IBM tape solutions provide

0
162
IBM

راه حل های ذخیره سازی داده مبتنی برTape  IBM  

نقض داده ها به طور متوسط ​​برای شرکت ها در سراسر جهان هزینه دارد .

یک راه حل مدرن ساده و ارزان و عملاً غیرقابل نفوذ در برابر حملات سایبری برای محافظت از داده ها وجود دارد. این راه حل کاربران را ملزم می کند تا Tapeهایی را که داده های خود را ذخیره می کنند حذف کنند. بنابراین “Air Gap” بین داده ها یک دفاع ساده ارائه می کنند که به طور موثر از نفوذ هکرها جلوگیری می کند. شکاف های هوایی یکی از مواردی از چندین نوع حفاظت از داده ها است که Tape می تواند ارائه دهد.

پیشروترین فروشنده ذخیره سازی Tape در سراسر جهان، IBM است، که ویژگی های حفاظتی، از جمله رمزگذاری داده ها، کلید مدیریت و نوشتن یک بار، خواندن بسیاری از (WORM) فن آوری را شامل می شود.

مزایای Tape  

معماران فناوری اطلاعات و تصمیم گیرندگان تشخیص می دهند که Tape می تواند سنگ بنای داده های موثر باشد. Tape می تواند راه حل های قدرتمندی برای تهدیدات خاص و موارد استفاده با هزینه هر گیگابایت غیر قابل مقایسه با سایر فناوری های و ذخیره سازها باشد.

برای مثال، زمانی را در نظر بگیرید که حملات باج‌افزاری فایل‌ها را رمزگذاری می‌کنند، آنها را غیرقابل دسترس می‌کنند و مهاجمان برای رمزگشایی از آنها تقاضای باج می کنند. این نوع حملات بدافزار شناسایی نشده با تاخیر زمانی را در مخازن پشتیبان تعبیه می کنند که بازیابی فایل را بی معنی می کند. زیرا با بازیابی داده ها، باج افزار دوباره فعال می شود و سپس داده ها را دوباره رمزگذاری می کند. اما شکاف هوای طبیعی که به سادگی از بین بردن کارتریج نواری ایجاد می کند می تواند این شکاف را از بین ببرد چرخه باج افزار عفونت و آلودگی مجدد با ایجاد یک کپی داده اساسا غیرممکن است.

بسیاری از شرکت ها حذف Tape از محیط های حفاظت از داده های خود را در نظر گرفته اند زیرا Tape نمی تواند به اهداف تعیین شده نقطه بازیابی (RPO) و زمان بازیابی دست یابد اهداف (RTO). زمان زیادی برای بارگیری و دسترسی به داده ها از کارتریج های Tape تلف می شود. دیگر راه حل های حفاظت از داده ها مانند عکس های فوری و تکرار می توانند RPO و RTO بهتری را ارائه دهند فاقد محافظت در برابر بدافزارها یا سایر تهدیداتی که نوارهای شکاف هوا ایجاد می کنند. ابر عمومی به نظر می رسد ذخیره سازی جایگزین موثری باشد، زیرا می تواند فضای ذخیره سازی خارج از سایت را فراهم کند. اما انتقال حجم داده های بزرگ در سراسر شبکه می تواند منجر به بازیابی طولانی شود و دارایی های ارزشمند را در معرض تهدیدات جدید قرار دهد.

IBMراه‌حل‌های نواری را برای کاهش کاستی‌های نوار و در عین حال به حداکثر رساندن آن طراحی کرده است. مزایای. درایوهای Tape از IBM تراکم ذخیره سازی بسیار بالاتری نسبت به قبلی ارائه می دهند نسل‌ها، به کاهش هزینه‌های ذخیره‌سازی حجم بزرگ داده کمک می‌کند. درایوهای Tape  IBMو کتابخانه ها چندین لایه حفاظت از داده ها را فراهم می کنند. و IBM Spectrum Archive، یکی از اعضای پیشرو در بازار 5 خانواده IBM Spectrum Storage از راه حل های تعریف شده توسط نرم افزار، راه حل هایی را ارائه می دهد که می تواند دسترسی به داده های روی Tape را به آسانی و سرعت دیسک انجام دهد.

راه حل های ذخیره سازی مقرون به صرفه، قابل اعتماد و ایمن

راه حل های Tape  IBMمنعکس کننده شش دهه تعهد به این فناوری است.

