Linear Tape-Open بیشتر بشناسید

0
330

Linear Tape-Open یا به اختصار LTO یک تکنولوژی ذخیره سازی داده های مغناطیسی است که در اواخر دهه  1990به عنوان جایگزین استانداردهای قدیمی نوار مغناطیسی که در آن زمان در دسترس بود، طراحی شد

 شرکت های Hewlett. Packard Enterprise، IBM و Quantum به عنوان کنترل کننده کنسرسیوم LTO ،هدایت توسعه و صدور مجوز و صدور گواهینامه تولید کنندگان رسانه ها و سازوکارها را بر عهده دارند.

شکل استاندارد فناوری LTO به نام  Ultrium است که نسخه اصلی آن در سال 2000 منتشر شد که می توانست 100 گیگابایت داده را در یک کارتریج ذخیره کند. نسل هشتم LTO Ultrium در سال 2017 منتشر شد که میتواند 12 ترابایت را در یک کارتریج با همان ابعاد ذخیره کرد LTO Ultrium . با تکنولوژی مخصوص به خود به سرعت بازار نوارمغناطیسی را ازآن خود کرد و سیستمهای پشتیبان گیری را متحول کرد.

نوار مغناطیسی  با اندازه ی  نیم اینچی از سال1950  برای ذخیره سازی داده ها استفاده شده است. در اواسط دهه 1980 شرکت  IBM و DEC این نوع نوارها را درون یک کارتریج حلقوی محصور قرار دادند.

IBM فرمت خود را به نام 3480 (پس از ساخت اولین محصول خود ) نامید و آن را برای پاسخگویی به نیازهای درخواستی محصولات اصلی خود طراحی كرد.