Advantages of TapeStorage against Ransomware

0
101
TapeStorage

مزایای TapeStorage در برابر باج افزارها

Advantages of TapeStorage against Ransomware

امروزه سازمان‌ها بسیار علاقه‌مند به استفاده از TapeStorage، بدلیل امنیت در برابر باج افزارها هستند.

خرید TapeStorage هیچگاه برای شرکت‌ها با داده‌های حجم بالا، منسوخ نشده است، اما اگر با تکنولوژی بعنوان یک PC ‌gamer در سال ۲۰۲۲ آشنا نباشید ایرادی به شما وارد نمی شود. ما از آن زمان به سمت تکنولوژی‌های بسیار سریع‌تر مانند NVMe SSD ها برای بازی‌های کامپیوتری رفته‌ایم. اما تکنولوژی Tape از بین نرفته، در واقع بیشترین رکورد فروش را ثبت و به خود اختصاص داده است که تماماً بدلیل ترس از حملات سایبری و امنیتی است که TapeStorage ها ارائه می‌دهند.

خرید Tape یک تکنولوژی قدیمی ذخیره‌سازی با استانداردهای مدرن است. سیستم‌های ذخیره سازی بر پایه تیپ مغناطیسی وجود دارند که به اولین دوره استفاده تجاری از PCها در دهه ۱۹۵۰ برمیگردد. Open Standard برای TapeStorage مغناطیسی است که توسط کنسرسیوم صنایع مختلف، و شرکت‌های سازنده مانند شرکت HPE ، IBM، و شرکت Quantom تولید شده است.

با استفاده از داده‌های ارائه شده توسط شرکت‌های تولید کننده تیپ‌های LTO ،exabyte148  از کل ظرفیت تیپ درسال ۲۰۲۱ ارسال شده بود. این حجم خیلی بالاتر از سال ۲۰۲۰ با حجم ارسالی exabyte105 و همینطور بیشتر از رکورد قبلی سال ۲۰۱۹ با exabyte 114 ظرفیت بود.

دلیل افزایش درخواست TapeStorage چیست؟

تا حدود زیادی دلیل افزایش درخواست خرید Tape، تهدید امنیت سایبری و بدافزارهایی مانند ransomware باج افزار و Air gap در امنیت TapeStorage است.

Air gap یعنی دیتا استوریج خاموش است و نمیتوان به آن دسترسی فیزیکی داشت. مگر اینکه یک هکر بخواهد وارد انبار تیپ درایو شود و به همه آنها وصل شود و مدت زمان طولاتی و خسته کننده‌ای را صرف سرقت اطلاعات از هر درایو کند، اطلاعات بر روی Tape به راحتی قابل از بین بردن یا کپی شدن نیست.

اساساً، Tape Drive به تنهایی یک راهکار ضد باج افزار نیست. بلکه ویژگی‌های دیگر آن مانند ارزان و به صرفه بودن، ظرفیت بالای ذخیره سازی و قابلیت استفاده حتی به صورت آفلاین، قابلیت نگهداری دیتا به مدت طولانی و ارائه کارکرد مثل روز اول، بعد از گذشت زمان، درخواست خرید TapeStorage را افزایش داده است.

به خاطر داشته باشید که شرکت ها نمی توانند به عنوان اولین دستگاه بکاپ خود بر روی Tape درایو بیشتر از دومین یا سومین مرحله پشتیبان گیری حساب کنند، این امر کاملاً اشتباه است. بدین معنی که ممکن است دیتاهای مهم روی درایوهای با آسیب پذیری بیشتری وجود داشته باشند؛ شاید حتی روی استوریج‌های cloud attached، پس میتواند برای باج گیری توسط هکر نگه داشته شود تا در صورتی که نتواند پول باج‌گیری را بگیرد به دنبال آزاد کردن اطلاعات دزدیده شده باشد.