راه حل های ذخیره سازی مقرون به صرفه، قابل اعتماد و ایمن

راه حل های Tape  IBMمنعکس کننده شش دهه تعهد به این فناوری است.

IBM TS4300 tape library

شرکت‌هایی که به دنبال حفاظت از داده‌ها و کارآمدی Tape هستند اما با سرمایه کمتر سرمایه گذاری باید IBM TS4300 را در نظر بگیرد. این چگالی بالا ، کتابخانه Tape به گونه ای طراحی شده است که داده ها را در طولانی مدت به صورت ایمن ذخیره می کند و در عین حال به کاهش هزینه ها کمک می کند مرتبط با فضای مرکز داده و ابزار. طراحی مدولار TS4300 کاربران را قادر می سازد تا در صورت نیاز ظرفیت کارتریج و درایو را افزایش دهید. ساخته شده در اطراف یک کتابخانه پایه 3U-بالا،TS4300 می تواند به صورت عمودی تا هفت ماژول، از جمله کتابخانه پایه را مقیاس بندی کند.

در یک پیکربندی هفت ماژول، TS4300 ظرفیت بیش از 270 کارتریج LTO را ارائه می دهد.  wizard برای نصب و پیکربندی به کاربران امکان نصب، گسترش و سرویس کتابخانه را می دهد بدون آموزش خاص TS4300 از آرشیو طیف IBM برای استفاده مستقیم، بصری و گرافیکی استفاده می کند. دسترسی به داده های ذخیره شده در درایوها و کتابخانه های IBM Tape با استفاده از قالب IBM LTFS استاندارد سازگاری IBM LTFS امکان دسترسی به داده های ذخیره شده در Tape را به گونه ای می دهد که گویی داده ها روی دیسک هستند یا حتی حافظه فلش.

برای کمک به برآوردن الزامات امنیتی و انطباق، TS4300 کارتریج های WORM را پشتیبانی می کند حفاظت از داده ها را افزایش داده و رمزگذاری مدیریت شده توسط کتابخانه را با کلید امنیتی IBM فراهم می کند مدیر چرخه حیات برای بهبود تداوم کسب و کار، TS4300 دارای ویژگی هایی مانند خودکار است مسیر کنترل و شکست مسیر داده برای ارائه کنترل خودکار در صورت از دست دادن هاست آداپتور یا مسیر کنترل.

IBM TS1160 tape drives

همه راه حل های Tape یکسان ایجاد نمی شوند و یک تفاوت اساسی و قدرتمند در کیفیت Tape Drive های IBM نهفته است. TapeDrive ها را به طور خاص برای به حداکثر رساندن پایداری آرشیو طراحی می کند و دارای قابلیت اطمینان بلند مدت رسانه ها، حفاظت از داده‌ها به عنوان کارتریج WORM، پارتیشن بندی داده ها، رمزگذاری داده ها و مدیریت است.

 

با فناوری WORM، داده ها را می توان بارها خواند، اما فقط یک نوشتن اولیه مجاز است. این قابلیت تضمین می کند که داده ها قابل تغییر نیستند و آن را در برابر بدافزارها و بدافزارهای داخلی ایمن می کند تهدیدها فناوری WORM تضمین انطباق را برای داده هایی که به آن نیاز دارند ارائه می دهد و می تواند همچنین کپی های محافظت شده ای از داده ها را ارائه دهید که ممکن است برای ذخیره سازی داده های معمولی مفید باشد، حتی اگر انطباق به طور خاص مورد نیاز نیست. علاوه بر حفاظت و امنیت اطلاعات قدرتمند ویژگی ها، درایوهای جدید TS1160 دو برابر ظرفیت و توان عملیاتی بیشتری نسبت به قبلی ارائه می دهند  Tape Driveهای IBM (تا 400 مگابیت در ثانیه بومی، 900 مگابیت در ثانیه فشرده شده).

TS1160 اکنون 16 گیگابایت FC را ارائه می دهد، رابط های 10 و 25 گیگابایتی اترنت/RoCE و 12 گیگابایتی SAS، به محافظت از سرمایه گذاری در Tape کمک می کند.

