VPS سرور مجازی

0
128

سرور مجازی VPS

پیاده سازی شده با زیرساخت ابری

سرور مجازی ابری همان سرور مجازی یا VPS است که در آن از زیرساخت‌های ابری برای ارائه سرورها استفاده می‌شود. راهکار‌های ابری در مقایسه با زیرساخت سنتی VPS مزیت‌های متعددی را برای کاربران به ارمغان می‌آورد و موجب بهبود سرعت و پایداری خدمات میزبانی‌وب می‌گردد.

ویژگی ها:

 • زیرساخت قدرتمند و تجهیزات بروز و استاندارد
 • تکنولوژی روز مجازی سازی
 • کنترل پنل اختصاصی
 • مانیتورینگ شبانه روزی
 • تغییر پلان و پیکربندی سفارشی آنی

VPS یا سرور خصوصی مجازی، شکلی از میزبانی ابری چند مستاجر است که در آن منابع سرور مجازی شده از طریق اینترنت از طریق یک ابر یا ارائه دهنده هاست در دسترس کاربر نهایی قرار می گیرد.

VPSهر VPS بر روی یک ماشین فیزیکی نصب شده است که توسط ابر یا ارائه دهنده هاست اداره می شود و چندین VPS را اجرا می کند. اما در حالی که VPS ها یک هایپروایزر و سخت افزار زیرین را به اشتراک می گذارند، هر VPS سیستم عامل (OS) و برنامه های کاربردی خود را اجرا می کند و بخش خود را از منابع دستگاه (حافظه، محاسبات و غیره) ذخیره می کند.

 

VPS سطوحی از عملکرد، انعطاف‌پذیری و کنترل را بین مواردی که توسط میزبانی مشترک چند مستاجر و میزبانی اختصاصی تک مستاجر ارائه می‌شود، ارائه می‌دهد. در حالی که ممکن است غیرقابل تصور به نظر برسد که ترتیب VPS چند مستاجر “خصوصی” نامیده شود – مخصوصاً زمانی که گزینه های تک مستاجر در دسترس باشد – اصطلاح “VPS” معمولاً توسط ارائه دهندگان میزبانی سنتی استفاده می شود تا آن را از میزبانی مشترک یا میزبانی متمایز کند. مدلی که در آن تمام منابع سخت افزاری و نرم افزاری یک ماشین فیزیکی به طور مساوی بین چندین کاربر به اشتراک گذاشته می شود.

 

برخی از ارائه دهندگان ابر (از جمله IBM) سطحی از جداسازی میزبانی (و حریم خصوصی) فراتر از یک سرور ابری چند مستاجر را ارائه می دهند. دو مدل متداول شامل میزبان اختصاصی و نمونه اختصاصی است. در هر دوی این مدل ها، کاربر نهایی به منابع مجازی دسترسی پیدا می کند و احتمالاً از یک هایپروایزر مدیریت شده استفاده می کند، اما این کار را روی سخت افزار اختصاصی و تک مستاجر انجام می دهد.

 

هنگام در نظر گرفتن موارد استفاده برای سرورهای مجازی، تفاوت بین ارائه دهندگان می تواند واقعاً قابل توجه باشد. برای ارائه دهندگان میزبانی سنتی، VPS نشان دهنده تعادل خوبی از هزینه، انعطاف پذیری، مقیاس پذیری و کنترل بین میزبانی مشترک و اختصاصی است و آن را برای تجارت الکترونیک، برنامه هایی که ترافیک متوسط یا پراکنده دارند، سرورهای ایمیل، CRM و غیره مناسب می کند.

 

اما فراتر از آن، سرورهای مجازی از ارائه‌دهندگان اصلی ابر عمومی به طور قابل توجهی قوی‌تر و از ویژگی‌های غنی‌تر هستند – آنها سنگ بنای بسیاری از آنچه امروزه «ابر» در نظر گرفته می‌شود هستند و می‌توانند مجموعه‌ای از حجم‌های کاری بسیار متنوع‌تری را مدیریت کنند.

 

تمامی سرویس های سرور مجازی روی زیرساخت های تمام SSD روی سرور های HPE نسل هشت و نه با RAID بندی توسط کنترلر سخت افزاری پیاده سازی شده و از پایدار ترین معماری شبکه بر بستر فیبر و مسیر های ارتباطی چند گانه بهره میبرند.

همچنین، مجازی سازی با هسته لینوکس و هایپروایزور KVM انعطاف پذیری کامل را برای انتقال هر نوع بک آپ از مبدا به زیرساخت های ابری فرآهم می نماید.

 

برای چه پروژه هایی می توانم از VPS hosting استفاده کنم؟

VPS hosting خصوصی، امن است و به کاربران، منابع اختصاصی و کنترل ماشین های مجازی خود را می دهد. امروزه تقریباً هر نوع وب‌سایت یا برنامه‌ای می‌تواند از VPS hosting استفاده کند، به‌ویژه زمانی که از ارائه‌دهنده‌ای مانند DigitalOcean استفاده می‌کنید که طیف وسیعی از گزینه‌ها را برای برنامه‌های فشرده CPU، حافظه فشرده و ذخیره‌سازی فشرده ارائه می‌دهد. در حالی که برنامه های کاربردی بسیار کم ترافیک مانند وب سایت های شخصی می توانند از راه حل های hosting مشترک استفاده کنند، VPS hosting به همه کاربران کنترل بیشتری بر پیکربندی سرور خود می دهد. برخی از کاربردهای رایج میزبانی VPS عبارتند از:

 • hosting وب سایت و وبلاگ
 • فروشگاه های تجارت الکترونیک
 • پخش ویدئو
 • پلتفرم های بازی
 • راه حل های نرم افزار به عنوان یک سرویس
 • پایگاه های داده
 • میکروسرویس ها
 • یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی

 

اگر برای VPS hosting خود به کمک نیاز دارید، DigitalOcean پشتیبانی عالی و طیف گسترده ای از آموزش ها و اسناد را برای کمک به شما در راه اندازی ارائه می دهد. می‌توانید از طریق آموزش‌های انجمن ما، با پرسیدن سؤال از سایر کاربران DigitalOcean یا تماس با تیم پشتیبانی اختصاصی ما، در ساخت و نگهداری نمونه VPS خود کمک بگیرید. رابط کاربری ساده DigitalOcean ارتقا، افزودن یا حذف سرورهای مجازی را مستقیماً از حساب شما آسان می کند. اگر دیگر نیازی به راه حل سرور خصوصی مجازی ندارید، می توانید به راحتی برنامه VPS hosting خود را لغو کنید.

 

DigitalOcean VPS hosting از چه سیستم عامل هایی پشتیبانی می کند؟

سرورهای خصوصی مجازی DigitalOcean از سیستم عامل لینوکس پشتیبانی می کنند.

برای خرید انواع تجهیزات فناوری اطلاعات به همراه خدمات پس از فروش کلیک کنید