Ransomware Attacks-How to Prevent

0
150

How to Prevent Ransomware Attacks

باج افزار نوعی بدافزار پیچیده است که می تواند رایانه را آلوده کند و متعاقباً داده های حساس یا اطلاعات شناسایی شخصی را تا زمان پرداخت هزینه به گروگان نگه دارد. مجرمان سایبری اغلب از یک کلید رمزگذاری باینری برای محدود کردن دسترسی به داده ها برای اخاذی از قربانیان استفاده می کنند.

برخی از رایج ترین راه های جلوگیری از باج افزار، عبارتند از:

 1. Backup Your Data
 2. Keep All Systems And Software Updated
 3. Install Antivirus Software & Firewalls
 4. Network Segmentation
 5. Email Protection
 6. Application Whitelisting
 7. Endpoint Security
 8. Limit User Access Privileges
 9. Run Regular Security Testing
 10. Security Awareness Training

حملات باج افزار می تواند برای مشاغل، بیمارستان ها، مدارس یا سایر سازمان هایی که برای عملکرد روزانه به این اطلاعات متکی هستند خطرناک باشد. در بیشتر موارد، عدم پرداخت باج می تواند منجر به از دست دادن دائمی یا افشای داده های محرمانه شود.

Ransomwareراه هایی که افراد به باج افزار آلوده می شوند عبارتند از:

 • ایمیل های فیشینگ
 • بازدید از وب سایت های خراب (دانلود درایو)
 • دانلود پسوند فایل آلوده یا پیوست های مخرب
 • آسیب پذیری های سیستم و شبکه
 • حملات پروتکل دسکتاپ از راه دور (RDP)

در بسیاری از حملات، بدافزار یک محموله رمزگذاری را با انتشار خودکار ترکیب می کند.

می توان با استفاده از تکنیک‌های مختلف حمله ارائه کرد که عاملان تهدید را قادر می سازد تا با استفاده از اعتبارنامه‌های به خطر افتاده، اقدامات امنیتی تحویل و اجرای را دور بزنند.

همچنین، باج افزار قادر است به سرعت داده های یک نقطه پایانی را پس از دیگری رمزگذاری کند- تا زمانیکه یک شبکه فلج شود.

در چند سال گذشته، پیچیدگی رو به رشد صنعت باج‌افزار، بازیگران خاص و متخصصی را بوجود آورده است.

با توجه به این خطر، سخت است باور کنیم که بسیاری از سازمانها عملاً با باز گذاشتن پورت های پروتکل دسکتاپ از راه دور  (RDP) به اینترنت، حملات را دعوت می کنند.

اگرچه RDP از رمزگذاری مدرن استفاده می کند، اما فاقد احراز هویت چندعاملی (MFA) در حالت پیشفرض خود است و در نتیجه سازمان ها را در معرض حمله قرار می دهد.

یکی دیگر از نقاط ضعف خود ایجاد شده، شکست گسترده در اعمال وصله‌های امنیتی برای محافظت در برابر آسیب‌پذیری‌ها و مواجهه‌های رایج (CVE) است.

یورش بی امان باج افزار

حملات در حال حاضر هر ۱۱ ثانیه یکبار اتفاق می‌افتند و تقاضا برای پرداخت‌ها به روند صعودی خود ادامه می‌دهد و محیط‌های پشتیبان به هدف اصلی تبدیل می‌شوند و مجرمان روی روش‌هایی برای غیرفعال کردن مکانیسم‌های بازیابی شما تمرکز می‌کنند. حملات موفقیت آمیز باج افزار ممکن است چندین روز یا حتی ماه ها طول بکشد تا به طور کامل بازیابی شوند، به ویژه زمانی که کمپین های هدفمند خوشه های سرورها را از بین می برند – چاره ای جز بازسازی وجود ندارد. کوانتوم راه حل هایی برای محافظت و بازیابی اطلاعات شما از هر نقطه از چرخه عمر داده های شما دارد.

Ransomwareبازیابی اطلاعات

وقتی باج‌افزار حمله می‌کند، راه‌حل‌های ما به شما این امکان را می‌دهد که داده‌های خود را برای هر سطحی از گردش کار داده بازیابی کنید. سطوح مختلف ظرفیت به شما این امکان را می دهد که انتخاب کنید کجا اطلاعات خود را ذخیره کنید و چگونه آنها را بازیابی کنید.

سطح کارایی بالا: اطلاعات پشتیبان را فوراً بازیابی کنید.

برای اطمینان از در دسترس بودن داده‌هایتان، این ردیف با عملکرد سریع با بازیابی داده‌ها از یک مکان جدا شده و غیرقابل تغییر به تسریع بازیابی کمک می‌کند که به شما امکان می‌دهد فوراً عکس‌های فوری از داده‌های خود را مشاهده کرده و از هر نقطه زمانی بازیابی کنید.

لوازم پشتیبان گیری DXi

برای داده‌های ذخیره‌شده در محیط‌های پشتیبان، دستگاه‌های پشتیبان‌گیری DXi® دارای ویژگی Secure Snapshot هستند که از یک جداسازی پروتکل برای انتقال عکس فوری به یک مخزن ذخیره‌سازی آدرس‌پذیر غیر شبکه استفاده می‌کند و به داده‌ها اجازه می‌دهد تغییر ناپذیر باقی بمانند.

برای خرید انواع تجهیزات فناوری اطلاعات به همراه خدمات پس از فروش کلیک کنید