Tape-Five Trends in Tape Storage for 2022

0
124
Tape

Five Trends in Tape Storage for 2022

  1. Tape as a Security Enhancement
  2. Tape as the Archiving Medium of Choice 
  3. Tape Usage is Growing
  4. Tape Fosters Innovation 
  5. Tape Harnesses AI 

 

 

امروزه روندهای خرید tapestorage در بازار سازمانی بیشتر از آن چیزی است که بسیاری تصور می کنند. خرید Tape به دور از تبدیل شدن به یک پشتوانه فناوری مانند سی دی و دی وی دی، در حال افزایش است. این توسط برخی از بزرگترین بانک ها، ارائه دهندگان بیمه، تحقیقات علمی و شرکت های تجزیه و تحلیل داده در جهان استفاده می شود.

 

روندهای tapestorage

  1. Tape as a Security Enhancement

Air Gap  Tape به یک کالای ارزشمند در مبارزه با باج افزار تبدیل شده است. Tape آفلاین بین داده ها و شبکه جدایی ایجاد می کند. چه Tapeها توسط Iron Mountain ذخیره شوند یا در محل برای استفاده در یک TapeLibrary خودکار نگهداری شوند، Tapeهای فیزیکی داده ها را از وب جدا می کند. TapeCartridge ها به راحتی قابل جابجایی، قابل حمل و بازیابی در صورت بروز فاجعه هستند. و در صورت نقض جدی امنیتی، کپی‌های نواری بسیار کمتر احتمال دارد که آلوده شوند و مسیری سریع برای بازیابی ارائه می‌دهند.

 

فیل گودوین، تحلیلگر IDC گفت: «شیوع باج‌افزار در طول همه‌گیری شیوع پیدا کرد زیرا تغییر به سمت کار از راه دور فرصت‌های بیشتری را برای تهدید شبکه‌های شرکتی ایجاد کرد. “با توانایی بومی برای ارائه Air Gap و بازیابی سریع،  LTOTape همچنان جزء اصلی بهترین شیوه‌های مدیریت داده‌ها خواهد بود.”

 

  1. Tape as the Archiving Medium of Choice 

شرکت های مدرن اغلب ملزم به حفظ داده ها برای دوره هایی مانند هفت، 10 یا حتی 50 سال هستند. آرشیوها و لوازم مبتنی بر درایو هارد دیسک (HDD) با افزایش حجم داده ها از کنترل خارج شده اند. Tape به دلایل انطباق و همچنین برای حفظ مقادیر زیادی از داده ها در صورتی که ممکن است در آینده ارزشمند شود، به وسیله انتخابی تبدیل شده است.

 

Betsy Doughty، معاون بازاریابی شرکتی در Spectra Logic و رئیس مشترک شرکت گفت: «راه‌حل‌های بایگانی فعال هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی، حجم عظیمی از داده‌ها را طبقه‌بندی کرده و به‌طور خودکار آن‌ها را بر اساس سیاست‌های تعریف‌شده توسط کاربر از سطوح ذخیره‌سازی گران‌قیمت به سطوح اقتصادی منتقل می‌کند Active Archive Alliance. «داده های بایگانی شده بسیار در دسترس و ایمن باقی می مانند.

 

“داده ها بلافاصله برای به اشتراک گذاری فایل و تجزیه و تحلیل تجاری/تحقیق برای حمایت از مزیت رقابتی در دسترس باقی می مانند. طبقه بندی داده های هوشمند و اتوماسیون نقش مهمی در مدیریت داده های بدون ساختار در مقیاس پتابایتی در حال حاضر و مقیاس اگزابایتی در پنج سال آینده دارند.

 

  1. Tape Usage is Growing

به گفته فرد مور، رئیس استراتژی اطلاعات هوریسون، ظرفیت محموله های LTO بین سال های 2009 تا 2019 چهار برابر افزایش یافته است. اگرچه محموله ها در سال 2020 اندکی کاهش یافت، اما احتمالاً در سال 2021 بهبود یافته و از آنجا برای چندین سال آینده دوباره گسترش خواهند یافت.

