!THE FUTURE OF LTO TECHNOLOGY IS BRIGHT – AND BIG (FOR CAPACITY)

0
86

آینده فناوری LTO

نسل های جدید فناوری LTO به طور مرتب با ظرفیت و نرخ انتقال بالاتر همراه با ویژگی های جدید برای محافظت بیشتر از داده ها معرفی شده اند.

امروزه، برنامه LTO،

roadmap را تا 14 نسل گسترش داده است. roadmap دو برابر شدن ظرفیت Tape را با هر نسل جدید، با LTO-14 تا 1440 TB1 (1.44 PB) در هر Tape می‌طلبد. پس از معرفی، LTO نسل 14 ظرفیت کارتریج های LTO-9 فعلی را 32 برابر خواهد کرد. با roadmap توسعه‌یافته، LTO tape همچنان نشان می‌دهد که چگونه برای حمایت از رشد سریع داده‌ها سال به سال با ارائه روشی پایدار، قابل اعتماد و مقرون‌به‌صرفه به صنایع برای محافظت و ایمن کردن آرشیوهای ذخیره‌سازی داده‌های کوتاه‌مدت و بلندمدت خود، بهینه‌سازی شده است.

LTO-9 TECHNOLOGY HAS MORE CAPACITY, AT A LOWER COST

LTO-9 TECHNOLOGY با هزینه کمتر ظرفیت بیشتری دارد.

در حالی که مدیران ذخیره سازی با رشد نمایی داده ها، دفع حملات سایبری و کاهش carbon footprints دست و پنجه نرم می کنند، برنامه LTO راه حل مناسبی را برای رفع نیازهای آنها ایجاد کرده است. جدیدترین نسل موجود، LTO نسل 9، بر اساس بیش از دو دهه نوآوری حفاظت از داده و ذخیره سازی برای ارائه افزایش ظرفیت ذخیره سازی tape cartridge تا 45 ترابایت (فشرده) ساخته شده است. سازگاری کامل خواندن و نوشتن به عقب با کارتریج های LTO-8 را فراهم می کند و از بسیاری از ویژگی های معرفی شده قبلی پشتیبانی می کند، از جمله امنیت افزایش یافته از طریق رمزگذاری مبتنی بر سخت افزار، عملکرد WORM (یک بار نوشتن، خواندن چندگانه) و سهولت جابجایی داده ها از طریق Linear Tape File System. سیستم فایل (LTFS).

LTO-9 TECHNOLOGY & BIT ERROR RATE

LTO-9 TECHNOLOGY و نرخ خطای بیت

فناوری LTO-9 موقعیت منحصربه‌فرد LTO را در قالب technology maintains LTO’s unique، مقیاس‌پذیر و قابل تطبیق حفظ می‌کند که می‌تواند اطمینان بیشتری را برای ذخیره‌سازی آفلاین ایمن و مطمئن فراهم کند.

ظرفیت اصلی 18 ترابایت با تراکم منطقه ای 12 گیگابیت بر اینچ در حالی که یک درایو دیسک سخت (HDD) با همان ظرفیت به 84 برابر چگالی بیشتر با 1014 گیگابیت بر اینچ نیاز دارد. در این مثال، عدد بالاتر «بهتر» نیست زیرا به این معنی است که سازندگان HDD باید از بیت‌های بسیار کوچک‌تری برای ذخیره همان مقدار اطلاعات استفاده کنند. با کوچکتر شدن بیت ها، حفظ ثبات مغناطیسی و در نتیجه قابلیت اطمینان فرآیند ضبط از نظر فنی چالش برانگیزتر است.

