نحوه ایجاد cloud به روش صحیح (قسمت اول)

0
228

نحوه ایجادcloud  به روش صحیح (قسمت اول)

 7 روش برای موفقیت بهتر

حرکت به سمت ایجاد cloud بسیار خوب است، اما بسیار مهم است که یک سازمان بهترین رهنمودها و روشها را در ذهن داشته باشد، زیرا تبدیل از محل به فناوری اطلاعات مبتنی بر cloud ترکیبی بیش از درک فناوری نیاز دارد. در این مقاله سعی بر این شده است که نکات مفیدی برای شروع کار در چهار قسمت ارائه شود.

شماره 1:

تعریف cloud:

قبل هر چیز باید پرسید که cloud برای شما و سازمان شما چه معنایی دارد؟ این به نظر یک سوال ساده می‌رسد، اما به نظر می‌رسد که هر کس پاسخ متفاوتی دارد که تعریف درست شما می‌تواند اثرات گسترده‌ای برای سازمان شما داشته باشد. برخی می‌گویند که cloud مجازی سازی خودکار در محل است، چرا که کاربران می‌توانند به سرعت ماشین‌های مجازی را درخواست کنند، و برخی دیگر می‌گویند که این نرم‌افزار به عنوان یک سرویس(SaaS)  که به کار آن‌ها قدرت می‌دهد، است. برخی ممکن است مخالف باشند که cloud در مورد استفاده از قابلیت‌های بومی ارائه دهندگان مانند خدمات وب آمازون (AWS)استفاده می‌کنند و سپس افراد دیگری هستند که استدلال می‌کنند که cloud مقصد نیست بلکه روشی است که  ITباید برای ارائه ارزش عمل کند.

cloud یک تجربه و مدل عملیاتی متفاوت برای فن‌آوری اطلاعات است، که در آن زیر ساختارها تبدیل به کد می‌شوند، کارکردها به طور کامل اتوماتیک می‌شوند، و هم زیرساختار و هم کد برنامه در محیط‌های تولید زنده بدون محدودیت پنجره‌ها راه‌اندازی می‌شوند. cloud نیز دنیایی است که درآن خطای انسانی و ناکارآمدی در هنگام پیاده‌سازی و پیکربندی، صحیح شده و عملا ریشه‌کن می‌شوند.

قبل از شروع سفر خود، متوجه شوید که cloud  برای شما چه معنایی دارد و چگونه تعریف آن با اهداف سازمان شما هماهنگ است.

شماره 2 :

تعیین کنید که آیاcloud  برای شما مناسب است یا خیر؟

پرسش بعدی که باید جواب دهید این است: چرا cloud؟

انجام کارگاه‌های پذیرش cloud پیش از آغاز، شما را قادر می‌سازد تا آزادانه در مورد مسائل مخفی بحث و تبادل نظر کنید. در طی این کارگاه‌ها به شرکت اجازه می‌دهد تا راحت‌تر بر روی موضوعات مختلف غلبه کند که ممکن است در طول سفر پذیرش cloud با آن‌ها مواجه شوید.

به عنوان مثال، یک مساله مشترک، کسب امنیت و نظارت بر گروه‌های دولتی است که به اندازه کافی درگیر هستند.

تیم‌ها می‌توانند حالت تدافعی بگیرند و حتی یک نگرش مشکل ما نیست شما باید زودتر سوال میکردید را انتخاب کنند که البته تاثیر منفی بر پیشرفت دارد. این به این دلیل نیست که آن‌ها به کمک کردن علاقه‌مند نیستند، بلکه به این دلیل که در محل قرار می‌گیرند و به آن ها گفته میشود به جای آن که به عنوان بخشی از راه‌حل از ابتدا در نظر گرفته شوند، چه کاری انجام دهند.

فایده کلیدی برای پرداختن به این سوال که چرا این مساله باعث می‌شود که شما از طریق مشکلاتی که برای حل آن تلاش می‌کنید، فکر کنید cloud ممکن است جواب مناسبی برای همه چیز نباشد.

فرآیند و فن‌آوری های کلاسیک نشان‌داده‌شده در زیر را در نظر بگیرید:

۱. یکی از مهم ترین مسائل تغییر فرهنگ در افراد و فرآیند است. شرکت‌ها باید از این جمله ما همیشه این کار را به این روش انجام داده‌ایم  خودداری کنند.

۲. زمان رسیدن به ارزش با دریافت بهترین نتیجه از فرآیند و تکنولوژی محقق می‌شود.این تنها در مورد اتوماسیون استقرار نرم‌افزار نیست، بلکه برای بهبود کل زنجیره ارزش دارد.

۳. نوآوری توسط افرادی که فن‌آوری را برای رسیدن به ایده‌های جدید بکار می‌گیرند، هدایت می‌شود. قطعا cloud این امکان را فراهم می‌آورد که شرکت‌ها سریع‌تر از قبل تجربه و نوآوری کنند.

ادامه دارد…