cyber security-Some ways to protect your business against cyber crime

0
95
cyber

Some ways to protect your business against cyber crime

هر کسی که هر فعالیتی را بصورت آنلاین انجام می دهد ضروریست که اقداماتی را برای محافظت از خود و دارایی های خود در برابر cyber crime انجام دهد.

راه های زیادی وجود دارد که مجرمان سایبری می توانند به مشاغل حمله کنند، شامل مواردی از قبیل:

 • تشخیص و پاسخ نقطه پایانی Endpoint detection and response (EDR)
 • مدیریت آسیب پذیری
 • مدیریت اپلیکیشن موبایل
 • امنیت اطلاعات مجازی (VCISO)
 • ارزیابی وضعیت امنیتی (SPA)
 • استفاده از یک Password Manager
 • استفاده همیشه از VPN
 • پذیرفتن قانون «اعتماد صفر»
 • بررسی گزارش های نقض آنلاین
 • تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات خود
 • محافظت از حساب های رسانه های اجتماعی خود
 • به روز کردن سیستم عامل

 

همچنین، برخی از مؤثرترین روش ها شامل استفاده از ایمیل های فیشینگ برای ارائه باج‌افزار، سوء استفاده از آسیب‌پذیری ها در نرم‌افزار یا به خطر انداختن اعتبارنامه‌های ضعیف است.

 

افزایش آگاهی cyber security

از کارمندان، مدیریت ارشد و مدیران نمی توان انتظار داشت که سازمان خود را ایمن نگه دارند بدون اینکه بدانند تهدیدها چیست و کجا هستند. اگر تغییراتی در پلتفرم‌ها، فرآیندها یا رویه‌ها وجود دارد، باید تأثیر آن را بر قرار گرفتن در معرض دیجیتال و سایبری خود در نظر بگیرید و با آنها ارتباط برقرار کنید. هر کارمند باید از نقش خود در این امر آگاه باشد.

 

 از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

محافظت و پشتیبان‌گیری از سیستم‌های اصلی شما بسیار مهم است، اما اگر از همان دفاع‌ها برای منابع داده ثانویه خود استفاده نکرده باشید، تمام کار سخت شما را خنثی می‌کند. کل ردپای دیجیتال خود را در نظر بگیرید و از همه چیز دفاع کنید. اگر شما این کار را نکنید مجرمان راهی پیدا می کنند.

 

  از حساب های رسانه های اجتماعی خود محافظت کنید.

فراموش کردن اینکه داشتن حساب های رسانه های اجتماعی به آسیب پذیری سایبری سازمان شما می افزاید بسیار آسان است. اطمینان حاصل کنید که سیاست ها، رویه ها و دفاعیات رسانه های اجتماعی وجود دارند. آنها ممکن است نتوانند مستقیماً به سیستم‌ها و داده‌های مالی شما دسترسی داشته باشند، اما مجرمان سایبری می‌توانند صدمات زیادی به شهرت یا اختلال در کسب و کار وارد کنند.

 

  زنجیره تامین خود را بررسی کنید.

زنجیره‌های تامین نیز می‌توانند یک آسیب‌پذیری cyber security باشند که مدیریت آن دشوار است. بررسی کنید که شرکای زنجیره تامین شما چگونه ریسک های سایبری خود را مدیریت می کنند و چگونه هر گونه ضعف در رویکرد آنها می تواند بر عملیات شما تأثیر بگذارد.

 

سیستم عامل خود را به روز کنید.

این می تواند به ویژه برای بخش دولتی و نه برای سازمان های انتفاعی دشوار باشد. اما تاثیر قابل توجه حمله WannaCry به NHS در چند سال پیش نشان داد که سیستم های قدیمی نقطه ضعفی هستند که مجرمان سایبری از آن سوء استفاده خواهند کرد. یک مطالعه نشان داد که 27 درصد از تمام حملات سایبری در بخش مراقبت های بهداشتی یا مالی هدف قرار گرفته است. در زمانی که کارکنان مراقبت های بهداشتی به دسترسی آماده به سیستم های حیاتی متکی هستند، اکنون بهترین زمان برای مجرمان سایبری برای هدف قرار دادن این بخش است.

 

آموزش کارکنان در مورد سرقت مدارک

تمایل کارمندان به استفاده از آدرس های ایمیل کاری و رمزهای عبور مشابه برای راه اندازی حساب کاربری برای سایر برنامه های مبتنی بر وب یک خطر قابل توجه است. اگر این وب سایت ها و برنامه ها در معرض خطر قرار گیرند، ممکن است سازمان شما را در معرض خطر قرار دهد. بنابراین، بسیار حیاتی است که فرآیندهایی برای جلوگیری از این رفتار وجود داشته باشد و کارکنان کاملاً از آنها آگاه باشند.

برای خرید انواع تجهیزات ذخیره سازی اطلاعات به سایت فروشگاه ما مراجعه فرمایید