داده های بدون ساختار، مرکز داده را در اختیار می گیرند…!!!

0
102

!!!UNSTRUCTURED DATA IS TAKING OVER THE DATA CENTER…HELP

 

داده های بدون ساختار، مرکز داده را در اختیار می گیرند…!!!

ذخیره سازی مبتنی بر شی (Object based storage) معماری است که برای مدیریت حجم عظیمی از داده ها، به ویژه داده های بدون ساختار مانند ایمیل ها، عکس ها، فیلم ها، اطلاعات وب، داده های منتقل شده توسط حسگر و موارد دیگر طراحی شده است. تا سال 2025، IDC پیش‌بینی می‌کند که Storage Sphere سالانه به حدود 7.5 زتابایت داده افزایش می‌یابد که باید ذخیره و مدیریت شوند، 80 تا 90 درصد آن داده‌های بدون ساختار و حدود 60 درصد داده‌های cold یا dark data خواهند بود. در این BlogBytes ما در مورد ذخیره سازی مبتنی بر شی بحث خواهیم کرد و اینکه چگونه بایگانی فعال می تواند به مراکز داده کمک کند تا با هجوم اطلاعات بدون ساختار و داده های cold کنار بیایند و در عین حال هزینه ها را کنترل کرده و از داده ها با کمک فناوری LTO محافظت کنند.

HELP IS NEEDED!

سازمان‌های فناوری اطلاعات امروزه ذخیره و مدیریت حجم فزاینده داده‌های بدون ساختار را به طور کارآمد و اقتصادی با مشکل مواجه می‌کنند. چگونه این حجم از داده ها را مدیریت می کنید؟ این چالش ملاحظات سنتی بودجه، منابع و حتی فضای پایه فیزیکی رک در مرکز داده را به سطح جدیدی می برد. ذخیره سازی مبتنی بر شی (Object based storage) (OBS) به عنوان روشی برای کمک به دستیابی به آن اهداف ظهور کرده است. OBS می تواند به ارائه یک مخزن داده همیشه روشن با مقیاس پذیری مورد نیاز برای مدیریت داده های بدون ساختار در محدوده پتابایت و اگزابایت کمک کند، و در نظر گرفته می شود که بسیار بالاتر از آستانه اشکال سنتی ذخیره سازی مانند سیستم های مبتنی بر بلوک یا فایل است.


WHAT IS OBJECT BASED STORAGE? 

همانطور که در Searchstorage.com توضیح داده شد، «ذخیره‌سازی مبتنی بر شی رویکردی برای آدرس‌دهی و دستکاری ذخیره‌سازی داده‌ها به‌عنوان واحدهای مجزا به نام اشیاء است. اشیاء در یک مخزن واحد نگهداری می شوند و به عنوان فایل در داخل یک پوشه در داخل پوشه های دیگر تو در تو قرار نمی گیرند. ذخیره سازی شیء بلوک های داده ای را که یک فایل را می سازند در کنار هم نگه می دارد و تمام ابرداده های مرتبط با آن را به آن فایل اضافه می کند.

 

این ابرداده کلید ارزش ذخیره سازی شی در مقابل روش های دیگر ذخیره سازی داده ها است. سازمان می تواند ابرداده را تعریف کند که امکان تجزیه و تحلیل استفاده، عملکرد و ارزش داده ها را فراهم می کند. ذخیره سازی مقرون به صرفه و محافظت طولانی مدت از داده ها برای رقابتی ماندن در تجارت جهانی امروزی حیاتی است.

 

THE STORAGE DECISION DILEMMA

از آنجایی که بیشتر این اطلاعات بزرگ بدون ساختار، داده‌های Cold هستند، یعنی به ندرت به آن‌ها دسترسی پیدا می‌شود، ذخیره طولانی‌مدت آن‌ها در رسانه‌های ذخیره‌سازی گران‌قیمت مانند HDD یا حافظه فلش، زمانی که ذخیره‌سازی داده‌های نواری می‌تواند این کار را به صرفه انجام دهد و امنیت داده‌ای فوق‌العاده را فراهم کند، بیهوده خواهد بود. برخی استدلال می کنند که برای تسریع تحول کسب و کار از طریق استفاده از کلان داده، این داده ها باید در دسترس و «همیشه فعال» باشند.

