پنج راه برتر برای بهره مندی از TAPE DRIVE

0
135

پنج راه برتر برای بهره مندی از TAPE DRIVE

Tape Drive بهترین ابزار مغناطیسی صنعت فناوری اطلاعات است و مزایای زیادی نسبت به فن‌آوری disk و flash دارد.

 

این موارد شامل ظرفیت و هزینه است. هنگامی که یک سیستم Tape Drive راه اندازی می شود، اجرای آن ارزان است و به راحتی قابل گسترش است. Tape Drive همچنین اکنون مستقیماً با سیستم های فایل کار می کند و استفاده از آن را تقریباً به آسانی NAS می کند.

 

Tape Drive یک رسانه بسیار قوی است – طرفداران صنعت می گویند که قابل اعتمادتر از disk است.

 

Tape Drive آهسته شروع به کار می کند، و اگرچه ظرفیت ها در حال افزایش است، به یک آرشیو Tape Drive 100 ترابایتی به فرآیندهای دستی یا یک Library Tape Drive مکانیکی نیاز دارد. و کسب‌وکارها به فرآیندهای Backup ‌گیری و بایگانی قوی نیاز دارند تا از مزایای Tape Drive حداکثر استفاده را ببرند.

 

مزایا، محدودیت ها و پیشرفت های Tape Drive

یک LTO-8 Tape Drive تا 12 ترابایت داده را به صورت بومی نگهداری می کند و پس از فشرده سازی تا 30 ترابایت. انتظار می رود این میزان با LTO-10 به 48 ترابایت و با LTO-12 به 192 ترابایت افزایش یابد. و به عنوان یک رسانه قابل جابجایی، هیچ محدودیت ظرفیت بالایی در سیستم Tape Drive وجود ندارد – تیم های IT فقط می توانند کارتریج های بیشتری اضافه کنند.

 

اگرچه خرید سیستم‌های LTO Tape Drive نسبتاً گران است – از حدود 3000 دلار برای یک واحد رومیزی ساده تا 5000 دلار و بالاتر برای یک سیستم رک – Tape Drive ها به خودی خود ارزان هستند. Tape Drive های LTO-7 نسل قدیمی 60 تا 70 پوند و Tape Drive های 12 ترابایتی LTO-8 90 تا 100 پوند قیمت دارند.

 

هزینه کم کارتریج های Tape Drive، آن را به یک وسیله ذخیره سازی بلندمدت اقتصادی تبدیل می کند و به سازمان ها اجازه می دهد چندین نسخه از نسخه backup خود تهیه کنند.

 

اما هزینه اولیه تنها بخشی از هزینه است. هزینه طول عمر  Tape Drive بسیار پایین است. بر خلاف ِDrive، یک Tape Drive بایگانی شده نیازی به برق ندارد. و تا زمانی که Tape Drive ها به درستی ذخیره شوند، به مرور زمان فرسوده یا خراب نمی شوند.

 

همانطور که تحلیلگران در Enterprise Strategy Group اشاره می کنند، Tape Drive های با ظرفیت بالاتر – با داده های بیشتر در کارتریج های کمتر – گردش کار را برای مجموعه داده های بزرگتر ساده می کند و هزینه های عملیاتی را بیشتر کاهش می دهد.

 

مزیت دیگر Tape Drive این است که چگالی سطحی آن امکان افزایش بیشتر در تراکم ذخیره سازی را فراهم می کند. سیستم‌های Tape Drive داده‌های کمتری را در سطح رسانه نسبت به دیسک بسته‌بندی می‌کنند.

 

این بدان معناست که طبق گفته‌های Ultrium LTO، این Tape Drive حدود یک دهم داده در هر اینچ مربع دیسک را ذخیره می‌کند. این به سازندگان Tape Drive اجازه می دهد تا به افزایش ظرفیت ذخیره سازی، بدون تغییر ابعاد فیزیکی Drive یا کارتریج ادامه دهند.

 

Tape Drive های LTO-8 می توانند سرعت داده 360 مگابایت بر ثانیه یا 750 مگابایت بر ثانیه فشرده را مدیریت کنند. این برای سیستم هایی مانند هوش تجاری یا تجزیه و تحلیل به اندازه کافی سریع است تا داده های آرشیو شده را از روی Tape Drive بخوانند و همچنین زمان های backup گیری و بازیابی را کاهش دهند.

 

Tape Drive نیز نسبت به گذشته انعطاف پذیرتر است. اکنون می‌تواند از طریق LTFS، ​​رسانه‌ای را برای عملکرد سیستم فایل فراهم کند.

 

تونی لاک در تحلیلگران Freeform Dynamics می گوید که نسل های قبلی سیستم های Tape Drive از فرمت های فایل خود استفاده می کردند و فقط با نرم افزار backup اختصاصی کار می کردند. او می‌گوید: «قبل از LTO، باید از قالب موجود بازیابی می‌شد. اکنون لازم نیست به نرم‌افزار backup گیری قدیمی اعتماد کنید.»

 

استفاده از سیستم های فایل همچنین ادغام Tape Drive در فضای ذخیره سازی طبقه ای با آرایه های دیسک و فلش را آسان تر می کند.

 

دیگر جنبه‌های منفی Tape Drive، تکیه بر گردش‌های کاری دستی یا مکانیکی است، از جمله زمان‌های بالقوه طولانی بازیابی که هنوز از ِDriveها عقب است، و نیاز به مدیریت دقیق رسانه دارد.

 

اینکه آیا اینها معامله شکن هستند به نحوه استفاده سازمان از Tape Drive بستگی دارد.

