Tape vs Disk vs Cloud: A comparison of Data Backup Options

0
131

Tape vs Disk vs Cloud: A comparison of Data Backup Options

 

برنامه های تداوم کسب و کار در محیط امروزی ضروری است، جایی که حتی چند ساعت از کار افتادن می تواند در از دست دادن درآمد بسیار پرهزینه باشد. رویه های BackUp گیری از داده ها بخش مهمی از این طرح های تداوم کسب و کار است. اما از آنجایی که منوی گزینه‌های BackUp‌ گیری با معرفی فناوری‌های جدید افزایش می‌یابد، انتخاب معیارهایی که بر اساس آن‌ها تصمیمات BackUp‌ گیری از داده‌های خود را براساس آن‌ها قرار دهید، می‌تواند دشوار باشد.

چه به دنبال جایگزینی زیرساخت قدیمی باشید، چه از  BackUp‌ گیری معیوب یا ناقص رنج برده باشید، یا فقط برای آینده برنامه‌ریزی کنید، در اینجا سه ​​گزینه رایج –  BackUp‌ گیری Tape، دیسک و ابر – به همراه معیارهای قیمت، کارایی و طول عمر را مقایسه می‌کنیم.

 

BackUp گیری مبتنی بر Tape

Tape اولین روش برای BackUp گیری از داده ها در دهه 1960 و 1970 بود. از آنجایی که این مدت طولانی بوده است، بیش از چهار دهه با کسب و کارها تکامل یافته و رشد کرده است. بنابراین، تصمیم به استفاده از  BackUp‌ گیری مبتنی بر Tape (یا استفاده از آن) به این معنی است که با فرض اینکه شرکت شما قبلاً از این روش استفاده کرده است، پیشرفت‌های زیرساختی کمی ضروری است.

 

عدم بهبود زیرساخت ها یکی از زمینه هایی است که از آن صرفه جویی در هزینه ها حاصل می شود. دیگری هزینه خود Tapeهاست. Tapeها معمولاً جایگزین ارزانی برای سایر روش‌های ذخیره‌سازی هستند، اگرچه این بستگی به مقدار و نوع داده‌هایی دارد که سازمان شما مرتباً به BackUp‌ گیری نیاز دارد.

 

Tapeها همچنین فرصت ذخیره سازی داده های چند سایتی را فراهم می کنند. مانند هر طرح تداوم کسب‌وکار، ایده خوبی است که از افزونگی داده‌های چند سایت اطمینان حاصل کنید تا یک فاجعه در یک مکان خطر پاک کردن داده‌های حیاتی ماموریت را نداشته باشد. با این حال، این روش Tape Storage چند سایتی می‌تواند ناکارآمد و پرهزینه باشد، زمانی که هزینه‌های حمل و نقل ایمن Tape و Storage در مراکز داده یا سایر امکانات خارجی را در نظر بگیرید.

TapeTapeها همچنین از برخی از کاستی های مورد انتظار فناوری های قدیمی رنج می برند. خواندن و نوشتن روی Tapeها نسبت به سایر روش‌های BackUp‌ گیری بیشتر طول می‌کشد. احتمال خراب شدن داده ها یا مشکل در خواندن داده ها از Tapeها بیشتر از مثلاً BackUp گیری مبتنی بر دیسک است. علاوه بر این، بازیابی داده‌ها از Tapeها باید به ترتیب صحیح تکمیل شود، درست مثل اینکه در حال مرور لیست‌های پخش در یک توالی خاص در Tape صوتی هستید. نیازی به گفتن نیست که ضرورت توالی می تواند فرآیندهای BackUp گیری و بازیابی را پیچیده کند.

 

اگرچه بک آپ گیری روی Tapeها واقعاً طولانی‌ترین زمان را داشته‌اند، اما در معرض تغییر هستند. نوارهای BackUp در اشکال و اندازه های مختلفی هستند – به معنای واقعی کلمه – بنابراین ممکن است با هزینه های زیرساختی پیش بینی نشده برای پشتیبانی از رسانه های فیزیکی نیز مواجه شوید.

