خصوصیت WORM در LTO

0
330

انتقادی که به قوانین حفظ و نگهداری داده در محیط های منظم وارد است توانایی ذخیره و مدیریت کردن داده ها در یک حالت غیر قابل تغییر می باشد. این قوانین محکم چهار بار توسط آژانس های قانون گذاری شامل SEC و HIPPA تدوین شده اند و سازمان های IT می بایست راه حل و خط مشی ( سیاست ) جدیدی را کامل کنند تا بتوانند قانونی را که برای ذخیره کردن داده ها برای دوره ای که می تواند به بیش از هفت سال افزایش پیداکند بررسی و بازبینی کنند.

نسل سوم ال تی او و نسل های بعدی این فن آوری، توانایی آرشیو و ذخیره کردن داده را به شکل غیر قابل نوشتن دوبارهnon-rewritable  را که محکم ترین قانون راهبردی می باشد را دارا هستند. با استفاده ترکیبی از خصوصیت firmware ( سفت افزار )، حافظه کارتریج و فرمت نوار، درایوهایLTO Ulttium  می توانند مقدار زیادی از داده را برای مدت زمانی بیش از 30 سال به صورت ایمن و بدون هیچ مداخله ای آرشیو نمایند.

از آنجایی که تمامی نسل های سوم WORM  وrewritable   و نسل های بعد از آن از هردو قانون LTO حمایت می کنند، سازمان هایIT می توانند به راحتی استراتژی جاری محافظت از داده های خود را به راه حلی بلند مدت برای آرشیو و ایمنی اطلاعات بازبینی نمایند.

 با مقایسه فن آوری های دیگری که خصوصیت WORM را برای ذخیره سازی حمایت می کنند، درایوهای نوارLTO  مزیت های زیر را دارا می باشند :

  – یک درایو که تمامی نیازهای آرشیو و پشتیبان گیری را حمایت می کند.

– کارتریج نوار مشخص که به راحتی هر دو فرمت WORM و Rewritable را برای کارتریج داده ها مدیریت و تشخیص می دهد.

– طراحی اختصصاصی کارتریج نوار WORM با خصوصیت چندگانه fail-safe برای جلوگیری از نوشتن بر روی داده ها به صورت تصادفی و یا عمدی .

– ظرفیت بالا و هزینه کم درایو HPE WORM که می تواند تا 15 ترابایت ( LTO 7) داده را بر روی یک کارتریج ذخیره نماید.

– حمایت از تعداد زیادی نرم افزار آرشیو و پشتیبان گیری، تعداد زیادی تولید کننده و حمایت از مسیر اصلی جامع ترین فن آوری در صنعت ذخیره سازی.

– استاندارد باز OPEN فن آوری LTO که انتخاب بزرگتر و سازگاری بیشتری را با تمامی تولیدات نسل سوم و بعد از آن را ارائه می کند.

  توجه: از آنجایی که تمامی نسل های سوم و بالاتر شرکت HPE LTO از برنامه  LTO WORM mediaحمایت و پشتیبانی می کنند بعض از نوارهای LTO Ultrium نسل سوم شرکت های دیگر ممکن است شامل حمایت و پشتیبانی خواندن و نوشتن WORM media نباشند. اگر در حال استفاده از WORM media شرکت HPE هستید برای درایوهای LTO 3 و LTO 4 از مشخصات سازنده برای پشتیبانی از این خصوصیت اطمینان حاصل نمایید. اگر نوار از WORM پشتیبانی نکند به محض قراردادن آن در دستگاه این نوار به بیرون هدایت می شود. ( eject )

LTO WORM (write once read many)

LTO WORM توسعه پیدا کرد تا سازمان ها این اجازه را داشته باشند مقدار زیادی از اطلاعات بحرانی خود را به صورت پشتیبان / آرشیو (backup/archive ) نگهداری و ذخیره نمایند، با این نوارها که یک بار قابل نوشتن هستند دیگر چیزی روی آنها نوشته نمی شود و با فایل های دیگر مداخله ای صورت نمی گیرد.

از نسل LTO-3  به بعد، تمامی درایوهایLTO  توانایی یک بار نوشتن و چندین بار خواندن را دارا می باشند (WORM). درایوLTO  با کارتریج های WORM پاک نمی شوند و یا داده دیگری روی آنها نوشته نمی شود، اما چندین بار خوانده می شوند.

درایوهای با قابلیت WORM سریعاً این کارتریج ها را (WORM) که شامل کد شناسایی اختصاصی با هر داده ای که بر روی نوار نوشته میشود،  شناسایی می کند. هیچ تفاوتی میان کارتریج (WORM) وجود ندارد. معمولا بسته بندی کارتریج های WORM رنگی متفاوت از دیگر کارتریج ها دارند.