Microsoft, Meta, and IBM Have in Common? Tape Storage

0
87

کنفرانس سالانه Fujifilm Recording Media USA (FRMA) در سن دیگو در اواخر ژوئن 2022 بسیاری از بزرگ‌ترین نام‌های فناوری اطلاعات و ذخیره‌سازی ابری را گرد هم آورد. چه چیزی بین همه اینها مشترک بود؟ استفاده زیاد از TapeStorage و TapeArchive.

 

Rich Gadomski گفت: «افزودن دیسک برای مقابله با افزایش داده ها در کوتاه مدت منطقی است، اما Tape در یک سطح استراتژیک به دلیل حجم داده هایی که باید منتقل شوند، ذخیره و بایگانی شوند به طور ایمن و مقرون به صرفه نیاز است.»

 

سخنرانانی از خدمات وب آمازون (AWS)، مایکروسافت آژور، Meta (فیس بوک)، IBM، و بسیاری دیگر از مزیت بایگانی مقادیر زیادی داده بر روی تیپ تمجید کردند.

 

همه محصولات به جز AWS به عنوان قابل اعتمادترین، مقرون به صرفه ترین، ایمن ترین و طولانی ترین راه برای آرشیو داده ها بودند.

AWS به طور عمومی در مورد رسانه ای که برای ذخیره سازی داده استفاده می کند اظهار نظر نکرده است، اما این یکی از بدترین رازهای صنعت است که آنها از تیپ های زیادی استفاده می کنند.

 

مدیر محصول Microsoft Azure Storage گفت: «Tape، همچنان مقرون‌به‌صرفه‌ترین وسیله ذخیره‌سازی است. »

 

Qingzhi Peng، مدیر منابع فنی Meta، خاطرنشان کرد که شرکت او یک تیم بزرگ ذخیره سازی Tape Archive را اداره می کند. پنگ گفت: فناوری هارد دیسک (HDD) مانند یک دونده سرعت است و تیپ بیشتر شبیه یک دونده ماراتن است. ما از تیپ در ردیف داده سرد و از HDD و Flash در ردیف گرم استفاده می کنیم.

The zettabyte era

فرد مور، تحلیلگر Horison Information Strategies شرح مفصلی از نحوه تطابق تیپ با the zettabyte (ZB) era که در حدود سال 2016 آغاز شد، ارائه کرد. او گفت تا سال 2025، حدود 11.7 ZB در سیستم های سازمانی ذخیره خواهد شد.

 

مقدار بسیار بیشتری از داده ایجاد خواهد شد، اما بیشتر آنها گذرا هستند. مور زمینه یک ZB را ارائه کرد که معادل 7.5 تریلیون آهنگ MP3 یا 125 میلیون سال نمایش تلویزیونی یک ساعته است.

 

مور می‌گوید: «ذخیره‌سازی اشیاء حالت اولیه ذخیره‌سازی آرشیوی در آینده خواهد بود. “فایل ها از بین نمی روند، اما نمی توانند به خوبی مقیاس شوند.”

 

مور همچنین در مورد تعداد زیادی از مراکز داده که توسط hyperscalers اداره می شوند، اظهار نظر کرد. بیش از 600 مرکز داده در جهان با مساحتی بیش از 100000 فوت مربع وجود دارد. بزرگترین آنها 10 میلیون فوت مربع است و همه آنها مقادیر زیادی داده را ذخیره می کنند.

 

مور می‌گوید: «این هایپرمقیاس‌کننده‌ها هستند که محدودیت‌های فناوری اطلاعات را کنار می‌زنند و استفاده از تیپ را افزایش می‌دهند. Tape Storage برای امکان رشد و کنترل هزینه های زیرساخت مورد نیاز است.

 

علاوه بر این، او تیپ را برای مبارزه با جرایم سایبری توصیه کرد. او افزود که Air Gap (بدون اتصال به شبکه) که توسط تیپ کارتریج ها ارائه می شود، نقش اصلی را در هر اکوسیستم امنیت سایبری ایفا می کند.

 

مور گفت، سازمان‌ها باید سه نسخه از داده‌ها را در دو نوع رسانه مختلف، با یک کپی خارج از سایت در فضای ابری، و همچنین یک نسخه با Air Gap را نگهداری کنند. دومی در درجه اول تیپ کارتریج هایی هستند که در هنگام ذخیره سازی نیازی به اتصال الکترونیکی ندارند.

 

مور گفت: «Tape کمترین قیمت خرید به ازای هر TB و کمترین هزینه کل مالکیت را دارد در حالی که 85 درصد انرژی کمتری نسبت به HDD ها مصرف می کند. “تیپ بدون افزودن مصرف انرژی مقیاس بندی می شود، در حالی که HDD ها ظرفیت را با افزودن درایوها و افزایش مصرف انرژی مقیاس می کنند.”

DNA storage 

در آخرین صبح نمایشگاه، استفن هلمولد، معاون ارشد توسعه کسب‌وکار برای ذخیره‌سازی داده‌های DNA در Twist Bioscience، شکل آینده ذخیره‌سازی را نشان داد: synthetic DNA

 

مفهوم اصلی این است که DNA انسان یک مکانیسم ذخیره سازی بسیار کارآمد برای داده های DNA است. با استفاده از همان مدل، synthetic DNA می‌تواند برای ذخیره داده‌ها برای نگهداری طولانی‌مدت اطلاعات استفاده شود – طبق گفته هلموند، بسیار طولانی‌مدت.

 

او گفت: “مقیاس سازی ذخیره سازی مغناطیسی در حال کند شدن است و عرضه نمی تواند مطابق با تقاضا باشد.

 

اما این رسانه ذخیره‌سازی هنوز با زمان اصلی فاصله دارد. مقادیر نسبتا کمی ذخیره سازی با استفاده از synthetic DNA ایجاد شده است. ممکن است چندین سال طول بکشد تا شاهد ظهور این فناوری باشیم.