 

اریک باسیه، مدیر ارشد کوانتوم، می‌گوید: «علی‌رغم بادهای مخالف غیرمنتظره‌ای که برای بسیاری از بخش‌های صنعت فن‌آوری تولید شده توسط همه‌گیری ایجاد شده است، ظرفیت کلی نوار LTO که در سال 2020 ارسال شد، در زمینه قوی بود. در سال 2021 به روند رشد ظرفیت قبلی بازگشته است، زیرا شرکت‌ها به خرید ذخیره‌سازی باز می‌گردند، روندهای جدیدی را که به اقدامات امنیتی قوی‌تری نیاز دارند، در نظر می‌گیرند و ما همچنان شاهد تغییر در خرید از نسل‌های قدیمی‌تر به جدیدتر LTOTape هستیم.

 

  1. Tape Fosters Innovation 

Tape یک کانون شگفت انگیز نوآوری است. شرکت‌های ارائه‌دهنده فناوری برنامه LTO (TPC)، Hewlett Packard Enterprise، IBM Corporation، وQuantum ، نقشه‌ای برای LTOTape منتشر کرده‌اند که بیش از 10 سال از بین می‌رود. این نشان دهنده رشد ظرفیت بسیار بالاتر از دیسک، میزان تراکم ذخیره سازی بیشتر و سطح کارایی بالاتر است. به عبارت دیگر، Tape در هنگام نوآوری از دیسک پیشی می گیرد.

 

گودوین گفت: « LTOTape همچنان همگام با بازار فناوری اطلاعات است زیرا کاربران فعلی و نوظهور راه‌های جدیدی را برای گنجاندن آن در شیوه‌های حفاظت از داده خود کشف می‌کنند.

 

به عنوان مثال، LTO-9 یک ویژگی به نام Open Recommended Access Order (oRAO) را در خود جای داده است.

oRAO بازیابی محتوای نوار را به روشی کارآمدتر امکان پذیر می کند. به جای دسترسی به داده های روی Tape در یک ترتیب متوالی، oRAO از یک طرح مارپیچ با چندین آهنگ استفاده می کند و الگوی دسترسی سریع تری را پیشنهاد می کند.

 

با توجه به آزمایش درCERN ، oRAO می تواند زمان موقعیت یابی را از 30٪ به 70٪ نسبت به دسترسی متوالی سنتی کاهش دهد (بسته به فشرده سازی و تعداد فایل هایی که فراخوانی می شوند). چیزی که به آن اضافه می شود نیاز به درایوهای Tape کمتر برای جریان کاری فراخوان داده است. اگر فروشندگان نرم افزارهای پشتیبان بیشتری از این فناوری استفاده کنند، می تواند به طور جدی زمان مورد نیاز برای بازیابی را کاهش دهد.

 

باهیل گفت: “جریان کاری فراخوان ما از سال 2022 به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت و این ویژگی oRAO در LTO-9 به موقع ارائه می شود.” تنها زمانی می‌تواند برای فروشندگان نرم‌افزارهای ذخیره‌سازی و پشتیبان‌گیری مفید باشد که این ویژگی را پیاده‌سازی کنند، زیرا زمان‌های موقعیت‌یابی را در هنگام فراخوانی بسیاری از فایل‌ها از نوار به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهد.

  1. Tape Harnesses AI

گروه استراتژی سازمانی آرشیو فعال را اینگونه تعریف می‌کند: «توپولوژی/راه‌حل ذخیره‌سازی لایه‌ای که به سیستم‌های فناوری اطلاعات یا کاربران نهایی دسترسی به داده‌ها از طریق یک سیستم فایل مشترک و یکپارچه می‌دهد که به طور خودکار آن داده‌ها را در لایه ذخیره‌سازی مناسب بازیابی و قرار می‌دهد.

 

این لایه‌های ذخیره‌سازی ممکن است چند فروشنده، در محل و/یا ابر ترکیبی باشند و انواع رسانه‌های ذخیره‌سازی متفاوتی را شامل شوند. هوشمندی نرم افزار کلید ذخیره خودکار داده های قابل دسترسی در مناسب ترین کلاس ذخیره سازی با توجه به کاربرد و هدف آن است. فراداده بدون توجه به جایی که داده ها قرار دارند، قابلیت جستجو و دسترسی را فراهم می کند و داده ها را به راحتی قابل بازیابی نگه می دارد. هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین (ML) در سیستم‌های TapeStorage و بایگانی فعال برای فعال کردن روند، الگوهای دسترسی، ثبت فعالیت، حرکت خودکار داده‌ها و تجزیه و تحلیل انطباق استفاده می‌شوند.

برای خرید انواع تجهیزات ذخیره سازی اطلاعات به همراه گارانتی شرکت کوشا فناوران مبتکر کلیک کنید