Difference Between Full, Differential and Incremental Back up

0
179
دیفرانسیل

تفاوت بین بکاپ دیفرانسیل-کامل-افزایشی

Difference Between Full, Differential and Incremental Back ups

استراتژی درست Back Up گیری با نوع مناسب Back Up

بیایید روز جهانی Back Up‌ گیری را با انتخاب نوع Back Up مناسب جشن بگیریم، که این موضوع، اغلب به مقدار داده‌ای که برای Back Up‌ گیری نیاز دارید بستگی دارد.

 

به عنوان مثال، اگر حجم بالایی از داده دارید، به یک استراتژی Back Up نیاز دارید که از قدرت ترکیبی یک نسخه Back Up کامل و افزایشی استفاده کند.

 

این بینش‌ها برای فرآیند خرید نسخه Back Up SaaS شما شفافیت ارائه می‌کنند و می‌توانند به شما کمک کنند تا جستجوی خود را برای راه‌حل Back Up مناسب که نیازهای Back Up شما را برآورده می‌کند، محدود کنید. بنابراین، شما یک راه حل قابل اعتماد می خواهید که اطلاعات کسب و کار شما را ذخیره کند، مانند داده هایGoogle Workspace  Office 365 و Salesforce و به شما کمک کند در صورت نیاز آن را بازیابی کنید.

 

برای سازمان‌هایی که مجموعه داده‌های کوچکی دارند، اجرای یک نسخه Back Up کامل روزانه سطح بالایی از حفاظت را بدون هزینه‌های اضافی فضای ذخیره‌سازی فراهم می‌کند. سازمان‌های بزرگ‌تر یا آن‌هایی که داده‌ها یا حجم سرور بیشتری دارند، دریافتند که اجرای یک نسخه Back Up کامل هفتگی، همراه با Back Up‌ گیری افزایشی روزانه یا Back Up‌ گیری متفاوت، گزینه بهتری را فراهم می‌کند. استفاده از دیفرانسیل ها سطح بالاتری از حفاظت از داده ها را با زمان بازیابی کمتر برای اکثر سناریوها و افزایش اندکی در ظرفیت ذخیره سازی فراهم می کند. به همین دلیل، استفاده از استراتژی Back Up گیری کامل هفتگی با بک آپ دیفرانسیل روزانه گزینه خوبی برای بسیاری از سازمان ها است.

 

بسیاری از انواع پیشرفته Back Up گیری مانند synthetic full، mirror و continuous data protection به ذخیره سازی دیسک به عنوان هدف Back Up نیاز دارند. یک synthetic full به سادگی تصویر Back Up کامل را با استفاده از تمام Back Up‌ گیری‌های افزایشی مورد نیاز یا Back Up‌ گیری دیفرانسیل روی دیسک بازسازی می‌کند. پس از آن ممکن است این synthetic full روی Tape برای ذخیره سازی خارج از سایت ذخیره شود و مزیت آن کاهش زمان ترمیم است. در نهایت، حفاظت مداوم از داده ها، تعداد بیشتری از نقاط بازیابی را نسبت به گزینه های Back Up گیری سنتی امکان پذیر می کند.

دیفرانسیل

هنگام تصمیم گیری برای استفاده از کدام نوع استراتژی Back Up، سوال این است که چه زمانی باید از هر کدام استفاده کرد و چگونه این گزینه ها باید با آزمایش ترکیب شوند تا به اهداف کلی هزینه، عملکرد و در دسترس بودن کسب و کار برسند.

 

هدف بیشتر Back Up‌ گیری‌ها ایجاد یک کپی از داده‌ها است تا یک فایل یا برنامه خاص پس از از دست دادن داده‌ها، خرابی یا حذف یا بروز فاجعه بازیابی شود. بنابراین، Back Up‌ گیری هدف نیست، بلکه ابزاری برای دستیابی به هدف محافظت از داده‌ها است. تست Back Up‌ گیری به اندازه Back Up‌ گیری و بازیابی اطلاعات مهم است. مجدداً، هدف Back Up گیری از داده ها، فعال کردن بازیابی داده ها در زمان بعدی است. بدون آزمایش دوره ای، نمی توان تضمین کرد که هدف حفاظت از داده ها برآورده شده است.

