول اساسی استراتژی‌های موثر حفاظت از داده‌ها در طول سال‌ها بوده‌است، معماران و تصمیم گیرندگان آن می‌دانند که Tape نمی‌تواند پاسخی کامل باشد.

اما Tape راه‌حل‌های قدرتمندی را برای تهدیدهای خاص ارائه می‌کند و از موارد با هزینه‌ای به ازای هر gigabyte که توسط دیگر فن‌آوری‌های ذخیره‌سازی بی‌نظیر است استفاده می‌کند. برای مثال، حملات ransomware فایل‌ها را رمز می‌کنند، آن‌ها را غیرقابل دسترسی می‌کنند، سپس مهاجمان خواستار پرداخت باج برای رمزگشایی آن‌ها می‌شوند. این نوع حملات بدافزار را در مخازن پشتیبان به تاخیر می‌اندازد. این کار بازیابی فایل را بی‌هوده می‌کند زیرا با بازیابی داده‌ها، ransomware دوباره شعله‌ور می‌شود و سپس دوباره داده‌ها را دوباره دوباره دوباره تکرار می‌کند. اما Air Gap ارائه‌شده توسط Tape می‌تواند چرخه ransomware مجدد را با ایجاد نسخه داده‌ای که اساساً برای هکرها غیرممکن است، حذف کند.

بسیاری از شرکت‌ها حذف Tape از محیط‌های حفاظت داده خود را مد نظر قرار داده‌اند، زیرا Tape نمی‌تواند به اهداف بازیابی و زمان بازیابی ثابت (RPO / RTO) دست یابد. درست است که دیگر راه‌حل‌های حفاظت از داده‌ها مانند عکس‌های فوری و تکرار می‌توانند RPO / RTO بهتری ارائه دهند – اما آن‌ها حفاظت در برابر بدافزار یا تهدیدهای دیگر را فراهم نمی‌کنند.

ذخیره‌سازی عمومی ابر ممکن است جایگزین موثری به نظر برسد، زیرا می‌تواند گزینه‌های ذخیره‌سازی خارج از حوزه را از فوکوس یک cyberattack خاص فراهم کند. اما انتقال حجم کلان داده در طول شبکه می‌تواند منجر به زمان ریکاوری طولانی شود و دارایی‌های ارزشمندی را در معرض تهدیدهای جدید قرار دهد. gapping Air با فن‌آوری Tape باید یک توجه جدی برای هر شرکتی باشد که به بهترین روش‌ها برای اطمینان از داده‌های شرکت و حریم خصوصی مشتریان خود نگاه کند.

راه‌حل‌های IBM tape برای کاهش کاستی‌های Tape و به حداکثر رساندن مزایای آن طراحی شده‌اند. جدیدترین تکنولوژی‌های IBM LTO tape  تراکم ذخیره‌سازی بالاتری نسبت به نسل‌های گذشته ارائه می‌دهند و به کاهش هزینه ذخیره‌سازی حجم کلان داده کمک می‌کنند. (IBM) Drive و Library‌های لایه‌های متعددی از حفاظت داده‌ها را فراهم می‌کنند. IBM Spectrum Archive، یکی از اعضای صنعت خانواده ذخیره‌سازی IBM Spectrum از راه‌حل‌های تعریف‌شده توسط نرم‌افزار را شناسایی کرد، راه‌حل‌هایی ارائه می‌دهد که می‌توانند دسترسی به داده‌ها را در Tape آسان و سریع به عنوان Disk فراهم کنند.

Next generation use cases

در نسل بعدی از روش‌های ذخیره‌سازی Tape استفاده می‌شود که همیشه از نرخ‌های استقرار قوی در مراکز تجاری سنتی و مراکز داده استفاده می‌کند مانند بایگانی پشتیبانی و بایگانی طولانی‌مدت .واقعیت این است که Tapeها در سلسله‌مراتب ذخیره داده که سال‌ها پیش از یک رسانه پشتیبان حرکت می‌کردند، به نمایش در آمد.

این Tape علاوه بر تمامیت داده‌ها و مزایای هزینه، مزیت قابلیت حمل ونقل را نیز ارائه می‌دهد که امکان ایجاد Air Gap بین داده‌ها و هکرها آنلاین را فراهم می‌کند و یک حفاظت موثر و موثر در برابر cyberattacks فراهم می‌کند.

اما اقتصاد داده‌ها و امنیت Tape Storage به خوبی در موارد استفاده سنتی کم‌تر بازی می‌کنند. ذخیره داده‌های ابر را در نظر بگیرید. تا آنجا که ۸۰ درصد یا بیشتر شرکت‌های داده تولید می‌کنند، بعد از ۹۰ روز به آن‌ها دسترسی نخواهد یافت.