Unified Threat Management

0
143

Unified Threat Management

مدیریت یکپارچه تهدیدات یک سیستم امنیت است که یک مرکز حفاظتی واحد در برابر تهدیدات از جمله ویروس ها، کرم ها، جاسوس افزارها و سایر بدافزارها و حملات شبکه را فراهم می کند. امنیت، عملکرد، مدیریت و قابلیت‌های انطباق را با هم ترکیب می کند و مدیریت شبکه ها را برای مدیران آسانتر می کند. همچنین، دستگاه‌های UTM به ایمن کردن شبکه شرکت یا سایر سازمان‌ها کمک می‌ کند، از جمله فیلتر کردن URL؛ کنترل برنامه و بدون فیلتر کردن محتوای هرزنامه یا سایر اقدامات امنیتی به اینترنت متصل شوند. کنترل برنامه معمولاً با فایروال دستگاه UTM و سایر ویژگی ها ترکیب می شود تا اطمینان حاصل شود که تمام ترافیک ورودی به شبکه شرکت محافظت می شود. از دیگر عملکردهای مهم سیستم مدیریت یکپارچه تهدیدات، فیلتر محتوای وب، روشی برای کنترل نوع اطلاعاتی است که می‌ تواند به شبکه منتقل یا از آن خارج شود، با استفاده از روش‌ های فیلترینگ مختلف، مانند آدرس پروتکل اینترنت (IP)، شماره پورت یا آدرس کنترل دسترسی رسانه.

در سیستم UTM، بازرسی مبتنی بر جریان از داده هایی که وارد یک دستگاه امنیتی شبکه مانند فایروال یا IPS می شود، نمونه برداری می کند. دستگاه ها داده ها را از نظر فعالیت های مخرب، مانند ویروس ها، نفوذها و سایر تلاش های هک بررسی می کنند.

بعلاوه، با توجه به این موضوع که نقش VPN که ایجاد یک ارتباط امن بین دو کامپیوتر از طریق یک شبکه عمومی است باعث شده که در سیستم UTM، قابلیت اشتراک گذاری ایمن فایل بین همکاران، دسترسی به داده ها از راه دور یا استفاده از هر تعداد سرویس دیگر را بدون ترس از اینکه یک طرف خارجی داده ها را رهگیری کند را ممکن می سازد. VPN ها با استفاده از رمزگذاری برای محافظت از داده ها در برابر دسترسی غیرمجاز هنگام عبور بین شبکه های عمومی و خصوصی کار می کنند، در نتیجه یک اتصال امن ایجاد می کنند که در یک تونل از طریق اینترنت عمومی رمزگذاری شده است.

مشخصات فنی:

  • انعطاف پذیری و سازگاری
  • یکپارچه سازی و مدیریت متمرکز
  • مقرون به صرفه بودن
  • افزایش آگاهی از تهدیدات امنیتی شبکه
  • راه حل امنیتی سریعتر برای مشاغل
  • ویژگی های یکپارچه مدیریت تهدید