LTO Manual recovery of stuck tape

0
225

بازیابی دستی stuck LTO tape

وقتی لایبرری برای حداقل یک ساعت غیرفعال شود، به پنل جلویی لایبرری بروید و «Support -> Force Drive Eject»  را انتخاب کنید، که به لایبرری دستور می‌دهد تا از طریق یک سری روال‌های مختلف خارج کردن درایو اجرا کند تا ببیند آیا روشی وجود دارد یا خیر.

چگونه نوار را از لایبرری نوار حذف می کنید؟

دکمه تخلیه (مطابق ویدیو) باید آزاد شود.

ممکن است تا پنج دقیقه طول بکشد تا کارتریج نوار به عقب برگردد و بیرون بیاید، اگرچه برخی شرایط ممکن است این زمان را تا یک ساعت افزایش دهد.

کارتریج باید برداشته شود.

چگونه یک نوار چسبیده را جدا کنیم؟

درایو نوار پس از خاموش شدن، خاموش می شود. درایو نوار را اگر در بارگذاری خودکار یا لایبرری نصب شده باشد، خاموش کنید. شما باید کابل فایر وایر یا کابل SCSI و ترمیناتور کابل SCSI را بردارید. درایو نوار را بعد از 10 ثانیه روشن کنید و چند دقیقه صبر کنید.

چگونه نوار را از HPE LTO حذف کنیم؟

با فشار دادن دکمه خروج درایو،  LED Activity Drive باید چشمک بزند.

هنگامی که کارتریج به مدت دو دقیقه خارج شد، آن را با دست خارج کنید.

چگونه نوار را از HPE Msl2024 خارج کنیم؟

می توانید با فشار دادن Previous یا Next در صفحه اصلی از صفحه پشتیبانی  تهیه کنید.

اگر Previous یا Next را فشار دهید، صفحه با Force Drive To Eject Tape ظاهر می شود.

اگر Previous یا Next را فشار دهید، روی صفحه نمایش Drive 1 یا Drive 2 نشان داده می شود.

بیشتر مواردی که به نظر می‌رسد نوار در درایو گیر کرده است به دلیل مشکلات نرم‌افزار، مشکلات رابط یا رسانه‌ای است و از مشکلات درایو نیست. مراحل ذکر شده در زیر را دنبال کنید تا مطمئن شوید که نوار با ساده ترین و کم تهاجمی ترین روش ممکن تخلیه می شود. عدم رعایت صحیح مراحل عیب یابی می تواند منجر به جایگزینی غیرضروری سخت افزار و از کار افتادن طولانی مدت شود. مهم است که تمام مراحل عیب یابی را دنبال کنید تا مطمئن شوید که ریشه واقعی مشکل شناسایی و حل شده است.

در لایبرری یا بارگیری خودکار، عملیات تخلیه بار درایو را انجام دهید یا نوار را از رابط پانل جلویی از درایو به شکاف دیگر منتقل کنید.

این مرحله سعی می‌کند بر مشکلات تخلیه بار غلبه کند، زیرا درایو در حالت غیرعادی قرار دارد یا  PMR به‌طور نادرست از تنظیم آن توسط یک برنامه سرکش باقی مانده است.

در صورت وجود، عملیات تخلیه نیرو یا تخلیه اضطراری را از رابط محصول آغاز کنید.

این مرحله باعث می‌شود درایو تمام تلاش خود را برای تخلیه نوار از جمله چند الگوریتم تهاجمی دیگر امتحان کند.

در درایو مستقل: دکمه خروج را فشار داده و نگه دارید تا LED آماده شروع به چشمک زدن کند (10-15 ثانیه).

در 1/8 G2 Autoloader، MSL2024، MSL4048 یا MSL8096: Support و سپس Force Drive to Eject Tape را انتخاب کنید.

توجه: فقط برخی از بارگذارها و کتابخانه‌های خودکار دارای گزینه خروج نیرو هستند. بنابراین، در این مرحله ممکن است در برخی از Autoloader ها و کتابخانه هایی که دکمه خروج در دسترس نیست امکان پذیر نباشد.

احتیاط: در درایوهای بارگیری خودکار یا کتابخانه ها، این ممکن است امکان پذیر نباشد یا ممکن است نیاز به باز کردن محصول برای دسترسی به دکمه خروج داشته باشد. لطفاً قبل از انجام این کار با یک تکنسین پشتیبانی مجاز مشورت کنید، زیرا ممکن است گارانتی شما را باطل کند.

اگر نوار هنوز بارگیری نشده است، سپس به روش استخراج نوار دستی در بخش جزئیات در زیر ادامه دهید.

مهم: هر نواری که بارگیری یا خارج شده است که به مرحله 4 و بالاتر نیاز دارد، باید از نظر آسیب دیدگی و برچسب های نادرست بازرسی شود، زیرا نوار مورد نظر می تواند باعث خرابی بارگیری / تخلیه شود. هر نواری که مشکل دارد را دور بریزید.

توجه: تحت هیچ شرایطی نباید درایو LTO با کارتریج گیر کرده در درایو بازگردانده شود.

برای حذف موفقیت آمیز کارتریج نوار اچ پی ای  Ultrium، مراحل زیر باید انجام شود تا به نوار آسیب نرسد و درایو به حالت کار بازگردد. این مراحل باید تنها پس از شکست سایر عملیات بیرون کردن استفاده شوند.

فرآیند تخلیه دستی دارای 3 مرحله است:

  • مکانیزم تنظیم برای پارک پین
  • باز پیچی
  • بیرون انداختن

مهم: برداشتن روکش ها یا روکش ها معمولاً گارانتی درایو نوار را باطل می کند. بنابراین، نوار باید با آگاهی کامل از پرسنل پشتیبانی HPE، معمولاً پس از تماس با مرکز تماس و قبل از تبادل با واحد، حذف شود.

قبل از اینکه کارتریج را بیرون بیاورید، نوار را کاملاً به عقب برگردانید. رسانه Ultrium از یک کارتریج یک حلقه استفاده می کند، و نمی توان آن را در قسمت پایین نوار خارج کرد.

توجه: مرحله مشخص شده با رنگ قرمز مهم است و باید با دقت انجام شود تا از آسیب رساندن به رسانه یا درایو جلوگیری شود.

برای برگرداندن سیستم به حالت عملیاتی چه اقدامی باید انجام دهد؟

درایو باید دوباره در لایبرری نصب شود، روشن شود و به کتابخانه، سیستم عامل و برنامه آنلاین آورده شود.