 

در برنامه LTO، حتی ما می توانیم بپذیریم که منطقی در این مورد وجود دارد. به عنوان مثال، اگر می‌توانید تمام داده‌های خود را روی دیسک یا فلش نگه دارید، Tape ممکن است غیرضروری در نظر گرفته شود – با این تفاوت که Tape همچنان یک دفاع استثنایی در برابر تهدیدات امنیت سایبری است و نوار سبز رنگی است که مصرف انرژی پایینی دارد. با این حال، در دراز مدت، TCO مبتنی بر دیسک و Cloud از Tape TCO پرهزینه‌تر است و پتانسیل رشد تراکم ناحیه دیسک نسبت به پتانسیل رشد چگالی سطحی نوار پایین‌تر است.

 

Tape storage به ویژه برای بایگانی فعال رونق دارد. برای درصد کمی از مشتریان، شاید ارزش کافی در حفظ تمام داده های آنها در ذخیره سازی با کارایی بالا وجود داشته باشد. اما، برای اکثریت، اگر از Tape در یک آرشیو فعال استفاده می‌کنید، می‌توانید داده‌های خود را مدیریت، دسترسی و محافظت کنید و می‌توانید TCO پایینی دریافت کنید و در مصرف انرژی صرفه‌جویی کنید. با داده های بسیار Cold، این به احتمال زیاد پارادایم است.

HELP IS HERE!

سیستم‌های بایگانی فعال می‌توانند به میلیاردها شی مقیاس شوند، محتوا را به‌طور خودکار منتقل کنند و از یک رابط کاربری گرافیکی ساده استفاده کنند که برای اکثر کاربران آشناست. راه حل های نوآورانه ای اکنون به بازار می آیند که می توانند به شما اجازه دهند داده های فرمت شی بومی را مستقیماً در LTO tape ذخیره کنید. اینها به شما امکان می‌دهند از Tape به‌طور یکپارچه با منابع داده S3 مانند AWS یا Azure یا ذخیره‌سازی تعریف‌شده توسط نرم‌افزار شخص ثالث استفاده کنید و محتوا را با کمی سر و صدا بین لایه‌ها منتقل کنید و از پیشنهادات استفاده کنید. برخی راه‌حل‌ها مزایای عملکرد و قابلیت‌های جستجوی ذخیره‌سازی شی بومی و سازگار با S3 را به آرشیوهای عمیق مبتنی بر Tape می‌آورند. دیگران به شما این امکان را می دهند که داده ها را بر اساس نیاز و بودجه کسب و کار در public clouds، private clouds یا Tape بایگانی کنید.

 

Tape یک مؤلفه قابل دوام، عملی و آسان برای استفاده از این آینده هیجان انگیز، مبتنی بر Cloud، با قابلیت داده است، به علاوه، شما همچنان از تمام مزایای اصلی فناوری LTO از جمله TCO پایین و محافظت آفلاین در برابر بدافزارها، خرابی های نرم افزاری، خرابی های سیستم برخوردار هستید. و خطاهای انسانی که در غیر این صورت می تواند در سراسر یک سیستم مبتنی بر دیسک ذخیره سازی شی تکرار شود.

 

کافی است بگوییم، چه داده‌های شما در ذخیره‌سازی بلوک، فایل یا شی ذخیره شده باشد، می‌توانید برای محافظت مقرون‌به‌صرفه، آن‌ها را به Tape منتقل کنید و سپس از ذخیره‌سازی تعریف‌شده نرم‌افزاری برای جستجو و دسترسی به داده‌ها بر اساس نیازهای هزینه/عملکرد خود استفاده کنید.