راه حل های Tape مجازی TS7770

برای رسیدگی به ذخیره سازی دسترسی سریعتر به داده برای مقادیر زیادی از داده های فعال و غیرفعال؛ در حالی که برآورده کردن الزامات ذخیره سازی نظارتی و طولانی مدت برای تضمین حفاظت از داده های پیشرو؛ و بیان یک راه حل با یک ابر هیبریدی به عنوان بخشی از زیرساخت ذخیره سازی پردازنده مرکزی، IBM راه حل های خانواده TS7700 از کتابخانه نوار مجازی (VTL) را برای رایانه های بزرگ ارائه می دهد. IBM TS7770، آخرین عضو خانواده، مجازی سازی و حافظه پنهان دیسک یا فلش را در حین نگهداری ترکیب می کند.

 

خانواده TS7700 می تواند مزایای بسیاری را برای کاربران پردازنده مرکزی IBM فراهم کند. زیرا راه حل های TS7700 با IBM Z کار می کنند، برای پشتیبانی از TS7700 به نرم افزار z/OS اضافی نیاز نیست. در همان زمان، IBM Z از دسترسی کامل به تمام دستورات Tape Library اختصاصی IBM برخوردار است مجموعه ها z/OS به جای مجموعه ای از Library های مستقل Tape، کل شبکه TS7700 را می بیند.

TS7770 که با برخی از پیشرفته ترین پردازنده های POWER9 ساخته شده است، دارای پیشرفت هایی است که به ارائه بهبود امنیت، مقیاس پذیری، قابلیت اطمینان و عملکرد به سرورهای IBM Z کمک می کند. قابلیت TS7770 Automated Grid Cloud Failover می تواند اطمینان حاصل کند که داده ها در دسترس هستند در هر کجا و در هر زمان این فناوری پیشرو به ارائه خطای تقریباً صفر ثانیه ای کمک می کند در بیش از 8 سیستم TS7770 متصل به شبکه، 20 گیگابایت در ثانیه توان عملیاتی و 19 PB ظرفیت فشرده، که می‌تواند به رایانه‌های بزرگ اجازه دهد تا داده‌های بیشتری را سریع‌تر ارسال کنند.

راهکارهای TS7770 VTL به کاربران پردازنده مرکزی امکان می‌دهد تا فضای ذخیره‌سازی لایه‌ای کاملاً یکپارچه را پیاده‌سازی کنند. سلسله مراتب فلش، دیسک و Tape با مزایای مجازی سازی، معماری شبکه قدرتمند قابلیت‌ها اتصال سیستم‌های Tape TS7700 را برای تشکیل بسیاری از پیکربندی‌های شبکه ممکن می‌سازد. که می تواند قابلیت دسترسی بالا و بازیابی سریع بلایا را فراهم کند.

امنیت داده ها یکی دیگر از زمینه های بهبود در اکوسیستم Storage برای IBM Z® است. TS7700 از مجموعه فناوری‌های حفاظت از داده IBM Z® پشتیبانی می‌کند که در مجموع با عنوان «رمزگذاری نامگذاری شده‌اند». اساساً رمزگذاری در همه جا به این معنی است که IBM Z® و سیستم های یکپارچه مانند TS7700 اکنون داده ها را در سطح میزبان رمزگذاری می کنند، در حین پرواز در سراسر جهان شبکه از طریق اترنت و در حالت استراحت در فضای ذخیره سازی. با افزودن رمزگذاری سازگار با SP 800-131A، رمزگذاری در حین پرواز را می توان بین آرایه های DS8900F و تمام Tape Library مجازی منفرد گسترش داد.

شبکه TS7700 Cloud Storage Tier، با استفاده از ویژگی های تغییرناپذیری ارائه شده توسط مخازن ابری، یک راه حل عالی برای افزایش انعطاف پذیری سایبری ارائه می دهد.

TS7700 هنگامی که با سیستم های نواری مانند TS4500 ادغام می شود، Air Gap بین داده ها و هکرهای آنلاین، محافظت در برابر حملات سایبری را فراهم می کنند.

TS4500 Tape Libaray

در حالی که سیستم‌های Tape مجازی و Tape Driveهای نوآورانه اجزای مهم راه‌حل‌های ذخیره‌سازی مبتنی بر Tape را فراهم می‌کنند، اساس این راه‌حل‌ها Tape Libary است. نسل بعدی  IBM TS4500 Tape Libary برای کمک به شرکت های متوسط ​​و بزرگ طراحی شده است.

رسیدگی به تقاضاهای رو به رشد داده در موارد استفاده از Tape Libary مانند: کلان داده، Cloud، رسانه و سرگرمی، ویرایش با کیفیت فوق العاده بالا، نظارت تصویری دیجیتال، اینترنت اشیا (IoT)، بایگانی فایل فعال، حفاظت از داده های مدرن و پشتیبان گیری و کارایی و مدیریت را ارائه می دهد برای رشد با نیازهای تجاری و در عین حال حفظ سرمایه گذاری های موجود در محصولات IBM Tape Libary.

