HPE Data Management Framework 7

0
114

HPE DMF

HPE Data Management Framework 7 (DMF7) یک سیستم مدیریت داده بسیار مقیاس پذیر برای داده‌های بدون ساختار در بستر های HPC و هوش مصنوعی است. در یک محیط داده در حال گسترش سیستم‌های ذخیره‌سازی و دریاچه‌های داده (Data Lakes), DMF7 ابزاری است که می‌داند کجا داده‌ها دخیره شده اند. این کار به کاربران کمک می‌کند تا فایل‌ها را مدیریت کرده و به مدیران کمک کند تا فایل های سیستمی را مدیریت کنند.

با ۳۰ سال تجربه DMF 7 یک سیستم متمرکز برای ذخیره‌سازی فایل‌ها و کپی‌های فایل‌ها است. فضای ذخیره‌سازی DMF7 می‌تواند برای ذخیره کردن فایل‌ها بر روی دیسک، نوار تیپ، فضای ابری، یا ترکیبی از هر روش سفارشی سازی شود. مدیران می‌توانند محل ذخیره سازی، تعداد نسخه‌های کپی و سیاست‌های حفظ فایل ها را انتخاب کنند. DMF7 با خودکارسازی روند مهاجرت فایل‌ها به سیستم‌های ذخیره جدید و رسانه‌ها از سیستم‌هایی که به پایان عمر مفید خود رسیده‌اند، به راحتی با تکنولوژی‌های جدید ذخیره‌سازی سازگار می‌شوند. DMF7 داده‌ها را در پس‌زمینه انتقال می‌دهد، این فرآیند را کاملاً برای کاربران نهایی پنهان نگه می‌دارد.

DMF7 یک پایگاه‌داده متمرکز برای ذخیره‌سازی فراداده در مورد فایل‌ها فراهم می‌کند مادامی که آن‌ها در سیستم پرونده‌ای مدیریت‌شده ذخیره شده‌اند. پایگاه‌داده مقیاس پذیر درون DMF۷، فراداده‌های توسعه‌پذیر را پشتیبانی می‌کند که به کاربران و یا برنامه‌ها اجازه می‌دهد تا داده‌های خود را از به طور کامل مدیریت کنند. کاربران می‌توانند فایل‌ها و دایرکتوری های داده خود را با خصوصیت‌های گسترده به شکل منحصر به فرد برچسب گذاری کنند, همه چیز را در DMF7 ذخیره کنند, و سپس به راحتی برای مدیریت و یا استفاده دوباره از مجموعه داده‌های خود از آن استفاده کنند. DMF7 برای انتقال فعالیت‌های متمرکز فراداده‌ها از سیستم‌های پرونده‌ای تولید کننده برای حفظ عملکرد آن‌ها برای برنامه‌های HPC طراحی شده‌است.

DMF۷ با سیستم‌های پرونده‌ای موازی محبوب که معمولاً در محیط‌های HPC و هوش مصنوعی استفاده می‌شود ادغام می‌شود. این ابزاری است که به مدیران کمک می‌کند سیاست‌های ذخیره سازی را به طور مداوم در یک یا چند سیستم پرونده‌ای(filesystem) اجرا کنند. این برنامه می‌تواند روی یک برنامه کار کند, مانند یک snapshot از یک Namespace در فواصل تعیین‌شده.این سیستم می‌تواند سیاست‌های محلی را خودکار کند, مانند جمع بندی داده‌ها یا فایل‌های migrate شده که به مدت ۳۰ روز دست‌نخورده باقی مانده‌اند.

به طور کلی, ابزارهای مدیریت filesystem در DMF7 به مشتریان در کاهش هزینه کلی مالکیت (TCO) برای سیستم‌های ذخیره‌سازی عملکرد بالا, افزایش بهره‌وری مدیریت و کاهش هزینه ذخیره‌سازی داده‌ها کمک می‌کنند.

DMF7 داده‌ها را در مقیاس حفظ می‌کند. این یک سرویس بازیابی و پشتیبان گیری برای filesystem های موازی است که از یک رویکرد همیشگی بک آپ گیری incremental برای حفظ نسخه‌های فایل‌ها, دایرکتوری‌ها, و حتی کل filesystem استفاده می‌کند. در صورت حذف تصادفی داده, فساد filesystem ها یا عدم دسترسی کامل به اطلاعات به مدیران کمک می‌کند اهداف نقطه بازیابی(Recovery point objects) را اجرا و مدیریت کنند.

