BLOGBYTES 2021 YEAR IN REVIEW

0
144

BLOGBYTES سال 2021 در بررسی

در دوازده ماه گذشته چه چیزی توجه خوانندگان را به خود جلب کرده است؟

سال 2021 در چندین جبهه، از حملات بی امان مجرمان سایبری گرفته تا افزایش روزافزون داده ها برای حفاظت و مدیریت، سالی چالش برانگیز بود. در این BlogBytes ما 10 BlogByte LTO برتر دوازده ماه گذشته را بر اساس ویژگی های آنها بررسی می کنیم.

عدد ده

IDC تخمین می‌زند که تا سال 2025، 7 تریلیون گیگابایت داده‌های آرشیو وجود خواهد داشت – شرکت‌ها در هر اندازه با چالش‌های بی‌سابقه‌ای مواجه هستند. ذخیره سازی LTO Tape در این به اصطلاح “عصر زتابایت” چه نقشی دارد؟ متخصصان چه می گویند؟ ما سه نفر از بهترین ذهن های فناوری را در یک وبینار مستقیم با هم جمع کردیم تا به این سؤالات و سایر سؤالات فکری پاسخ دهیم. پاسخ های قانع کننده به این سؤالات و بسیاری موارد دیگر را در “چالش های ذخیره سازی آینده دیجیتال – نوآوری Tape کشف شده” دریافت کنید.

شماره نه

دارایی های دیجیتال یک شرکت از ارزش بالایی برخوردار است و حفاظت از آنها به ویژه در این محیط خرابکاری سایبری، سرقت داده ها، طرح های ایمیل و باج افزار از اهمیت بالایی برخوردار است. در شماره نه BlogByte سال، ما در مورد مراحل کلیدی مورد نیاز برای محافظت از داده های حیاتی شما صحبت کردیم. همه آن را در «رمزگذاری- حفاظت از داده‌ها» ببینید.

شماره هشت

آیا می دانید تخمین زده می شود که ظرف 5 سال دستگاه های اینترنتی، حسگرها و دوربین ها نزدیک به 80 زتابایت داده تولید کنند؟ این روی ابر یا Cloud، مه، لبه و نحوه ذخیره داده ها تأثیر می گذارد. مقاله سفید جدیدی از Fred Moore در Horison Information Strategies مرز بعدی برای تولید و ذخیره سازی داده ها و اینکه چگونه فناوری LTO نقش مهمی ایفا خواهد کرد را مورد بحث قرار می دهد. ما نگاهی دقیق به نکات برجسته مقاله در «اهداف بعدی برای Tape چیست؟» انداختیم.

شماره هفت

چالش‌های پیش روی مراکز داده فرامقیاس و استراتژی‌های مقابله با آن‌ها در مقاله‌ای که توسط Horison Information Strategies منتشر خواهد شد، مورد بحث قرار گرفته است. مقاله شماره هفت BlogBytes در ده برتر: “چه چیزی می توانید از یک مرکز کلان داده مقیاس بیاموزید؟”

شماره شش

آتش‌سوزی‌ها، زلزله‌ها، سیل‌ها، طوفان‌ها، گردبادها و سایر بلایای طبیعی می‌توانند آسیب‌های غیرقابل‌اندازه‌ای به یک سازمان، کسب‌وکار و مشتریانش وارد کنند. در شماره شش BlogByte سال: «مبارزه با تهدید ناشناخته برای داده‌های شما»، درباره نحوه محافظت از داده‌های خود در برابر تهدیدات ناشناخته بحث کردیم.

شماره پنج

هنگامی که با یک تصمیم فناوری اطلاعات روبرو می شوید، احتمالاً یک سری سؤال برای جمع آوری معیارهای تصمیم گیری خواهید پرسید. ما چندین سوال کلیدی مربوط به ذخیره سازی Tape را به متخصص صنعت فیل گودوین، مدیر تحقیقات IDC، سیستم های زیرساخت، پلت فرم ها و فناوری ها مطرح کردیم. در شماره پنج BlogBytes پیش‌نمایش برخی از پرسش و پاسخ‌ها و پیوندی به بحث کامل با گودوین ارائه کردیم که در آن برخی از پاسخ‌های او ممکن است شما را شگفت‌زده کند، «استفاده از  TaprStorage برای حل مشکلات مدیریت داده‌ها».

شماره چهار

آیا می دانستید که انتظار می رود تا سال 2024 حجم داده هایی که در سطح جهان ذخیره می شود به 8.9 زتابایت افزایش یابد؟ این رشد بی سابقه داده ها چالش ها و فرصت های جدیدی را برای سازمان ها در تمام صنایع ارائه خواهد کرد! در شماره چهار BlogByte سال، مقاله سفیدی توسط Horison Information Strategies به نام درک چرخه حیات داده را بررسی کردیم.

شماره سه

تخمین زده می شود که تا سال 2025 روزانه بیش از 460 اگزابایت داده در سراسر جهان ایجاد می شود و ما را به عصر زتابایت می برد! مدیران ذخیره‌سازی در تلاش هستند تا با این پدیده رشد داده‌ها همگام شوند و در عین حال بودجه‌های تقریباً راکد را مدیریت می‌کنند، از حملات سایبری جلوگیری می‌کنند و ردپای کربن را کاهش می‌دهند.

اما خبرهای خوبی از برنامه LTO با فناوری جدید LTO-9 در راه است. همه چیز را در مورد نوار LTO-9 در بلاگ بایت بخوانید که در مورد “Tape نسل بعدی LTO است!”

شماره دو

پیش از این در سال 2021، بزرگترین خط لوله سوخت ایالات متحده مورد حمله سایبری قرار گرفت که باعث تعطیلی طولانی مدت و وضعیت اضطراری فدرال شد! این یکی از موارد متعدد جنگ سایبری در شرکت‌ها و سازمان‌های دولتی در سراسر جهان است. در این BlogBytes ما نگاهی دقیق به حملات سایبری انداختیم و آنچه را که می‌توانید برای کمک به محافظت از سازمان خود در برابر این تهدید همیشه حاضر و پرهزینه انجام دهید، بیان کردیم. جزئیات را در «حملات باج افزار » ببینید.

شماره یک

و با گرد کردن نمودارها، BlogBytes شماره یک سال، پیش‌نمایش انحصاری فهرست هیجان‌انگیز رویدادها و اطلاعاتی را ارائه کرد که برنامه LTO قصد داشت در سال 2021 حمایت مالی کند. این برنامه‌ها شامل مجموعه‌ای از مقالات، مصاحبه‌ها و فعالیت‌هایی بود که طیف وسیعی را پوشش می‌داد. موضوعاتی از کنترل هزینه ذخیره سازی تا نصب دفاع در برابر بدافزار … و … برنامه LTO ارائه شد!

سال 2021 به دلایل زیادی سال چالش برانگیز بود، اما با وجود این، دوره ای از داستان ها و تحولات جالب بسیاری در دنیای TapeStorage بود. ما مشتاقانه منتظر هستیم تا همه اخبار و پیشرفت‌های مربوط به برنامه LTO و فناوری LTO را در سری BlogBytes خود در سال 2022 به شما ارائه دهیم.