LTO Manual recovery of stuck tape

0
118

 

LTO Manual recovery of stuck tape

کارکردهای ذخیره سازی HPE سری LTO از درایوهای نوار ultrium در سراسر جهان به دلیل قابلیت اطمینان آنها شناخته شده هستند، اما هیچ فناوری 100٪ خطاناپذیر نیست و در شرایط بسیار نادری ممکن است نوار در درایو گیر کند این فیلم کوتاه نحوه تخلیه دستی یک دستگاه را نشان می دهد.

نوار از یک درایو LTO با ارتفاع کامل یا نیمه ارتفاع با استفاده از ساده‌ترین روش کم تهاجمی، عدم پیروی از مراحل عیب‌یابی مناسب می‌تواند منجر به تعویض غیرضروری سخت‌افزار و از کار افتادن طولانی‌مدت شود، بنابراین پیروی از همه این دستورالعمل‌ها برای اطمینان از شناسایی و حل صحیح مشکل مهم است.

به درایو اجازه دهید تا به طور خودکار خود را بازیابی کند، ابتدا درایو را روی نیمکت روشن کنید و اجازه دهید توالی های بازیابی را اجرا کند، اگر این کار انجام نشد، ممکن است تا 30 دقیقه طول بکشد، سپس می توان با فشار دادن و نگه داشتن دکمه بیرون را فعال کرد تا زمانی که چراغ آماده باش چشمک می زند، با فرض اینکه این فرآیندها کار نمی کنند، ممکن است لازم باشد به صورت دستی کارتریج را استخراج کنید.

نگاهی به این فرآیند برای یک درایو LTO به این صورت است که، ​​ابتدا درایو را در کنار خود قرار دهید و دکمه بیرون را در بالاترین قسمت قرار دهید تا دسترسی به چرخ شست فراهم شود، اکنون چرخ انگشت شست را به سمت عقب درایو بپیچید و مکانیزم پارک پین را طوری قرار دهید. وقتی که چرخ شست به طور کامل بپیچید، آماده پذیرش پین نوار است، با مکانیزم پارک که اکنون تنظیم شده است، به خودی خود به عقب برمی گردد، می توانید نوار را به عقب برگردانید تا این کار را انجام دهید، یک بیت t10 Torx را در سوراخ قرار دهید و در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. جهت این فرآیند بسته به میزان مدیا در پشت درایو ممکن است مدتی طول بکشد، اما اگر قرار است درایو به حالت کار کامل برگردد، این یک مرحله مهم است، نباید از پیچ گوشتی برقی برای چرخاندن نوار به عقب استفاده کرد.

سرعت خیلی زیاد است درایور Torx را بچرخانید تا زمانی که قرقره با یک کلیک مثبت متوقف شود، این نشان می دهد که نوار کاملاً پیچ شده است و پین لیدر اکنون در کارتریج بازگشته است و در نهایت کشش عقب را روی درایور گشتاور نگه دارید و بچرخانید. چرخ انگشت شست به سمت جلو درایو برای بیرون راندن کارتریج اکنون بیایید به فرآیند استخراج دستی کارتریج برای درایو LTO با ارتفاع نیم نگاهی بیندازیم ابتدا درایو را همانطور که نشان داده شده در کنار خود قرار دهید تا دسترسی به ویژگی های قسمت زیرین را فراهم کند و سپس COG را روشن کنید. قسمت زیرین درایو در جهت عقربه‌های ساعت با استفاده از سوکت درایور Torx در صورت در دسترس نبودن درایور Torx، می‌توان از انتهای قلم استفاده کرد و مکانیزم پارک خودکار را طوری قرار می‌دهد که پس از پیچیدن کامل چرخ دنده، آماده پذیرش نوار چسب شود. در طول این فرآیند با استفاده از یک بیت تورکس مناسب، پیچ موتور را به نزدیک‌ترین نقطه به جلوی درایو در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید، ایده خوبی است که بررسی کنید که پیچ موتور عقب به طور هماهنگ می‌چرخد و این امر تأیید می‌کند که نوار به درستی باز شده است. به چرخش ادامه دهید تا زمانی که قرقره با یک کلیک مثبت متوقف شود، در نهایت کشش عقب را روی درایور گشتاور نگه دارید و COG را در خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید تا کارتریج را بیرون بیاورید در این حالت درایو شما اکنون آماده استفاده است. بنابراین، کارتریج قدیمی را دور بیندازید.