DMF7 به کاربران کمک می‌کند تا داده‌های خود را مدیریت کنند. کاربران می‌توانند به DMF7 آموزش دهند تا پرونده‌های خود را از filesystem و data lake  به سیستم مدیریت داده‌ها منتقل کنند. این کار به کاربران اجازه می‌دهد تا فایل‌های خود را در یک سیستم ذخیره متمرکز قرار دهند و سپس داده‌های خود در یک سیستم محاسباتی متفاوت استفاده کنند.

DMF۷ مدیریت استفاده از filesystem ها  را اتوماتیک می‌کند. مدیران سیستم های HPC به طور مداوم برای بهینه‌سازی عملکرد filesystemهای موازی به چالش کشیده‌ میشوند. DMF7 مدیریت آستانه برای ظرفیت ذخیره‌سازی و فراداده سیستم پرونده‌ای را اتوماتیک میکند. هنگامی که کاربردپذیری filesystem ها به آستانه از پیش تعیین‌شده می‌رسد, DMF7 فایل‌ها را به یک ردیف ذخیره‌سازی با هزینه پایین‌تر انتقال می‌دهد و ظرفیت و فضای کاتالوگ برای فایل‌های جدید را آزاد می‌کند.

DMF7 یک سیستم عملکرد بالا برای جابه‌جایی داده‌ها است. این کار انتقال داده‌های موازی با سرعت بالا بین منابع ذخیره‌سازی را ممکن می‌سازد. حرکت داده می‌تواند بین filesystem های موازی و پرونده اصلی DMF، بین پرونده‌های اصلی DMF, و یا بین filesystem ها موازی مختلف انجام شود.

از آنجا که داده مایع حیات بسیاری از جریان‌های کار HPC ها و هوش مصنوعی است, DMF7 یک سیستم مدیریت داده است که برای دسترسی بالا و انعطاف‌پذیری طراحی شده‌است. DMF7 از پایگاه‌های داده‌ای توزیع‌شده و چارچوب‌های تعریف شده برای تضمین عملکرد بدون وقفه به دلیل شکست‌های جزیی سخت‌افزار استفاده می‌کند. انتقال دهنده های داده‌ها به صورت موازی کار می‌کنند تا مسیرهای داده‌ ای  مقیاس‌پذیر و کمکی را به دستگاه‌های ذخیره‌سازی در repository ارائه دهند. علاوه بر این, DMF7 برای عملیات چند سایت نیز طراحی شده‌است که یک نیاز مشترک برای ساخت سایت‌های HPC است. در صورت فقدان تاسیسات اولیه، DMF۷ در حالت آماده‌به‌کار می‌تواند فایل‌های تکی یا مجموعه‌ای از پرونده‌ها را در یک filesystem مدیریت شده محلی بازیابی کند که به مدیران کمک می‌کند تا اهداف زمان ریکاوری را برای کاربردهای نرم افزار های هوش مصنوعی و سیستم های HPC تامین کنند.

DMF۷ سیستم مدیریت داده پیشرو در صنعت برای جریان‌های کاری سیستم های HPC و هوش مصنوعی است که با سرورهای آپولو و ProLiant هماهنگ است.

 

Namespace Reflection

یک ویژگی استاندارد در DMF۷، تغییرات در namespace های filesystem ها و فراداده را ثبت می‌کند.

Distributed Scalable Metadata Database

پایگاه‌داده DMF7 را می‌توان برای تطبیق نرخ تغییر در filesystem های مدیریت‌شده, رشد مخازن ذخیره‌سازی DMF7, یا افزایش تعداد سیستم‌های پرونده‌ای مدیریت‌شده, اندازه‌گیری کرد.

Flexible Policy Engine

DMF7 شامل یک موتور سیاست قدرتمند و انعطاف‌پذیر برای مدیریت ذخیره‌سازی داده و جریان‌های کاری خودکار که توسط filesystem و فراداده تعریف‌شده کاربر هدایت می‌شوند.

High Performance Parallel Data Movement

انتقال دهنده داده ها را می‌توان برای برآوردن نیازمندی‌های دسترسی داده‌ها کاربران و برنامه‌های کاربردی اندازه گیری کرد.

Zero Watt Storage

یک ویژگی استاندارد در نرم‌افزار DMF7 که با انکلوژر های ذخیره‌سازی همگام سازی شده‌است تا یک ردیف دیسک مدیریت‌شده با عملکرد بالا فراهم کند.

Tier Zero Storage

یک ویژگی استاندارد در نرم‌افزار DMF۷ که به تسریع گردش کار HPC و هوش مصنوعی از طریق استفاده از استخرهای پویا Flash storage ها کمک می‌کند.