Differences between Backup and Archive

0
163

Differences between Backup and Archive

تفاوت بین BackUp گیری و Archive اطلاعات

ما باید تفاوت‌های بین BackUp‌ گیری و Archive را درک کنیم و از آنها به طور مؤثر برای مقابله با مسائلی از جمله رعایت مقررات و استفاده از داده ها با یک بودجه محدود استفاده کنیم.

داده‌های ذخیره‌شده در یک نسخه پشتیبان، کپی‌ای از داده‌های عملیاتی فعلی و فعال است که توسط یک کسب‌وکار استفاده می‌شود. این شامل فایل‌هایی می‌شود که در حال حاضر به طور منظم در دسترس هستند و تغییر می‌کنند. فایل‌های ذخیره شده در آرشیو معمولاً دیگر مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، مرتباً تغییر نمی‌کنند و مرتباً مورد نیاز نیستند.

به این ترتیب، اگر این فایل‌ها از فضای ذخیره‌سازی معمولی یک کسب و کار منتقل شوند، کارمندان تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت. با این حال، فایل‌های ذخیره‌شده در یک آرشیو همچنان می‌توانند به راحتی از طریق فایل‌های خرد شده در دسترس کارمندان قرار گیرند.

 

BackUp گیری برای آماده سازی

برای از دست دادن اطلاعات و آسیب در مواقع اضطراری

BackUp گیری از داده ها، فرآیندی است که به صورت دوره ای داده های فعال را کپی می کند یا فقط داده های تغییر/افزایش یافته را در یک سیستم Tape ذخیره می کند.

روش DtoT (دیسک به Tape) وجود دارد که از داده های فعال در یک سیستم Tape نسخه BackUp تهیه می کند و روش DtoDtoT (دیسک به دیسک به Tape) که از داده های فعال در یک هارد دیسک نسخه BackUp تهیه می کند و سپس از داده های موجود در دیسک BackUp تهیه می کند و به یک به یک سیستم Tape می دهد.

Tape storage برای ذخیره موقت داده های فعال استفاده می شود تا در مواقع اضطراری بتوان آن ها را از داده های BackUp گیری شده، بازیابی کرد.

 

Archive برای ذخیره سازی اطلاعات

Archive حجم عظیمی از داده های امن برای زمان طولانی

Archive فرآیندی برای ذخیره داده‌هایی است که به ذخیره‌سازی دائمی/طولانی مدت یا داده‌های سرد به صورت انتخابی از داده‌های BackUp و داده‌های فعال، با در نظر گرفتن احتمالات انطباق با مقررات، حاکمیت شرکتی و تجارت کلان داده‌ها، نیاز دارد.

داده ها از یک Archive بازیابی می شوند و در صورت لزوم استفاده می شوند. به لطف قابلیت اطمینان و گسترش بالای آن، TapeStorage تاکنون به عنوان یک سیستم Archive مورد استفاده قرار گرفته است. همراه با افزایش ظرفیت و سرعت انتقال Tape، دامنه استفاده از آن برای ذخیره سازی آرشیو در حال گسترش است.

 

Comparison between Backup and Archive

 

ویژگی های ذخیره سازی سیستم Magnetic Tape

اگرچه بسیاری از شما ممکن است این تصور را داشته باشید که Tape Storage مغناطیسی یک سیستم قدیمی برای مقاصد BackUp است، دامنه کاربرد سیستم Magnetic Tape از BackUp گیری برای اهداف Archive در حال گسترش است و شامل موارد زیر است:

  •  قابلیت ذخیره سازی طولانی مدت
  • کارایی بسیار بالا
  • مقرون به صرفه
  • ظرفیت ذخیره سازی بالا و همچنین افزایش نرخ انتقال در سال های اخیر
  • دارای نرم افزار مدیریت فایل open-source (open-source file management software).