نرم افزار بکاپ گیری veritas را بشناسید

0
272

Veritas  شرکتی است جهانی  که  در زمینه‌ی حفاظت از داده ها و بازار Software-Defined Storage پیشرفت زیادی کرده است.  Veritasبا بهره‌گیری از  تجربه ی خود از سال ها رمزگذاری از انواع داده‌ها از سیستم ها و تجهیز‌ات مختلف , سیستمی مبتنی بر     Cloud  معرفی کرده است .

نرم افزار بکاپ گیری veritas  سبب اطمینان بیشتر مشتریان به حافظت از داده های خود و همچنین سبب کاهش زمان بکاپ  گیری شده است .Veritas Predictive Insights خدمات پشتیبانی پیشگیرانه‌ای، مانند عملیات نگهداری داده ها در زمان طولانی ، پیش‌بینی عملکرد  ,  ظرفیت و همچنین تعیین تطبیق ‌پذیری را فراهم می‌کند. این خدمات از قدرت هوش مصنوعی و مدل‌های مسمتر یادگیری ماشینی حاصل شده‌اند که از داده‌‌هایی که سال‌هاست از نسخه‌های مختلف و مربوط به هزاران مشتری Veritas جمع‌آوری شده‌اند، استفاده می‌نمایند. موتور AI/ML متعلق به شرکت  veritasاست، با ترکیب ورودی‌های واقعی از داده ها ، دیدگاه‌هایی آینده‌نگرانه‌ای در مورد محیط امن حافظت از داده های مشتری ارائه می‌نماید که نتیجه‌اش پیشنهادات و اقدامات آینده‌نگرانه‌ای است که برای بهبود عملیات‌های کسب‌و‌کار لازم هستند.

پشتیبان گیری از نصب های Exec می تواند یک یا چند سرور پشتیبان گیری Exec داشته باشد، که وظیفه انتقال داده ها از یک یا چند مکان به یک رسانه ذخیره سازی از جملهCLOUD ، دیسک ، تیپ و دستگاه OST را دارند. مدیریت اطلاعات ممکن است از سیستم محلی یا سیستم ریموت  باشد. دو ساختار اولیه Backup Exec وجود دارد:

  1. تنظیمات اجرای Standalone (لایه دو)

سرور پشتیبان گیری Exec وظیفه مستقل پشتیبان گیری را به STANDALONEاختصاص داده است. هر سرور نرم افزار Backup Exec و خدمات را اجرا می کند که پشتیبان گیری و عملیات چندین مشتری را بازیابی و کنترل می کند. هر سرور پشتیبان گیری Exec پایگاه داده های پشتیبان گیری Exec ، کاتالوگ های رسانه  و کاتالوگ های دستگاه خود را حفظ می کند.

  1. Central Admin Server Option (CASO) configuration (لایه سه)

محیط های بزرگ ممکن است دارای چندین سرور پشتیبان گیری Exec باشند که مسئول پشتیبان گیری از بسیاری از سیستم های مختلف مشتریان باشد. پشتیبان گیری سرورهای Exec در محیط های بزرگ می توانند مستقل از یکدیگر باشند اگر هر سرور به طور جداگانه مدیریت شود. اگر تنها دو یا سه سرور Backup Exec وجود داشته باشد ، ممکن است مدیریت جداگانه  نیاز نداشته باشد ، اما امکان دارد  همراه با رشد محیط  شرایط ناگوار  شود. Backup Exec می تواند مدیریت چندین سرور Backup Exec را با استفاده از گزینه افزودنی به نام گزینه Backup Exec Central Admin Server Admin (CASO) متمرکز کند. CASO تضمین می کند همه چیز در سراسر شبکه توسط یک سیستم واحد محافظت می شود که می تواند از یک کنسول مدیریت شود و همچنین میزان کار را بر روی کلیه سرورهای پشتیبان گیری در محیط Exec متعادل می کند.

در یک محیط CASO ، یک سرور پشتیبان گیری Exec را می توان به شکلی  کانفیگ کرد  که تبدیل به  سرور اصلی مدیریت (CAS) شود، در حالی که سایر Backup Exec ها از طریق سرورهای پشتیبان گیری (MBESs)مدیریت می شوند که توسط CAS مدیریت می شود. پیکربندی CASO مدیریت و نظارت بر محیط های ENTERPRISE  را ساده می کند.

 تمرکزVeritas Backup Exec    بر حفاظت از اطلاعات شما به شکل ساده، امن و یکپارچه است. شما می توانید انتخاب کنید که چه اطلاعاتی را بکاپ بگیرید , کجا آنهارا ذخیره کنید و چگونه آنها را پردازش کنید .