 

تفاوت Back Up گیری افزایشی و Back Up گیری دیفرانسیل

مفهوم انواع مختلف Back Up‌ گیری معمولاً زمانی مورد بحث قرار می‌گیرد که بررسی‌های قابل‌توجهی از بهترین ارائه‌دهندگان خدمات Back Up‌ گیری ابری و همچنین بهترین سیستم‌های ذخیره‌سازی ابری موجود در اینترنت ارائه شود. بررسی های فردی معمولاً نشان می دهد که چه نوع سیستم Back Up در حال پیاده سازی است. اما موارد خاصی وجود دارد که باید روشن شوند زیرا برخی افراد با تفاوت بین اشکال مختلف Back Up گیری اشتباه می شوند. در واقع، بسیاری از مردم در مورد تفاوت بین Back Up گیری افزایشی و Back Up گیری دیفرانسیل می پرسند.

هنگام مقایسه انواع مختلف Back Up، می‌توان دریافت که Back Up افزایشی و دیفرانسیل به دلیل ویژگی‌های پیشرفته‌ای که برای ذخیره‌سازی در دسترس است، بر Back Up کامل اولویت دارند.

 

از آنجایی که این فرآیند در زمان نیز صرفه جویی می کند، تأثیر بهتری نسبت به سایر انواع Back Up دارد. تفاوت بین سه نوع Back Up گیری در موارد زیر است:

 

Back Up گیری کامل نقطه اولیه برای Back Up گیری افزایشی و دیفرانسیل در نظر گرفته می شود، جایی که فرآیند و ویژگی های اتخاذ شده در Back Up گیری بر اساس نوع Back Up گیری متفاوت است.

Back Up کامل در مقایسه با Back Up دیفرانسیل و سایر انواع Back Up، فرآیندی زمان‌بر است. این بخش کوچکی از برنامه کلی Back Up با فواصل طولانی است. از دست دادن داده ها در طول این فواصل طولانی می توان از طریق استراتژی های Back Up گیری افتراقی و افزایشی جلوگیری کرد.

Back Up گیری دیفرانسیل و افزایشی اهداف مشابهی دارند حتی اگر استراتژی ها و فرآیندهای Back Up گیری متفاوت باشد. این نوع از Back Up‌ها بر بهینه‌سازی زمان و فضای Back Up برای انجام فرآیند Back Up به شیوه‌ای مؤثر تمرکز می‌کنند.

Back Up گیری افزاینده و تفاضلی فقط از فایل هایی که نسبت به نسخه Back Up قبلی تغییر کرده اند نسخه Back Up تهیه می کند و آنها را به بهترین گزینه های Back Up گیری تبدیل می کند.

یکی از تفاوت های اصلی بین Back Up گیری دیفرانسیل و افزایشی این است که Back Up گیری افزایشی می تواند از هر نوع فایل Back Up گیری کند، از جمله Back Up گیری کامل یا افزایشی. در حالی که Back Up دیفرانسیل تنها می‌تواند از فایل‌هایی که از نسخه Back Up کامل قبلی تغییر کرده‌اند، نسخه Back Up تهیه کند.

Back Up افزایشی انعطاف‌پذیری و دانه‌بندی بیشتری نسبت به دو نوع Back Up دیگر دارد، در حالی که Back Up دیفرانسیل برای فرآیند بازیابی سریع‌تر آن ترجیح داده می‌شود.

Back Up گیری دیفرانسیل تنها به آخرین نسخه Back Up کامل و آخرین نسخه Back Up دیفرانسیل برای بازیابی داده ها نیاز دارد که در مقایسه سریع تر و راحت تر است.

دیفرانسیل

برای خرید انواع تجهیزات دخیره سازی اطلاعات به همراه گارانتی و خدمات پس از فروش کلیلک کنید