The Strengths and Weaknesses of Tape Backup

0
111

tape backup چیست؟

tape به دلیل ظرفیت storage بالا و امنیت خوب برای محافظت از داده های ذخیره شده شناخته شده است. بنابراین، tape به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد و می توان از آن برای backup گیری از داده ها استفاده کرد.

 

tape cartridge دارای یک tape نازک با پوشش مغناطیسی در یک طرف است و به عنوان یک روش سنتی برای ذخیره داده ها و استفاده از داده ها برای انجام کارهای مختلف مانند تجزیه و تحلیل، بایگانی و غیره استفاده می شود.

 

مقادیر زیادی از داده ها را می توان از هارد دیسک به tape کپی کرد تا در مواقع اضطراری بتوان داده ها را بازیابی کرد.

 

برخی از افراد ترجیح می دهند از طریق یک سرویس آنلاین با استفاده از سرویس های ابری از اطلاعات backup تهیه کنند، اما استفاده از tape برای storage backup مزایا و معایب خاص خود را دارد.

 

داده های موجود در tape در یک نوع storage متوالی قابل دسترسی هستند. به این ترتیب داده های موجود در tape در یک توالی از پیش تعیین شده و روشمند قابل دسترسی هستند که در هنگام خواندن نمی توان از داده ها رد شد.

 

بسیاری از سازمان های بزرگ نیز از tape storage استفاده می کنند. کاربران می توانند یک نسخه backup کامل یا بک آپ افزایشی را انتخاب کنند.

 

backup ‌گیری کامل به کاربر کمک می‌کند تا حجم کاری خود را بدون از دست دادن داده‌های ضروری بازیابی کند، اما بسیار زمان‌بر است.

 

استفاده از backup ‌گیری افزایشی به صرفه‌جویی در زمان کمک می‌کند و کاربر فقط در هر بار backup ‌گیری اولیه، فقط از داده‌های جدید نسخه backup تهیه می‌شود، اما در طول بازیابی سیستم نیز سرعت آن کاهش می‌یابد.

 

اگر چندین داده در Tapeهای مختلف برای backup‌ گیری وجود داشته باشد، بازیابی فایل زمان‌بر می‌شود. همچنین برای بررسی چندین فایل backup افزایشی، یافتن و بازیابی یک فایل خاص زمان می برد.

 

اگرچه backup گیری افزایشی برای backup گیری کوچک انجام می شود که فقط به بخش کوچکی از Tape نیاز دارد. برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها، می‌توان از نرم‌افزار backup‌ گیری Tape استفاده کرد به گونه‌ای که Tape از جایی که جلسه قبل به پایان رسید شروع به نوشتن کند.

 

برای جلوگیری از هر گونه اشتباه، دستورالعمل های روی Tape را دنبال کنید. Tape Drive ها به کاربران خود اطلاع می‌دهند که Tape Drive های دیگر نمی‌توانند برای backup‌ گیری از داده‌ها استفاده شوند. اگرچه طول عمر Tapeها 30 سال است، لازم است دستورالعمل ها را دنبال کنید تا حداکثر سال سود را به دست آورید، در غیر این صورت Tapeها در صورت عدم استفاده صحیح می توانند آسیب ببینند و از آنجایی که حجم زیادی از داده ها را در خود جای می دهند، لازم است Tape را حفظ کنید. هر زمان که لازم باشد می توان به داده ها دسترسی داشت.

 

همچنین برای صرفه جویی در زمان و جلوگیری از آسیب، روی Tapeها برچسب بزنید. برچسب روی Tape نیز از مخلوط شدن Tape جلوگیری می کند و در نتیجه احتمال خطای انسانی را کاهش می دهد.

 

همچنین بهتر است که به طور منظم آزمایش هایی انجام شود تا اطمینان حاصل شود که نسخه backup هنوز معتبر است. همچنین توصیه می شود هر ماه یک بار backup گیری کامل انجام دهید.

 

نقاط قوت tape backup

ظرفیت Storage – همانطور که قبلا ذکر شد، Tape ظرفیت ذخیره سازی زیادی را فراهم می کند. ظرفیت ذخیره سازی در Tapestorage روز به روز در حال افزایش است و بنابراین یک زیرساخت فناوری اطلاعات بسیار مهم در یک تجارت باقی می ماند. این به ذخیره داده ها، اطلاعات، فایل ها و نرم افزار برای عملکرد روان در یک تجارت کمک می کند. بیمارستان ها، بانک ها، صنایع بزرگ مقیاس از  Tapestorage برای ارائه خدمات به مشتریان خود، نگهداری سوابق مشتریان خود استفاده می کنند و همچنین می توان از این داده ها برای جهت دهی به کسب و کار استفاده کرد که در آن به عنوان منبع اطلاعاتی در مورد انتظارات کاربران استفاده می شود. و چگونه می تواند شرکت را بهبود بخشد.

 

بایگانی و backup گیری – Tape در ابتدا برای استفاده در archival storage معرفی شد. در archival storage، افراد می توانند برخی از داده هایی را که در حال حاضر با آنها سروکار نداشتند، جابجا کنند تا بتوانند محدوده کاری را آزاد کنند.

 

Tapeها به دو صورت native storage و compressed storage می توانند ذخیره شوند.

 

Tapeها برای backup گیری خوب هستند زیرا دقیقاً مانند نسخه اصلی کپی می شوند که احتمال خطا را کاهش می دهد. همچنین، در حین بازیابی داده‌ها، نمی‌توان مطمئن بود که داده‌ها به صورت مشابه بازیابی می‌شوند، اما نگه‌داشتن آن‌ها در tape storage، بازیابی داده‌ها را مانند گذشته تضمین می‌کند.