کاربران می توانند با استفاده از این Tape Libary به هزینه هر ترابایت کم و تراکم بالا دست پیدا کنند. اینTS4500  تا 8.76 PB داده را در یک Tape Libary ده فوت مربعی با استفاده از LTO Ultrium 8 ارائه می دهد.

Tape Libraryهای TS4500 دارای بسیاری از قابلیت های حفاظت از داده های قدرتمند از جمله کنترل خودکار، رمزگذاری Tape Drive، ,و پشتیبانی WORM هستند.

در طول دهه ها، همانطور که سایر سیستم ها به طور چشمگیری در عملکرد افزایش یافتند، زمان لازم بود تا نصب و خواندن یک کارتریج Tape در یک Library به یک مسئله واقعی تبدیل شود.

IBM Spectrum Archive بخشی از IBM Spectrum Storage است که شامل نرم افزاری طراحی شده برای رسیدگی به ناکارآمدی های ذخیره سازی داده ها با تغییر اقتصاد ذخیره سازی با لایه ای از نرم افزار هوشمند است. این آرشیو هر بیت داده را در حد مطلوب ذخیره می کند. همچنین، هزینه، کمک به، به حداکثر رساندن عملکرد و در عین حال تضمین امنیت بیشتر را نیز شامل می شود. با قدرت IBM بایگانی طیف، کاربران می توانند از Air Gap ارائه شده توسط Tape استفاده کنند و چیزهای زیادی به دست آورند.

IBM Spectrum Archive به سازمان ها راه مناسبی برای استفاده از نوار مقرون به صرفه IBM می دهد. Drive ها و Library ها در یک زیرساخت ذخیره سازی لایه ای. با استفاده از TapeLibrary های نواری به جای دیسک برای ذخیره داده هایی که به ندرت قابل دسترسی هستند، سازمان ها می توانند کارایی را بهبود بخشند و هزینه ها را کاهش دهند. IBM Spectrum Archiv همچنین به طور یکپارچه با مقیاس پذیری، مدیریت و عملکرد مقیاس طیف IBM، این پلت فرم مدیریت فایل سازمانی IBM را فعال می کند.

 

با استفاده از استاندارد قالب IBM LTFS ، ​​IBM Spectrum Archive، شهودی و دسترسی گرافیکی به داده های ذخیره شده در Tape Cartridge های LTO Tape Ultrium و IBM 3592، آرشیو نیاز به نرم افزار مدیریت نوار اضافی و دسترسی به داده ها را از بین می برد. همچنین، IBM Spectrum Scale یک اشاره گر به داده ها روی Tape نگه می دارد و داده ها را بازیابی می کند. با استفاده از قابلیت های IBM Spectrum Scale ،IBM Spectrum Archive کارایی بالا و دسترسی مطمئن به فضای ذخیره سازی را امکان پذیر می کند.

 

ابر عمومی مزایای زیادی را برای شرکت های قرن بیست و یکم ارائه می دهد، اما هیچ کدام از اینها دلایل قانع کننده برای حذف نوار از محیط های ذخیره سازی داده ها در فضای ابری نیست.

 

دفاع سایبری قدرتمند

روزانه ده ها هزار حمله سایبری در سرتاسر جهان رخ می دهد که برای کسب و کارها هزینه دارد. “Air Gap” ایجاد شده زمانی که کارتریج های نواری محکم می شوند به صورت آفلاین یکی از موثرترین دفاع ها در برابر طیف وسیعی از تهدیدات سایبری را فراهم می کند. درواقع، هکرها نمی توانند داده هایی را که نمی توانند به آنها دسترسی پیدا کنند خراب کنند.

راه حل های ذخیره سازی مبتنی بر IBM Tape می توانند Tape ساده برای استقرار و مدیریت بسازند، در حالی که حفاظت از داده های اضافی، انعطاف پذیری کسب و کار و ویژگی ها و قابلیت های مطابقت با استانداردها با تشکر از IBM نوار کارتریج، Driveها و Libraryها و قابلیت‌های ذخیره‌سازی تعریف‌شده با نرم‌افزار IBM، شرکت‌ها در سراسر جهان از آن برخوردار هستند.