HPE Fast Fault Tolerance

0
165

HPE Fast Fault Tolerance

HPE Fast Fault Tolerance یک ویژگی جدید HPE Memory RAS است که برای اولین بار در سرورهای HPE Gen10 با پردازنده های Intel Xeon Scalable معرفی شد. آن سرورهایی که با HPE SmartMemory و HPE Fast Fault Tolerance پیکربندی شده‌اند، یک لایه حفاظتی اضافی در برابر خرابی سرور و خرابی سرور ارائه می‌دهند.

مزایا:

  • قابلیت تحمل خطا سریع HPE
  • قابلیت اطمینان، در دسترس بودن و قابلیت سرویس دهی
  • نسخه بهبودیافته تصحیح داده‌های دو دستگاه تطبیقی (ADDDC)
  • دارای مزیت عملکردsingle device data correction (SDDC) با در دسترس بودن DDDC

 

HPE Fast Fault Tolerance، نسخه بهبودیافته تصحیح داده‌های دو دستگاه تطبیقی (ADDDC)، نتیجه همکاری مشترک اینتل و شرکت HPE است.

HPE Fast Fault ToleranceHPE Fast Fault Tolerance مناطق اضافی بیشتری دارد (بخشی از حافظه که فقط برای جایگزینی مناطق حافظه بد اختصاص داده شده است) و گزینه های بیشتری برای ترسیم بخش های بد حافظه دارد. این منجر به قابلیت اطمینان و در دسترس بودن حافظه به میزان قابل توجهی نسبت به آنچه که بقیه صنعت می توانند تنها با استفاده از ADDDC ارائه دهند، می شود.

با شروع ویرایش ROM 1.50، HPE Fast Fault Tolerance به طور پیش‌فرض برای تمام نمایه‌های بار کاری به استثنای نمایه کم تاخیر فعال است. در تمام نسخه‌های قبلی رام، HPE Fast Fault Tolerance تنها زمانی فعال می‌شود که نمایه «بسیار حیاتی» در ابزار راه‌اندازی مبتنی بر رام (RBSU) انتخاب شده باشد.

این ویژگی برای اولین بار در سرور نسل ۱۰ اچ پی که از پردازنده های Intel Xeon Scalable پشتیبانی می کنند، استفاده می شود. سرورهایی که با این ویژگی و حافظه هوشمند HPE پیاده سازی شده اند، در مقابل خرابی ها از یک لایه ی قوی حفاظتی استفاده می کنند. این ویژگی دارای نسخه ی پیشرفته ای از adaptive double device data correction (ADDDC) است.

adaptive double device data correction (ADDDC) با همکاری اینتل و HPE ارائه شده است. ویژگی HPE Fast Fault Tolerance دارای بخش های اضافی است که گزینه های بیشتری را برای ترسیم قسمت های خراب حافظه دارا است. این ویژگی نسبت به سرورهایی که فقط از ADDDC استفاده می کنند، مطمئن تر بوده و دسترسی در حافظه را بهتر و بیشتر ارائه می دهد. در نسل های قدیم سرور ADDDC فناوری محافظت از حافظه قوی به شمار می‌ رفت. اما HPE Fast Fault Tolerance نسبت به ADDDC پیشرفته تر است و مزایای SDDC را با در دسترس بودن ADDDC را شامل می شود.

double device data correction (DDDC) در نسل­های گذشته سرور، پیشرفته­ترین فناوری محافظت از حافظه در سرورهای ProLiant به شمار می­رفت. اصلی ­ترین مسئله این بود که باید هنگام راه اندازی فعال شود و هنگام فعال شدن میزان حافظه به طور قابل ملاحظه­ای کاهش یابد و مشتریان مجبور بودن بین انعطاف پذیری و عملکرد یکی را انتخاب می­ کردند.

HPE Fast Fault Tolerance به سیستم اجازه می­دهد که با عملکرد کامل مموری بوت شود و فقط زمانی که نیاز است خرابی اصلاح شود بخش­هایی از مموری را در lockstep قرار می ­دهد و از این کار عملکرد بهتری نسبت به DDDC حاصل می ­شود. اگر بخش خراب از یک بانک بزرگتر باشد، ممکن است تأثیر بد بیشتری روی عملکرد دیده شود.

 

اکنون، HPE Fast Fault Tolerance می­ خواهد که سرور در مد closed-page اجرا شود و در برخی از بارهای کاری، کارایی کمی کاهش یابد. از مد closed-page انتظار نمی رود که برای الگوهای حافظه دسترسی تصادفی عملکرد خیلی خوبی داشته باشد SQL یا پایگاه های داده دیگر، اما برای الگوهای حافظه دسترسی متوالی افت عملکرد وجود خواهد دارد. اگر DRAM از کار بیفتد، حداقل عملکرد کاهش پیدا می­کند اما فقط در منطقه بسیار کوچک (رایج­ترین اندازه یک بانک) حافظه است که تحت تأثیر قرار می گیرد.

برای خرید انواع تجهیزات فناوری اطلاعات به همراه خدمات پس از فروش کلیک کنید