همچنین، حتی در مقایسه با جدیدترین محصولات هارد دیسک 9-platter HDD، مساحت سطح مغناطیسی LTO به دلیل استفاده از Tape متوسط ​​کیلومتر طولانی‌تر است و سطح ضبط مغناطیسی وسیع، کم‌هزینه، انعطاف‌پذیر و بسیار بادوام را فراهم می‌کند. این بدان معناست که LTO قبل از اینکه با همان چالش‌هایی که امروزه تولیدکنندگان HDD با آن روبرو هستند مواجه شود، فضای بسیار بیشتری دارد. اینها دلایل اساسی هستند که چرا LTO می‌تواند با دوبرابر کردن هر نسل، از roadmap با ظرفیت قوی در دهه آینده برخوردار شود.

دموهای اخیر فناوری Tape منتشر شده توسط IBM به طور مستقل امکان تراکم سطحی 317 و 400 گیگابیت بر در 2 را نشان می دهد که به ظرفیت های LTO بیش از 600 ترابایت حتی در Tape فعلی تبدیل می شود.

پتانسیل چگالی‌های منطقه‌ای بالاتر با منطقه ضبط مغناطیسی بزرگ‌تر به پشتیبانی مستمر از ظرفیت‌های دوبرابر در دهه آینده و بیشتر تبدیل خواهد شد. توجه به این نکته مهم است که ظرفیت‌های آینده‌نگر مشابه با فناوری‌های HDD کنونی ممکن است بسیار دشوار باشد، زیرا به چگالی‌های منطقه‌ای بسیار بالاتر از 30000 Gbit/in2 نیاز دارد. بنابراین، LTO راه درازی را با یک roadmap با ظرفیت قوی و فناورانه برای سال‌های آینده در پیش دارد.

USER BIT ERROR RATE

نرخ خطای بیت کاربر

نرخ خطای بیت کاربر (UBER) یک معیار استاندارد صنعتی است که دوام داده های نوشتاری را با حافظه های مغناطیسی، نوری یا فلش با فرض تصادفی بودن خطاها تعیین می کند. این تعریف می‌کند که انتظار می‌رود چه مقدار بیت داده کاربر قبل از اینکه سیستم با یک رویداد خطای خواندن غیرقابل بازیابی مواجه شود خوانده شود: هر چه تعداد بیت‌ها بیشتر باشد، ماندگاری بهتری خواهد داشت.

هدف فناوری‌های ذخیره‌سازی داده همیشه در بهترین حالت حفظ و همچنین بهبود UBER با افزایش ظرفیت‌ها بوده است. به عنوان مثال، HDD UBER معمولاً حتی با افزایش ظرفیت ها ثابت بوده است، معمولاً حدود 1 رخداد خطا در 1015 بیت کاربر به 125 ترابایت داده تبدیل می شود. با این حال، LTO از لحاظ تاریخی قادر به بهبود UBER با افزایش ظرفیت‌های آن است. به عنوان مثال، UBER برای LTO-6 1017 بود، LTO-8 1019 را ارائه کرد و اکنون LTO-9 متریک UBER را با 1020 ارائه می‌کند که به معنی 12.5 زتابایت بی‌سابقه است که قابلیت اطمینان داده به‌طور قابل توجهی در مقایسه با هارد دیسک‌های فعلی بالاتر است.

حتی اگر Tape و HDD هر دو مبتنی بر فناوری‌های ضبط مغناطیسی مشابه هستند، دلیل مزیت UBER LTO عمدتاً به دلیل Reed Solomon ECC دو کاناله متعامد آن با فناوری interleave چند بعدی است که از الگوریتم رمزگشایی تکراری منحصربه‌فرد نیز بهره می‌برد. white paper by LTO فناوری که اخیراً توسط LTO منتشر شده است، به جزئیات فنی دردناکی در مورد اینکه UBER واقعا چیست و چگونه مشتق شده است، می پردازد.

در حالی که رخدادهای خطای غیرقابل اصلاح در LTO tape بسیار نادر است، این یافته‌ها همچنان بر قابلیت اطمینان و قابل اعتماد بودن فناوری tape تأکید می‌کنند، به‌ویژه هنگامی که با HDD مقایسه می‌شود، در حالی که همان معیار می‌تواند حداقل 10000 برابر بدتر باشد.