 

BackUp گیری مبتنی بر دیسک

به طور کلی، BackUp گیری مبتنی بر دیسک به طور قابل توجهی برای بازیابی اطلاعات سریعتر و قابل اعتمادتر از BackUp گیری مبتنی بر Tape است. به جای نوشتن از دیسک (مانند هارد درایوها یا سرورهای شما) روی Tape، یک نسخه BackUp از دیسک به دیسک به سادگی یک روش کارآمدتر برای انتقال داده است.

 

به طور مشابه، بازیابی از دیسک یک فرآیند نسبتا کارآمد است. از دردسرهای بازیابی، ترتیب بندی و سپس تکثیر Tapeها یک به یک اجتناب خواهید کرد. بنابراین، BackUp‌ گیری مبتنی بر دیسک یک روش بازیابی سریع‌تر است.

 

شاید بزرگترین اشکال این باشد که BackUp‌ گیری‌های مبتنی بر دیسک همچنان در مکان داده‌های موجود در سایت شما وجود دارند. برای افزونگی داده‌های چند مکان، باید از یک ارائه‌دهنده شخص ثالث برای BackUp‌ گیری خارج از سایت یا تکرار دیسک در سایت استفاده کنید. اگر تصمیم به دور زدن نیاز به ارائه‌دهنده خارج از سایت دارید، ادامه خرید فضای دیسک می‌تواند گران‌تر شود، نه اینکه به فرآیند اضافی انجام آن توسط خودتان اشاره کنیم.

Tapeالبته، می‌توانید کپی‌های دیسک خود را نیز بردارید و از آن‌ها BackUp بگیرید. این ترکیبی از Tape و دیسک BackUp است و جایگزینی برای پرداخت هزینه های بالا برای فضای دیسک است. با این حال، این هزینه‌ها هنوز هم می‌توانند در هزینه‌های کار اضافی و زیرساخت‌های مرتبط با حفظ BackUp‌ گیری مبتنی بر Tape همراه با دیسک‌ها باشند.

 

BackUp گیری مبتنی بر ابر (Cloud) (آنلاین)

BackUp‌ گیری مبتنی بر ابر یا آنلاین به BackUp‌ گیری خارج از سایت برای ارائه‌دهنده خدمات شخص ثالث (یا زیرساخت ابری خودتان) از طریق فن‌آوری‌های فعال‌سازی ابری و/یا لوازم داخلی اشاره دارد.

 

در هر گیگ، عموماً می‌توانید داده‌ها را با کارایی بیشتر در یک ابر ذخیره کنید، که نیاز به خرید و به‌روزرسانی Tapeها یا دیسک‌ها را از بین می‌برد. BackUp‌ گیری آنلاین نیز فرآیندی کم‌مشقول است، زیرا تکثیر به‌عنوان یک سرویس مدیریت شده انجام می‌شود. این امر نیاز به صرف ساعت‌ها در هفته برای مدیریت فیزیکی BackUp‌ گیری یا ایمن‌سازی و حمل و نقل Tapeها را از بین می‌برد.

 

BackUp گیری مبتنی بر ابر به طور ذاتی شامل افزونگی داده های چند سایتی نیز می شود. یک کپی داده محلی می‌تواند در دستگاهی مانند SmartFrame در محل زندگی کند، در حالی که این فناوری فعال‌سازی داده‌ها را به ارائه‌دهنده یا مرکز داده خارج از سایت شما نیز تکرار می‌کند. چنین تجهیزات و فناوری‌های فعال‌سازی به‌طور مداوم در پس‌زمینه عملیات فناوری اطلاعات شما اجرا می‌شوند و برخی از دردسرهای فرآیندهای دستی فناوری اطلاعات را از بین می‌برند. مدیران همچنین می‌توانند ماشین‌های مجازی را روی چنین وسایلی تهیه کنند و همزمان از دستگاه برای  BackUp‌ گیری از ماشین‌های مجازی خارج از سایت استفاده کنند.

