خرید HPE DDR4 SmartMemory

0
357

به طور خاص برای سرورهای نسل ۹ سری ۱۰ و ۱۰۰ طراحی شده و تعادل مناسبی بین کارایی، قابلیت اطمینان و بهره‌وری را ارائه می‌کند. خرید Standard Memory مطابق استانداردهای HPE در کیفیت است تا بتواند کارایی و قابلیت اطمینان را با راهکار کم هزینه ارائه دهد و در عین حال نیاز اپلیکیشن‌هایی که نیاز کمتری به حافظه دارند را برآورده می‌کند. این حافظه با سرعت استاندارد و با حداکثر ظرفیتGB RDIMM  ۳۲ در دسترس است. این نوع حافظه در سرورهای    ML110 G9و DL80 G9 قابل استفاده است.

HPE DDR4 Smart Memory دارای پیشرفت‌های خارق‌العاده‌ای نسبت به حافظه‌های نسل قبلی است. برای اولین بار در سروهای نسل ۹ پرولیانت از HPE Smart Memory استفاده شد که بر اساس تکنولوژی DDR4 است. حافظه‌های DDR4 وقتی در پیکربندی‌های ۱or 2 DIMMs per channel (DPC)  نصب می‌شوند، با سرعت ۱۸۶۶/۲۱۳۳/۲۴۰۰MT/s  عمل می‌کنند. ویژگیExtended Performance  که نسبت به حافظه‌های DDR3 باعث افزایش ۱۴ درصدی کارایی در حافظه سرورهای رک‌مونت و ایستاده می‌شود. این میزان در سرورهای HPE ProLiant Blade، به ۳۳ درصد می‌رسد. به علاوه حافظه DDR4 باعث بهینگی بیشتر پاور می‌شود که در مقایسه با DDR3 با ۱٫۲v به جای ۱٫۵v عمل می‌کنند.  DDR4 به طور چشمگیری مدیریت پاور را بهبود بخشیده و کارایی و سرعت را افزایش داده است.

مزایای خرید HPE DDR4 smart Memory در سرورهای نسل ۹ HPE به صورت زیر است:

کارایی توسعه‌یافته (Extended Performance) :در بسیاری از پیکربندی‌های ۲DPC  یا ۳ DPC، با نرخ انتقال بالاتری نسبت به Standard DDR4 DIMMs عمل می‌کند و کارایی و سرعت بهتری در حافظه ارائه می‌دهد.

قابلیت‌های مدیریت بهبودیافته (Enhanced Manageability): HPE DDR4 smart Memory با HPE Active Health System مجتمع می‌شود تا مانیتورینگ، گزارش‌دهی و تشخیص مشکل (Problem Diagnosis) را بهبود بخشد.

انواع حافظه  HPE SmartMemory

طراحی HPE Smart Memory به گونه‌ای است که بهترین کارایی و ظرفیت را همراه با قیمتی قابل رقابت و مناسب ارایه می‌دهد. انواع SmartMemory عبارتند از:

Registered DIMM (RDIMM) DDR4  با ظرفیت ۳۲ گیگابایت

Load-reduced DIMM (LRDIMM) DDR4  با ظرفیت ۳۲ تا ۱۲۸ گیگابایت

Unbuffered with ECC DIMM (UDIMM)  با ظرفیت ۱۶ گیگابایت

به طور کلی  UDIMMها در معماری پرولیانت سرورهای نسل ۱۰ پشتیبانی نمی‌شوند و تنها در میکروسرورهای نسل ۱۰ قابل استفاده هستند و در تعداد معدودی پرولیانت سرور نسل ۹ یعنی سرورهای ML10 G9 و ML30 G9 و DL20 G9 پشتیبانی می‌شوندDDR4 . در بقیه پرولیانت سرورهای نسل ۹ و ۱۰، تنها به صورت RDIMM و LRDIMM در دسترس است.