 

پاتریک دکرز، متخصص ذخیره سازی در مرکز پزشکی دانشگاه آمستردام می گوید: «شما باید یک برنامه بسیار خوب برای استقرار یک محیط Tape Drive داشته باشید. «همه داده ها را نمی توان روی Tape Drive قرار داد. گاهی اوقات برای دریافت اطلاعات از Tape Drive به جای دیسک، کمی زمان بیشتری طول می کشد. برای فایل‌های بزرگی که به ذخیره‌سازی طولانی‌مدت نیاز دارند بهترین کار را می‌کند.»

 

پنج مورد استفاده برتر Tape Drive

1. backup گیری و بازیابی

 

backup گیری یک مورد استفاده سنتی برای Tape Drive است که پیش از فرمت های جدیدتر مانند LTO و LTFS است. اگرچه LTFS نیاز به استفاده از نرم‌افزار اختصاصی برای خواندن Tape Drive ها را برطرف می‌کند، برنامه‌های backup‌گیری و بازیابی به طور فزاینده‌ای نسبت به رسانه‌ها ناشناس هستند. این به سازمان‌ها اجازه می‌دهد snapshots را روی disk با backup‌گیری طولانی‌مدت روی Tape Drive و همچنین Cloud ترکیب کنند.

 

طبق Freeform’s Lock، یکی از مزایای Tape Drive این است که کپی کردن آسان است. نرم‌افزار می‌تواند همزمان روی دو یا چند Tape Drive بنویسد و امکان یک کپی محلی و یک کپی برای ذخیره‌سازی خارج از سایت را فراهم کند.

 

2. آرشیو Long-term

 

Tape Drive به دلیل هزینه عملیاتی پایین و قابلیت اطمینان آن، به عنوان یک رسانه آرشیو داده ها به خوبی عمل می کند. با توجه به اینکه سازمان ها داده های بیشتری را برای تجزیه و تحلیل و ذخیره سوابق تاریخی روی disk می گیرند، ذخیره سازی به سرعت گران می شود. آرشیو Tape نیز در تحقیق و توسعه و رسانه ها و صنایع سرگرمی برای ذخیره فایل های بزرگ محبوب است.

 

نرم افزار مدیریت بهتر داده ها نیز آرشیو کردن Tape را آسان تر می کند. برای مثال، بایگانی طیف IBM از LTFS استفاده می کند تا بتواند داده ها را بدون ابزارهای مدیریتی اضافی روی Tape Drive بنویسد.

 

3. Warm archives

سیستم‌های Tape Drive سریع‌تر به تیم‌های فناوری اطلاعات اجازه می‌دهند از Tape Drive برای ذخیره‌سازی نزدیک به خط یا بایگانی «Warm» برای سوابق و داده‌ها استفاده کنند. استفاده از Tape Library ‌ها یا زیرسیستم‌های «jukebox»، همراه با Tape Drive های با ظرفیت بزرگ‌تر، تا حدودی شکاف عملکرد بین Tape Drive و Disk را کاهش داده‌اند.

 

فن آوری هایی مانند FLAPE – flash plus tape – باید عملکرد را بیشتر بهبود بخشد، و تامین کنندگانی مانند Quantum و Spectra Logic در حال ترکیب Tape Drive  ،  diskو cloud برای بهینه سازی هزینه و عملکرد هستند.

 

4. WORM

 

حفظ طولانی مدت داده ها به دلایل انطباق و نظارتی یک مسئله رو به رشد برای تجارت است. Tape Drive در این سناریو به خوبی کار می کند، زیرا می تواند یک رکورد داده تغییرناپذیر ایجاد کند. تیم‌های فناوری اطلاعات Tape هایی را می‌سازند که یک بار خوانده شوند (WORM) و آنها را در محل، خارج از سایت یا هر دو ذخیره می‌کنند.

 

اگرچه بازیابی اطلاعات از Tape نسبت به سایر رسانه ها کندتر است، اما کم هزینه است. بازیابی داده‌ها از زیرساخت cloud عمومی معمولاً مستلزم هزینه‌های خروج داده است. سازمان ها به سیستم های بایگانی قوی نیاز دارند تا اطمینان حاصل کنند که آرشیو نوار آنها مطابقت دارد.

 

5. امنیت و ” air gapping”

 

مورد استفاده از Tape Drive که در ماه های اخیر بیشترین توجه را به خود جلب کرده است، امنیت است. برای مقابله با حملات باج‌افزار و باج‌افزار-DOS (انکار سرویس) – که در آن قربانی از دسترسی به داده‌های خود محروم می‌شود – داشتن backup‌گیری موثر بسیار مهم است.

 

مزیت Tape Drive این است که می توان آن را به صورت آفلاین ذخیره کرد، به طور کامل جدا (با air gapping) از سیستم IT مادر. این به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا داده‌های خود را بازیابی کنند، حتی زمانی که باج‌افزار شبکه‌های آنها را حذف کرده است.

 

با این حال، برای اینکه این کار عملی شود، هر دو رویهbackup  گیری امنیتی و خارج از سایت باید قوی باشند. ذخیره داده های ناقص یا پشتیبان گیری از بدافزارها فایده ای ندارد.

 

هشدار می‌دهد: «چالش این است که مطمئن شوید اطلاعاتی که از آن‌ها backup‌ گیری می‌کنید در وهله اول تمیز هستند. “بسیاری از باج افزارها قبل از شناسایی برای مدت طولانی غیرفعال هستند.”