 

البته، شما به پهنای باند مناسب برای پشتیبانی از تکرار تغییرات در داده های خود در خارج از سایت نیاز دارید. بسته به قابلیت‌های فعلی‌تان، ممکن است به این معنا باشد که باید داده‌های کمتری را تکرار کنید یا به‌طور واقع‌بینانه‌تر، برای بهینه‌سازی شبکه پول خرج کنید. علاوه بر این، زمانی که شما به یک استقرار ابری جدید منتقل می‌شوید، مدتی زمان و تلاش وجود خواهد داشت، هرچند این بسته به میزان داده‌ای که به دنبال انتقال به ابر هستید، متفاوت خواهد بود. بنابراین، BackUp‌ گیری آنلاین یک گزینه BackUp‌ گیری انعطاف‌پذیر است، زیرا می‌توانید تنها برخی از داده‌های مهم‌تر خود را به ابر منتقل کنید.

Tapeاز آنجایی که این یک فناوری جدیدتر است، برخی از نگرانی های امنیتی درک شده در اطراف ابر وجود دارد. بسیاری در تعجب هستند که آیا BackUp‌ گیری از داده‌های خارج از سایت، جریان داده‌های آن‌ها را در معرض نفوذ شخص ثالث یا اختلاط ناخواسته داده‌ها با سایر مشتریان ساکن در یک مرکز داده خاص باز می‌کند. با این حال، زیرساخت‌های ابری جدیدتر به‌طور ایمن ساخته می‌شوند و در واقع می‌توانند از بسیاری از دام‌های بالقوه مرتبط با، به عنوان مثال، حمل و نقل و ذخیره نوارها یا دیسک‌ها در تسهیلات هم‌مکانی، جلوگیری کنند.

 

چگونه تصمیم خود را بگیرید

هر مدل BackUp مزایا و معایب خود را دارد – این نشان دهنده ماهیت ناقص فناوری است که ما به طور مداوم در سرعت، کارایی و امنیت پیشرفت می کنیم. همانطور که در مورد روش های BackUp گیری شرکت خود تصمیم می گیرید، به موارد زیر دقت کنید:

 

  • مقدار داده ای که به طور منظم در سازمان شما به روز می شود.
  • قابلیت های پهنای باند فعلی شما
  • هزینه های مربوط به BackUp گیری فعلی و بودجه کلی IT شما
  • ملاحظات سخت افزاری، از جمله زیرساخت فعلی شما و هرگونه ارتقای لازم
  • تعداد مکان‌هایی که باید از آنها نسخه BackUp تهیه کنید و ابزارهای BackUp را انتقال دهید.
  • استراتژی بلندمدت فناوری اطلاعات شما و طول عمر بالقوه روش‌های BackUp‌ گیری مختلف
  • منابع داخلی شما، چه از نظر زمان و چه از نظر نیروی کار، و اینکه آیا این منابع برای مدیریت پروژه های خودتان کافی است یا از خدمات مدیریت شده بهره مند می شوید.

همچنین باید زمان بندی را در نظر بگیرید. اگر زیرساخت شما خوب است و فرآیندهای BackUp گیری شما پایدار است، احتمالاً می توانید تغییرات فوری در معماری BackUp خود را دنبال نکنید. اما اگر شرکت شما به دنبال به‌روزرسانی لازم برای BackUp‌ گیری از زیرساخت‌ها، انتقال مراکز داده، یا توسعه یا اکتساب کلی شرکت است، ارزش آن را دارد که در طرح‌های تداوم کسب‌وکار خود و اینکه چگونه هر گزینه BackUp ممکن است نیازهای آینده سازمان شما را برآورده کند، تجدید نظر کنید.

برای خرید انواع تجهیزات دخیره سازی اطلاعات به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش کلیلک کنید