five Reasons You Should Say Goodbye to Your Tape Backup Solution

0
96

 

5 Reasons You Should Say Goodbye to Your Tape Backup Solution

راه حل های Tape برای مدت طولانی یک سیستم TapeStorage قابل اعتماد بوده اند، اما زمان خداحافظی فرا رسیده است. با پیشرفت تکنولوژی، Tape محبوبیت کمتری پیدا کرده است و نوآوری کمتری در فضای Tape رخ داده است و راه را برای یک راه حل جدید و مدرن Storage باز می کند. به سیستم های دیسک سلام کنید!

 

سیستم های دیسک باعث صرفه جویی در هزینه، سرعت، قابلیت اطمینان و امنیت درجه یک می شوند. در این مقاله، مزایای Storage دیسک مدرن را نسبت به راه‌حل‌های Tape Backup ، و همچنین سناریویی که در آن انتخاب Tape منطقی است، بررسی خواهیم کرد.

 

پنج دلیل برای انتخاب فضای Disk Storage به جای Tape

سرعت.

سیستم های Disk Storage بسیار سریعتر از راه حل های TapeStorage هستند. چه فرآیند پشتیبان گیری اولیه یا هر بازیابی داده ها باشد، دیسک همیشه با سرعت ارائه می شود. یافتن یک فایل در یک سیستم دیسک سریع و آسان است، در حالی که با Tape، زمان زیادی را صرف جستجوی داده های خود خواهید کرد. برای پشتیبان‌گیری، دیسک‌ها دسترسی آسان را فراهم می‌کنند، در حالی که Tapeها باید زمانی که پر هستند نصب و تعویض شوند. دیسک‌ها را می‌توان از هر نقطه‌ای خواند، در حالی که Tapeها ذخیره‌سازی خطی را ارائه می‌دهند، بنابراین باید به نقطه‌ی صحیح پیچانده شوند. علاوه بر این، به دلیل اینکه دسترسی از راه دور وجود ندارد، بازیابی Tape معمولاً به کارکنان فناوری اطلاعات نیاز دارد که به طور فیزیکی Tape Drive را پیدا کرده و نصب کنند و سپس داده ها را پیدا کنند. این امر تعداد دفعات اجرای  Backup‌گیری با Tape را محدود می‌کند و زمان بازیابی پس از شکست را افزایش می‌دهد.

ظرفیت.

فضای ذخیره سازی دیسک دارای ظرفیت بیشتری در هر Drive است، علاوه بر این که ردپای کوچکتری در کف مرکز داده(Data Center)  دارد. با ادامه پیشرفت فناوری، SSDهای جدیدتر حتی ظرفیت بیشتری نسبت به راه حل های دیسک موجود خواهند داشت. علاوه بر این، Driveهای SSD نیاز به برق Driveهای موجود را ندارند، بنابراین ذخیره سازی دیسک به زودی از مزایای ظرفیت TapeStorage پیشی خواهد گرفت.

هزینه.

هزینه اولیه ذخیره سازی دیسک ممکن است بیشتر از Tape مغناطیسی باشد، اما در درازمدت دیسک برای کیف پول مشتریان شما بهتر است، زیرا آنها نیازی به نگهداری Tape ندارند و به راحتی مقیاس می شوند. نگهداری کلی، تلاش انسانی، خطر از دست دادن داده ها و بازیابی طولانی تر Tape در نهایت هزینه بیشتری خواهد داشت و مزایای هزینه کم اولیه را از بین می برد. بخشی از این امر به این دلیل است که TapeStorage محبوبیت کمتری پیدا کرده است، بنابراین نوآوری کمتری در فضای Tape وجود داشته است. استفاده از فناوری قدیمی‌تر و سخت‌تر و پشتیبانی آن حتی گران‌تر است. تعویض Tapeها و Library قطعات مکانیکی متحرک آنها پرهزینه است، در حالی که دیسک ها مدرن تر و هزینه نگهداری کمتری دارند.