در هر مرحله اطلاعات شما امن و در دسترس است حتی اگر بکاپ های خود را روی cloud گرفته، از اطلاعات خود به شکلcloud محافظت کنیدیا حتی اطلاعات را از طریق cloud بازگردانی کنید و همزمان به storage  خود متصل باشید. Backup exec قابل خرید به دو شکل دایمی و مدت دار است به شکلی که  بر اساس نیاز شما دارای سه ورژن سیلور، برنز و گلد است. ورژن برنز ارایه کننده خدمات پایه برای محیط های ساده است. ورژن سیلور خدماتی که بیشتر رایج است را ارایه میدهد. ورژن گلد شامل تمام ویژگی های قابل ارایه و موجود در backup exec  است. میزان خرید شما بسته به اطلاعات قابل مشاهده مشتری یا میزان کلی اطلاعاتی قابل بکاپ گیری است. لایسنسی که مورد نظر شماست قابل ارایه در هر میزان و کیفیتی است که شما نیاز داشته باشید.

همراه با نرم افزار وریتاس پیچیدگی حفاظت از داده هایتان را بدون آسیب به ساختار آن حذف کنید.

امکانات و قابلیت ها

نصب ، پیکربندی و بروزرساني متمركز تنها توسط يك كنسول مدیریتی

امکان بکاپ گیری از بانک های اطلاعاتی همچون Microsoft SQL و Oracle

قابلیت پشتیبان گیری از نسخه های مختلف Microsoft Exchange Server

امکان بکاپ گیری از سیستم عامل های لینوکس و مکینتاش

دسترسی بسیار راحت به کلیه امکانات نرم افزار در سریعترین زمان ممکن

امکان گزارشگیری و اخطاردهی اتوماتیک Reporting و Alert

پشتیبان گیری از سرویسهای مختلف ویندوز همچون اکتیو دایرکتوری (Active Directory)

قابلیت بکاپ گیری از فایل سرور ، وب سرور ، میل سرور ، پرینت سرور و….

مانيتورينگ کلیه فعالیتهای بخش های مختلف نرم افزار با بالاترین کیفیت

امکان بکاپ گیری از سرورها و ماشینهای مجازی در VMware و Microsoft Hyper-V

قابلیت پشتیبان گیری از نسخه های مختلف Microsoft SharePoint

پشتیبان گیری از داده های مهم کلاینت های شبکه به صورت متمرکز

جلوگیری از بکاپ گیری از فایل های تکراری جهت استفاده بهینه از فضای حافظه

محافظت از محیط‌های مجازی با استفاده از یک راهکار مدیریت داده‌های سازمانی

سازمان‌ها امروزه نیاز دارند که داده‌های خود را به‌عنوان یک دارایی حیاتی با راهکاری مدیریت نمایند که به‌صورت  قابل اطمینانی  از داده‌های درست محافظت نموده و هزینه‌ و خطرات ذخیره‌نمودن مقادیر بالایی  از داده‌هایشان را در سراسر جهان کاهش دهند.

هنگام استفاده از مقیاس‌پذیری و عملکرد سازمانی NetBackup Platform برای محاظت از تمام ایستگاه های کاری مجازی، Cloud و فیزیکی، فارغ از محل استقرار آن‌ها، به حداکثر رساندن زیرساخت محافظت از داده‌ها و سرمایه‌گذاری برای رسیدن به بالاترین پشتیبان‌گیری، ضروری می‌گردد. با زیرساخت یکپارچه‌ی محافظت از داده‌های NetBackup، کاربران به ساختاری  قوی برای دسترسی به داده‌ها در سرتاسر سازمان خود دست خواهند یافت، و با داشتن پلتفرم یکپارچه‌، به قابلیت‌های جدیدی برای مدیریت اطلاعات و کسب‌وکار خود خواهند رسید. این دسترسی خاص به داده‌های جهانی قابلیت‌های جدیدی می‌بخشد که بیش از حد مورد نیاز برای محافظت از داده‌ها می‌باشد؛ قابلیت‌هایی همانند مدیریت و بازیابی داده‌های کپی و آگاهی‌های سطحی قابل‌پیگیری که می‌توانند در اتخاذ تصمیمات بهتر و انجام تنظیمات هنگامی‌که هر ثانیه اهمیت فراوانی دارد، به کاربران کمک نماید.

شرکت Veritas با خانواده‌ی یکپارچه‌ی نرم‌افزار و سخت افزار NetBackup، به سازمان ها  اجازه می‌دهد که  مشکلات و دگرگونی دیجیتالی خود را تسریع کرده و در عین حال از سرمایه‌گذاری موجود خود استفاده برده و با استفاده از 360 Data Management، ساختار قابل اطمینانی برای آینده داشته باشند.