Checking LTO Tapes for Dislodged Leader Pins

0
115

بررسی تیپ های LTO برای Dislodged Leader Pins

leader pin قطعه ای فلزی است که درایو آن را در کارتریج نوار چسب می گیرد تا نوار را به درایو بکشد. اگر پایه leader به درستی قرار نگرفته باشد، یا پلاستیک اطراف پایه leader ترک خورده یا شکسته باشد، درایو قادر به گرفتن leader pin و بارگیری نوار نخواهد بود.

علت اصلی کنده شدن leader pin به نحوه کار با مدیا مربوط می شود. اگر مدیا بیفتد یا در معرض ضربه دیگری قرار گیرد، ممکن است leader pin از جای خود جدا شود. Leader ها همچنین می توانند در حین حمل و نقل جابجا شوند – به عنوان مثال، بین یک مکان ذخیره سازی خارج از سایت و مرکز داده.

بهترین کار این است که تمام رسانه هایی که اخیراً منتقل شده اند را از هرگونه نشانه ای از سوء استفاده احتمالی بررسی کنید. اگر به نظر می‌رسد که جعبه‌ای حاوی رسانه ای است که افتاده یا به‌طور تقریبی دست به کار شده است، قبل از وارد کردن همه آنها به Library، چند قطعه از رسانه را بررسی کنید. اگر یک نوار با یک leader pin جدا شده پیدا شود، احتمالاً نوار دیگری نیز وجود خواهد داشت.

بهتر است هر نواری که مشکل leader pin دارد قبل از رفتن به Library رفع کنید. اگر نوار باleader pin جابجا شده به درایو منتقل شود، به احتمال زیاد با خطای بارگذاری مواجه خواهید شد: اما ممکن است نواری با یک leader جابجا شده در درایو “گیر کند” و احتمالاً به نوار آسیب برساند. اگر ابزارSpectra® Pre-Scan را در Library فعال کرده باشید، نوارهای تازه وارد شده را به‌طور خودکار بارگیری می‌کند تا شرایطی را که ممکن است باعث ایجاد مشکل شود (مانند اختلال در سلامت نوار، نوشتن نوارهای محافظت‌شده یا نوارهایی که در بارگیری مشکل دارند) را بررسی کند. اگر Pre-Scan چند نوار با leader pin های جابجا شده پیدا کرد که با هم ارسال شده اند، به شما پیشنهاد می کنیم دسته رسانه را با دست بررسی کنید.

شناسایی/رفع Dislodged Leaders

leader pin پشت یک پنل کشویی در سمت راست کارتریج نوار قرار دارد. این پنل را به پایین بکشید تا leader pin نمایان شود. leader pin باید به صورت کامل و مستقیم در سراسر دهانه قرار گیرد.

اگر leader pin کنده شده یا کج شده است، اما پلاستیک اطراف پایه leader آسیب ندیده است، می توانید به سادگی leader pin را در گیره های فنر نگهدارنده pin قرار دهید و به استفاده از کارتریج نوار ادامه دهید. اگر پلاستیک اطراف پایه leader ترک خورده یا شکسته است، یا اگر به نظر می رسد که leader pin آسیب دیده است، با پشتیبانی فنی Spectra تماس بگیرید. کارتریج نواری را که گمان می‌کنید آسیب دیده است را در درایو قرار ندهید.