قابلیت اطمینان و سهولت استفاده.

اکثر سیستم‌های نوار فاقد فناوری‌های مدرن هستند، بنابراین به احتمال زیاد نمی‌توانند برای داده‌ها کپی، تکرار یا اصلاح شوند. راه‌حل‌های Backup ‌گیری ذخیره‌سازی دیسک را می‌توان خودکار کرد، در حالی که راه‌حل‌های Backup گیری Tape همچنان، در بیشتر موارد، یک فرآیند دستی هستند. Backup ‌گیری از دیسک را می‌توان به یک سایت بازیابی فاجعه تکثیر کرد، اما با استفاده از Tape، کسی باید Tapeها را به‌صورت دستی جمع‌آوری کرده و به خارج از سایت منتقل کند. ناگفته نماند که Tape شکننده تر از دیسک است، زیرا فیلم نمی تواند در معرض اشعه ماوراء بنفش، نور خورشید یا میدان های مغناطیسی قرار گیرد و در غیر این صورت داده ها آسیب می بینند.

امنیت.

راه حل های ذخیره سازی دیسک در مقایسه با Tape Storage، امنیت سطح بالایی را به دست می آورند. همانطور که قبلا ذکر شد، اجرای Backup ‌گیری با دیسک در مقایسه با Tape Storage آسان‌تر است، بنابراین اگر مشکلی رخ داد، می‌توانید به راحتی اطلاعات خود را از یک سیستم ذخیره‌سازی دیسک بازیابی کنید.

Tape Storage برای بایگانی

اکنون که روش‌های ضربان TapeStorage دیسک را پوشش داده‌ایم، می‌خواهیم سناریویی را که Tape Storage منطقی است تصدیق کنیم.

از آنجایی که هزینه اولیه Tape نسبت به دیسک ارزان‌تر است، برای شرکت‌هایی که حجم قابل توجهی از داده‌ها را حفظ می‌کنند که نیازی به دسترسی منظم به آنها ندارند، گزینه بسیار خوبی است. به عنوان مثال، سازمان هایی که دارای الزامات انطباق هستند که شامل بایگانی داده ها برای مدت زمان طولانی است، مانند بیمارستان ها، دانشگاه ها و شرکت های داروسازی می توانند از استفاده از Tape برای داده های آرشیو بهره ببرند.

 

ذخیره سازی دیسک با ChannelWorks

هزینه های سرمایه ای مشتریان خود را کاهش دهید و چرخه عمر دارایی ذخیره سازی را به طور پایدار و مقرون به صرفه با سخت افزار، تعمیر و نگهداری و خدمات جدید و از قبل خریداری کنید. راه حل های ما به شرکای کانال جامع ترین مجموعه محصولات و خدمات در صنعت را ارائه می دهند.

ما خرید، فروش، اجاره، و خدمات تجهیزات مرکز داده را از قطعات جداگانه مانند درایوهای دیسک تا کل سیستم‌ها، فقط برای کانال IT  انجام می‌دهیم.

Tape Backup

چرا از Tape Backup استفاده کنیم؟

روز به روز دستگاه های بیشتری از استفاده از هر نوع ذخیره سازی دیسک دور می شوند. اکثر رایانه های مدرن اغلب فاقدDrive نوری هستند که معمولاً برای خواندن سی دی یا دی وی دی استفاده می شود. در نگاه اول، ممکن است به نظر برسد که همانطور که فلاپی دیسک‌ها مسیر خود را طی کردند و با سایر اشکال برتر ذخیره‌سازی داده جایگزین شدند، همه اشکال ذخیره‌سازی فیزیکی نیز با ابر جایگزین خواهند شد. با این حال، استفاده از ذخیره سازی پشتیبان مبتنی بر Tape، به دلایل متعدد، یک انتخاب نسبتا محبوب باقی مانده است.

 

  • استراتژی Backup گیری 3-2-1.