RANSOMWARE PREPAREDNESS

باج افزار

باج‌افزار به تهدیدی دائمی برای سازمان‌ها تبدیل شده است، زیرا ۷۹ درصد از شرکت‌ها در سال گذشته حمله باج‌افزاری را تجربه کرده‌اند.

مجرمان سایبری در طول زمان پیچیده‌تر شده‌اند و سازمان‌ها حملات مکرر و تأثیرگذار باج‌افزاری را تجربه می‌کنند.

طبق تحقیقات جدید با همکاری ESG:

47 درصد از شرکت ها به صورت ماهانه حملات باج افزار را تجربه می کنند.

69 درصد می گویند که در کمتر از 12 ساعت بهبود می یابند.

56 درصد در حال پرداخت باج هستند.

61٪ از آنها کمتر از 75٪ از داده های خود را پس می گیرند.

آنچه واضح است این است که به نظر می‌رسد بسیاری از شرکت‌ها پذیرفته‌اند که باج‌افزار نبردی است که نمی‌توانند برنده شوند و در عوض «رویکرد محدود کردن خسارت damage limitation approach» را اتخاذ می‌کنند. در اینجا در برنامه LTO، ما احساس می‌کنیم که کسب‌وکارها باید انتظار بهتری داشته باشند. وقتی به بازیابی سایبری فکر می کنیم، زمان آن فرا رسیده است که سازمان ها در مورد آنچه فناوری LTO ارائه می دهد تجدید نظر کنند.

فناوری LTO یک راه حل ذاتی air gap را ارائه می دهد که می تواند به سازمان ها اطمینان بیشتری دهد که می توانند داده های خود را در صورت حمله بازیابی کنند. در حالی که درست است که ذخیره‌سازی دیسک مزایای دیگری مانند زمان بازیابی سریع‌تر دارد، TCO بالاتری نسبت به Tape دارد و آفلاین نیست و کاملاً از حملات باج‌افزار ایمن نیست.

فناوری LTO یک عنصر اساسی از رویکرد امنیتی لایه‌ای سازمان برای محافظت و بازیابی داده‌ها است.

CATCHING UP ON BLOGBYTES

BLOGBYTE ها

به غیر از موفقیت فناوری LTO-9 و تحقیقات جدید آمادگی باج افزار، اخبار زیادی از برنامه LTO در سال جاری منتشر شده است.

اینهمه داده، با آن چه کنیم؟

با افزایش پتابایت یا حتی اگزابایت داده، سازمان ها به دنبال راه حل های ذخیره سازی اقتصادی، ایمن و در دسترس هستند. با کمک فناوری LTO، سازمان‌ها می‌توانند آرشیوهای فعالی را پیاده‌سازی کنند که فضای ذخیره‌سازی پشتیبان را حفظ می‌کند، مجموعه‌ای از اطلاعات را حفظ می‌کند، اجازه می‌دهد استخراج داده‌ها رقابتی باقی بماند، به محافظت از داده‌ها و صرفه‌جویی در هزینه‌ها کمک کند.

داده های بدون ساختار مرکز داده را در اختیار می گیرند.

تا سال 2025، IDC پیش‌بینی می‌کند که Storage Sphere سالانه به 7.5 زتابایت داده افزایش می‌یابد که باید ذخیره و مدیریت شوند و 80 تا 90 درصد آن داده‌های بدون ساختار است. ذخیره سازی مبتنی بر شی (OBS) به عنوان روشی ظهور کرده است که می تواند به ارائه یک مخزن داده همیشه روشن با مقیاس پذیری مورد نیاز برای مدیریت داده های بدون ساختار کمک کند. استفاده از Tape در یک بایگانی فعال، که می‌تواند به میلیاردها شی در مقیاس باشد، به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا داده‌ها را علاوه بر دریافت TCO پایین و صرفه‌جویی در انرژی، مدیریت، دسترسی و محافظت کنند.