در اپلیکیشن‌هایی که به حداکثر ظرفیت حافظه نیاز دارند، حافظه‌های HPE SmartMemory Load Reduced DIMM یا همان  LRDIMMها، توصیه می‌شود که بار الکترونیکی بر کنترلر حافظه را کاهش می‌دهند و نتیجه آن، میزان حافظه بیشتر در پیکربندی ۳ DIMM per channel یا ۳ DPC است. اچ پی از ماه ژوئن ۲۰۱۶ با ارایه حافظه‌های جدید ۱۲۸GB DDR4 LRDIMM 2400 MT/s، میزان حافظه را در سرور دوپردازنده‌ای DL380 G9 به ۳ ترابایت و سرور دوپردازنده‌ای DL580 G9 به ۶ ترابایت رساند. و نکته قابل ذکر این است که به علت افزایش فرکانس در DDR4 داریم، بیش از ۱۴ درصد افزایش کارایی و همچنین به سبب عملکرد با ۱٫۲ V، بیش از ۲۰ درصد کاهش مصرف برق نیز خواهیم داشت.

تعداد اسلات‌های حافظه که در سرورهای پرولیانت نسل نه پشتیبانی می‌شود، ۸، ۱۶ و یا ۲۴ عدد است. در پیکربندی‌های ۲۴ اسلات، حداکثر تا میزان ۳ ترابایت و در پیکربندی‌های ۱۶ اسلات، حداکثر تا میزان ۱ ترابایت حافظه خواهیم داشت. حافظه‌های DDR4 این قابلیت را دارند که در صورت استفاده از  LRDIMMهای ۱۲۸ گیگابایتی، دو برابر ظرفیت را فراهم می‌کنند.

برخلاف حافظه دیگر برندها، همه سرورها، حافظه‌های HPE SmartMemory را که آزمایشات سختی را گذرانده‌اند، می‌شناسند. )ویژگی Authenticate ) در نتیجه مشتریان همه نوع برند سروری، می‌توانند از باکیفیت‌ترین حافظه سروری بهره‌مند شوند. وقتی در سرورهای پرولیانت نسل نه از HPE SmartMemory استفاده می‌شود، تکنولوژی‌های  Extended Performance Enhanced Manageability و در دسترس هستند که در صورت استفاده از حافظه دیگر برندها، امکان استفاده ازچنین تکنولوژی‌هایی وجود ندارد.

HPE Smart Memory تکنولوژی منحصربفردی است که برای سرورهای HPE طراحی شده و می توان اطمینان داشت که حافظه نصب شده روی سرورهای سری HPE مورد تایید و آزمایش اچ پی قرار گرفته است HPE Smart Memory .از استانداردهای صنعتی که در سیستم های اچ پی اعتبارسنجی و تایید شده‌اند استفاده می‌کند. از آنجا که حافظه‌ها از آزمایش‌های سخت بر روی پلت‌فرم‌های اچ پی گذشته‌اند، تمام مشخصه‌های حافظه، دارای بالاترین استانداردهاست. این تکنولوژی، پلت‌فرمی فراهم می‌کند تا سرور بتواند توسعه‌ها و افزایش حافظه در آینده را پشتیبانی کند و این کار از طریق سیستم HPE Active Health و نرم افزارهای مدیریتی دیگر انجام می شود.

ویژگی‌های مهم و سودمند  HPE Smart Memory

از قابلیت‌های مهم و سودمند تکنولوژی HPE Smart Memory می توان به موارد زیر اشاره کرد:

پشتیبانی از توسعه و ارتقاء در آینده به وسیله سیستم HP Active Health و نرم‌افزارهای مدیریتی دیگر.

بهینه شدن کیفیت و افزایش قابلیت اطمینان حافظه: امروزه شاهد بزرگ‌تر شدن محیط‌های IT، پیچیده‌تر شدن برنامه‌ها، افزایش مسئولیت حساس انتقال داده به سرورها، افزایش درخواست‌های پردازش تراکنشی و ثبات سرورهای حیاتی هستیم. حافظه، جزیی مهم و حیاتی از سیستم‌های اطلاعاتی است که در تعیین قابلیت اطمینان و کارایی سیستم و در کل، قدرت سرور و مراکز داده تاثیر به سزایی دارد. تولیدکنندگان درجه اول DRAM، این قطعات را با بالاترین کیفیت تهیه می‌کنند. شرکت اچ پی تنها حافظه هایی را مورد تایید قرار می دهد که از آزمایشات سخت و حساس عبور کنند. حافظه‌های آزمایش و تایید شده اچ پی برای پلت‌فرم پرولیانت سرورهای اچ پی، بهینه شده‌اند تا نهایت سازگاری، عملکرد و قابلیت اطمینان را داشته باشند.