صرف نظر از استراتژی Backup گیری شرکت، امروزه به سختی می توان به یک نوع ذخیره سازی اعتماد کرد. مثال‌های زیادی وجود دارد که در آن یک حمله باج‌افزار یا سایر اشکال فاجعه، داده‌های تولید و داده‌های پشتیبان را خراب کرده است. استراتژی Backup گیری 3-2-1 به معنای داشتن حداقل سه نسخه از داده های خود، دو نسخه در محل اما در رسانه های مختلف و حداقل یک نسخه خارج از سایت است. آیا در این استراتژی جایی برای Backup گیری از Tapeهای مغناطیسی وجود دارد؟

 

  • بدهی فناوری.

شرکت‌هایی که از سال‌ها قبل پایگاه داده دارند، می‌دانند که مهاجرت از Tape به Cloud بسیار دشوار است و می‌تواند به تعداد قابل توجهی منابع و همچنین تلاش برای انتقال ایمن و موفقیت‌آمیز داده‌ها نیاز داشته باشد. نگهداری از Tape Backup بسیار کارآمدتر است، اما آن را به یک رسانه ذخیره سازی ثانویه یا عمدتاً برای اهداف بایگانی تبدیل می کند.

 

  • انطباق قانونی و بایگانی.

همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که شرکت‌های بزرگتر و آنهایی که الزامات انطباق دارند اغلب از نظر قانونی موظف به نگه‌داشتن Tapeها برای چندین سال هستند. به همین دلیل،  Backupگیری Tape شکلی از ذخیره سازی داده است که شرکت های مختلف باید آن را حفظ کنند. و در حالی که اغلب بعید است که شرکت هایی که از Tape برای ذخیره سازی استفاده می کنند، نیاز به بازیابی این داده ها داشته باشند، ممکن است همچنان از آنها خواسته شود که این Tapeها را در شرایط خوبی نگه دارند. عدم انجام این کار می تواند منجر به بسیاری از مشکلات حقوقی جدی شود.

 

  • هزینه های ذخیره سازی.

یکی دیگر از دلایلی که امروزه هنوز از Tape برای ذخیره سازی Backup استفاده می شود این است که Tapeها بسیار ارزان و اغلب مقرون به صرفه تر از سایر گزینه ها برای مقاصد ذخیره سازی داده های ثانویه هستند. هنگامی که خدمات Backup گیری ابری برای اولین بار در گذشته معرفی شد، هزینه های بالا باعث شد که این سرویس برای اکثر شرکت ها بسیار گران باشد. با این حال، با توسعه مداوم فناوری، هزینه‌های پهنای باند و ذخیره‌سازی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و پشتیبان‌گیری آنلاین یا ابری را برای اکثر کاربران در دسترس‌تر می‌کند. و اگرچه هزینه استفاده از Tape برای ذخیره سازی هنوز به طور قابل توجهی پایین است، مزایای تکنولوژیکی اتوماسیون، قابلیت اطمینان، و کنترل و نگهداری آسان تر، Backup گیری ابری را برای اکثر شرکت ها ترجیح می دهد. در سال 2021، بیش از نیمی از سازمان‌های ثبت‌شده تنها از فناوری ابری برای Backup ‌گیری از داده‌های خود بدون دخالت هیچ گونه ذخیره‌سازی فیزیکی استفاده کردند.

 

با این حال، تعداد کمی از شرکت‌ها و سازمان‌ها چنین حجم عظیمی از داده‌ها را ذخیره می‌کنند که استفاده از Tape برای ذخیره‌سازی تنها گزینه مناسب آنهاست. هنگامی که حجم کل پایگاه داده می تواند از چندین پتابایت داده بیشتر شود، تفاوت هزینه بین Backup گیری Tape و سایر انواع ذخیره سازی می تواند باعث صرفه جویی قابل توجهی شود.

برای خرید انواع تجهیزات فناوری اطلاعات به همراه خدمات پس از فروش کلیک کنید