ROADMAP

0
120

ROADMAP

فناوری LTO (LTO Technology)

Linear Tape Open (LTO) Ultrium یک راه حل ذخیره سازی تیپ با ظرفیت بالا و تک حلقه است که توسط شرکت Hewlett Packard Enterprise، IBM و Quantum توسعه یافته و به طور مداوم بهبود می یابد و توسط برنامه LTO ترویج می شود. این یک قالب تیپ قدرتمند، مقیاس‌پذیر و سازگار است که به رفع نیازهای رو به رشد حفاظت از داده‌ها کمک می‌کند. همچنین یک فرمت باز است که توسط برخی از برجسته‌ترین نام‌ها در صنعت ذخیره‌سازی مجوز گرفته شده است تا از طیف وسیعی از درایوها و کارتریج‌های نوار سازگار اطمینان حاصل شود.

ارائه مقیاس پذیری و رشد برای نسل ها (Delivering Scalability and Growth for Generations)

فناوری LTO در حال حاضر در نسل نهم خود با سابقه بیست ساله ارائه ذخیره سازی امن و قابل اعتماد برای شرکت ها و سازمان ها در سراسر جهان است. مشخصات LTO-9 از ظرفیت فشرده ذخیره‌سازی کارتریج نواری تا 45 ترابایت* و نرخ انتقال داده درایو نوار تا 1000 مگابایت* در ثانیه برای عملکرد ذخیره سازی 3.6 ترابایت در ساعت و در هر درایو پشتیبانی می‌کند.

نسل های جدید به طور مرتب با ظرفیت و نرخ انتقال بالاتر همراه با ویژگی های جدید برای محافظت بیشتر از داده ها و محتوای شما معرفی شده اند. مشخصات LTO برای سازگاری به عقب تا نسل هفتم این فناوری است که یک نسل را بنویسد و دو نسل را به عقب بخواند. درایوهای LTO Ultrium نسل هشتم فعلی قادر به خواندن و نوشتن رسانه های LTO-7 و LTO-8 هستند.

*با فرض فشرده سازی 2.5:1 با بافر تاریخچه فشرده سازی بزرگتر که با درایوهای LTO نسل 6 در دسترس است.

LTO ULTRIUM ROADMAP
Addressing your storage needs

WORM

با توجه به قانون Sarbanes-Oxley در سال 2002، قانون قابل حمل و پاسخگویی بیمه سلامت در سال 1996 (HIPAA) و SEC Commented [NW1]

– سازمان ها به یک رسانه ذخیره سازی مقرون به صرفه نیاز دارند که بتواند داده های شرکت را در قالبی غیرقابل بازنویسی، غیرقابل پاک شدن و غیرقابل تغییر حفظ کند. فناوری LTO دارای قابلیت‌های یکبار نوشتن، خواندن بسیاری (WORM) است تا اطمینان حاصل کند که داده‌های شما رونویسی نمی‌شوند و همچنین به رسیدگی به مقررات انطباق کمک می‌کند. این مقررات طوری طراحی شده است تا ابزار بسیار مقرون به صرفه ای را برای ذخیره داده ها در قالبی غیرقابل بازنویسی برای رسیدگی به مقررات انطباق در اختیار کاربران قرار دهد.

 

ویژگی های کلیدی LTO WORM کدگذاری ایمن است که بر روی نوار رسانه در زمان ساخت تسلط پیدا کرده است.

الگوریتم‌های قوی که از حافظه کارتریج LTO (CM) در ارتباط با فرمت منحصربه‌فرد کارخانه‌ای برای جلوگیری از دستکاری استفاده می‌کنند.

توانایی اضافه کردن داده ها در انتهای کارتریج با قابلیت WORM طوری است که کاربران بتوانند از ظرفیت نوار نهایت استفاده را ببرند.

رمزگذاری (Encryption)

به نظر می رسد هر روز یک شرکت با باج افزار یا حمله سایبری مواجه می شود که اطلاعات محرمانه یا خصوصی را فاش می کند. به همین دلیل است که درایوهای فناوری LTO نسل اخیر یکی از قوی‌ترین قابلیت‌های رمزگذاری موجود را برای کمک به محافظت از حساس‌ترین داده‌های ذخیره‌شده روی کارتریج‌های نواری دارد. در مورد رمزگذاری LTO در بخش رمزگذاری بیشتر بدانید:

پارتیشن بندی (Partitioning)

نسل های اخیر فناوری LTO شامل یک ویژگی پارتیشن بندی است که به بهبود کنترل فایل و مدیریت فضا از طریق سیستم فایل نواری خطی (LTFS) کمک می کند.

پارتیشن بندی اجازه می دهد تا بخشی از نوار برای نمایه سازی رزرو شود، که به درایو می گوید که دقیقاً در کجای نوار یک فایل ذخیره شده است. پارتیشن دوم فایل واقعی را نگه می دارد. با سیستم فایل نوار خطی، اطلاعات نمایه‌سازی ابتدا توسط درایو خوانده می‌شود و در قالبی ساده و کاربردی ارائه می‌شود که امکان «کشیدن و رها کردن» را فراهم می‌کند – درست مانند استفاده از درایو انگشت شست.