فروش JUNIPER Firewall

0
441

Juniper

Juniper Networks یک شرکت چند ملیتی آمریکایی است که مقر اصلی آن در Sunnyvale در   California  می باشد. این شرکت کار توسعه و فروش محصولات شبکه شامل روتر ها، سوییچ ها، نرم افزار های مدیریت شبکه، محصولات امنیتی و تکنولوژی های شبکه را انجام می دهد.

این شرکت در سال ۱۹۹۶ توسط Pradeep Sindhu و Scott Kriens به عنوان اولین مدیر عامل شرکت تاسیس شد. Juniper Networks در ابتدا روی core routers متمرکز بود و کم کم وارد بازار edge routers شد. از سال ۲۰۰۳ شرکت Juniper Networks وارد بازار امنیتی در فناوری اطلاعات شد.

شبکه Juniper در ابتدا روی روترهای اصلی متمرکز شده بود، که توسط ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) برای انجام جستجوی آدرس IP و هدایت مستقیم ترافیک اینترنت استفاده می شود.

در حال حاضر juniper جزو بزرگترین شرکت ها در حوزه تجهیزات شبکه می باشد. در واقع Juniper Networks سومین بزرگترین سهامدار بازار است که به طور کلی ISP ها نیز از تجهیزات آن استفاده زیادی می کنند.

juniper در سال ۲۰۰۳ محصول امنیتی JProtect را معرفی کرد. این محصول شامل فایروال، flow monitoring، filtering و Network Address Translation (NAT) بود.

سیستم عامل Juniper Networks Junos  منحصر بفرد محصولات شرکت جونیپر که با نام JunOS شناخته می شود در میان رقیبان همتایی ندارد و معماری ساده و قدرتمند شبکه‌ بازارهای مسیریابی، سوئیچینگ و امنیت را در بر می‌گیرد. بدین ترتیب مدیریت شبکه‌های مشتریان را ساده‌تر می‌نماید و امکان گسترش‌پذیری انها را نیز آسان‌تر می‌کند.

اولین محصول Juniper Networks سیستم عامل روتر Junos بود که در اول ژوئیه 1998 منتشر شد.

همچنین Juniper اولین محصول اختصاصی کنترل دسترسی شبکه (NAC) خود را در اواخر سال ۲۰۰۵ منتشر کرد. که به دنبال دستیابی به نرم افزار Funk برای قابلیت NAC برای سوئیچها بود. در آگوست ۲۰۱۱، Juniper و AT & T اعلام کردند که به طور مشترک برنامه امنیتی AT & T Mobile Security را بر اساس نرم افزار امنیت Pulse Juniper ارائه خواهند داد. در ماه مه ۲۰۱۲، Juniper یک مجموعه از ویژگی های جدید برای نرم افزار امنیتی وب را که از فوریه Mykonos Software به دست آورد، منتشر کرد. نرم افزار Mykonos بر فریب دادن هکرها با ارائه آسیب پذیریهای جعلی و ردیابی فعالیت آنها متمرکز است.

تا سال 2003، جونیپر به سه برنامه اصلی روتر تقسیم شده بود: روترهای اصلی، روترهای لبه ای و روترها برای ترافیک تلفن همراه. خانواده محصولات سری (با نام اصلی ERX) از طریق خرید Unisphere در سال 2000. تا سال 2002، هر دو سیسکو و جونیپر تمرکز خود را بر روترهای لبه افزایش داده بودند، زیرا بسیاری از ISP ها پهنای باند زیادی را در هسته ایجاد کرده بودند. چندین پیشرفت در نرم افزار Juniper و ویژگی های تجمیع باند پهن آن در اواخر سال 2003 منتشر شد. در این زمان، Juniper بیشترین سهم بازار (52٪) از بازار تجمیع باند پهن را داشت. در سال 2003، جونیپر پس از خرید باند پهن Pacific با خانواده محصولات سری G وارد بازار سیستم های خاتمه مودم کابل شد.

اولین محصول سوئیچ سازنده Juniper EX 4200 بود که در سال 2008 به بازار عرضه شد. در یک آزمایش فنی مقایسه ای، Network World گفت که EX4200 بهترین عملکرد در میان سوئیچ های شبکه ای است که آنها در تأخیر و توان عملیاتی آزمایش کرده اند، اما ویژگی های چندپخشی آن “جدیدتر و مقاومت کمتری “نسبت به سایر جنبه های محصول دارد.

محصولات اصلی شرکت جونیپر شامل سری محصولات روترهای E Series ,M- Series ,MX- Series و S- Series دسته بندی شده و خانواده محصولات امنیتی این شرکت نیز شامل محصولات سری SRX,SSG  و سری جدید MAG می شوند.

برخی محصولات شامل:

فایروالهای جونیپر Juniper سری  SRX

جونیپر SRX فایروالی با کارایی بالا با سیستم تشخیص ویروس پیشرفته و قابل توسعه پذیری گسترده است. سری جدید تجهیزات جونیپر SRX دارای اینترفیسهای 100 GbE و افزون بر 2 Tbps سرعت جهت استفاده در دیتاسنترها است.

فایروال جونیپر SRX550

فایروال جوینپر SRX550 در عرصه امنیتی، سوئیچینگ و روتینگ را کار مناسبی است. این فایروال 2 یونیت ارتفاع دارد.

فایروال جونیپر مدل SRX1500

فایروال سری SRX1500 یک فایروال پیشرفته برای سازمانهای رو به رشد می تواند باشد. این فایروال یک یونیت ارتفاع دارد.

فایروال امنیتی Juniper Firewall SRX4000

فایروالی پیشرفته و نسبتا گران با امکانات امنیتی و شبکه ای. مناسب برای دیتاسنترها و سازمانهایی با ابعاد کوچک و متوسط.