 

اگر کاربر به دلیل هک شدن داده ها به داده ها دسترسی نداشته باشد، شرکت یا کاربر همچنان می توانند خدمات بدون وقفه به مشتریان خود ارائه دهند و می توانند به کار خود ادامه دهند زیرا Tapeها ظرفیت storage بالایی دارند و همه داده ها می توانند نجات یابد.

 

امنیت بالا – داده ها بخشی از یک شرکت هستند و باید محافظت شوند. به صورت روزانه داده ها، اطلاعات توسط شرکت به اشتراک گذاشته می شود. اطلاعات شرکت می تواند به هر شکل و به هر شکلی درز کند. اولاً، tapestorage دارای مجوز است که به این معنی است که افراد دارای مجوز خاص می‌توانند به داده‌های دسترسی دسترسی داشته باشند و دسترسی توسط کلید امنیتی داده می‌شود. ثانیاً، tapestorage همیشه فقط در صورت نیاز به سرور متصل نمی‌شود.

 

هزینه کم – storage Tapeها هزینه کمتری برای هر گیگابایت دارند که آن را به گزینه ای مقرون به صرفه در مقایسه با backup گیری disk یا cloud تبدیل می کند. همچنین، tape driveها قادر به ایجاد storage اطلاعات به صورت آفلاین هستند و در نتیجه هزینه backup و نگهداری را کاهش می دهند.

 

بادوام و قابل اعتماد – Tapestorage به مدت 30 سال قابل اعتماد است و همچنین میزان خطای کمتری دارد. بنابراین، با به روز رسانی منظم، Tapeها می توانند برای مدت زمان بسیار طولانی مفید باشند. همچنین Tapeها نرخ انتقال بالاتری دارند.

 

به راحتی قابل جابجایی و قابل حمل – بر خلاف سایر گزینه های storage ،Tapeها در صورت عدم استفاده به سرور متصل می شوند، به این معنی که Tapestorage را می توان در صورت عدم استفاده از آن جدا کرد. هنگامی که یک شرکت حمله ای را دریافت می کند، کاربران می توانند Tape را به صورت فیزیکی بیرون بکشند که باعث ایجاد air gap می شود. به این ترتیب می توان اقدام سریعی برای جلوگیری از از دست رفتن داده ها انجام داد. از آنجایی که  tapestorage را می‌توان به صورت فیزیکی حذف کرد، برای انتقال داده‌ها در Tape ،Tape را می‌توان به صورت فیزیکی به مقصد مورد نیاز بدون خطر انتقال داده‌ها، نرم‌افزار از طریق سرور منتقل کرد. بنابراین، صرفه جویی در انرژی و کاهش خطر.

 

سازگاری – خوشبختانه،  tapestorage با tapestorage قبلی خود سازگار است، به این معنی که انتقال آن از نسل قبلی Tape به نسل جدید Tape آسان‌تر خواهد بود.

نقاط ضعف tape backup

سرعت دسترسی طولانی – فرمت‌های tape برای دسترسی به داده‌ها به مجوز نیاز دارند و به داده‌ها نمی‌توان به‌طور تصادفی دسترسی پیدا کرد. بازیابی داده ها از tape نیز زمان زیادی را مصرف می کند زیرا یافتن یک فایل خاص زمان می برد.

 

هزینه های اولیه بالا – نصب هر سیستم tapestorage نیاز به سرمایه گذاری در نصب دارد. بنابراین، اگر کاربر از نوع ذخیره‌سازی دیگری جابجا شود، شرکت‌ها باید رسانه‌های جدید بخرند و هزینه‌های عملیاتی را برای مدیریت سیستم بپردازند.

 

مقیاس پذیری محدود – مقیاس پذیری به توانایی سیستم tapestorage بستگی دارد و لازم است سیستم به روز رسانی شود.

 

مشکل در نگهداری – از آنجایی که از tape مغناطیسی ساخته شده است، لازم است tape ها در محیطی تمیز نگهداری شوند تا ذرات گرد و غبار را جذب نکنند.

 

در نهایت، این یک راه حل سازگار با محیط زیست است. Tape ها وقتی استفاده نمی‌شوند بیکار می‌مانند، اما حافظه‌های disk حتی زمانی که استفاده نمی‌شوند به چرخش ادامه می‌دهند. این بدان معناست که وقتی tapestorage به یک منبع انرژی متصل است، فقط در حین انجام یک عملکرد می‌چرخد، اما disk ‌ها حتی زمانی که عملکردی را انجام نمی‌دهند می‌چرخند، بنابراین در صورت عدم استفاده انرژی مصرف می‌کنند.

 

این مرحله همچنین باعث افزایش تولید گرما در اطراف ذخیره سازی دیسک می شود که منجر به نصب تجهیزات HVAC می شود که انرژی مصرف می کند.

 

tapeها همچنین به دلیل بیت های مغناطیسی بزرگتر که در اثر گرما کمتر تحت تأثیر قرار می گیرند، انرژی را بهتر مسدود می کنند. tapeها در حال حاضر گرمای کمتری را به دلیل چرخش کمتر حتی به منبع انرژی متصل می‌کنند.

 

همچنین، فراموش نکنید که ذخیره سازی دیسک دارای طول عمر 5 سال است اما tapestorage دارای طول عمر 30 سال است. بنابراین، کاربر نیازی به تعویض مکرر drive یا دستگاه storage نخواهد داشت، در نتیجه ضایعات الکترونیکی در محیط کاهش می یابد و کاربر به فضایی برای ذخیره آنها نیز نیاز خواهد داشت.