برترین نرم افزارهای بکاپ از سرور

0
136

برترین نرم افزارهای بکاپ از سرور

اهمیت نرم افزار بکاپ از سرور زمانی معلوم می شود که موضوع حملات باج افزارها (Ransomware)  به وجود می آید. عدم توجه به Backup گیری از سرور باعث نگرانی و ناراحتی بسیاری از سازمان ها شده و هزینه های جبران ناپذیری را بواسطه از بین رفتن اطلاعات حیاتی به آنها وارد نموده است. این مشکلات شامل از دست رفتن اطلاعات، مفقودی نسخه های پشتیبان، مکانیزم های پشتیبان گیری ناقص و آلوده شدن فرآیند پشتیبان گیری توسط بدافزار و … می باشند.

برترین نرم افزارهای بک آپ گیری به قرار زیر هستند:

Carbonite، نرم افزار پشتیبان گیری رترو اسپکت (Retrospect)، IDrivbeT ،Acronis Cyber Backup، نرم افزار وی ام (Veeam)، نرم‌افزار کاموالت (Commvault)، Nova backup ،Druva Phoenix ،Altaro VM BackupT CrashPlan MSP360 و…

ویژگی های نرم افزار پشتیبان گیری سرور

Third-Party: ادغام با برنامه های Third-Party: راه حل های نرم افزار پشتیبان با طیف گسترده ای از سبک ها و بسته های نرم افزار سازگار هستند.

مقیاس پذیری: یک بسته نرم افزاری پشتیبان باید با شرکت ها هماهنگ شود تا از ایمن بودن آن اطمینان حاصل شود.

زمان‌بندی خودکار پشتیبان‌گیری: برنامه پشتیبان‌گیری به عنوان گزینه «تنظیم و فراموش کردن» برای زمان‌بندی خودکار پشتیبان‌گیری عمل می‌کند.

گزارش‌ها: گزارش‌ها یکپارچگی هر پشتیبان را نشان می‌دهند و به شما کمک می‌کنند در صورت بروز مشکل به سرعت بازیابی شوند.

اندازه فایل: هنگامی که با بلوک های بزرگ داده سروکار دارید، هزینه ذخیره سازی ابری می تواند گزاف باشد. با استفاده از فشرده‌سازی خوب، می‌تواند هزینه‌های پشتیبان‌گیری بلادرنگ را کاهش دهد.

انواع پشتیبان گیری چندگانه: یک نسخه پشتیبان کامل چندین ساعت طول می کشد و فضای زیادی از هارد دیسک شما را اشغال می کند. از آنجایی که پشتیبان‌گیری کامل بلادرنگ امکان‌پذیر نیست، برنامه پشتیبان‌گیری شما می‌تواند گزینه‌های مختلفی مانند پشتیبان‌گیری افزایشی، دیفرانسیل، پیوسته و VMware داشته باشد.

هزینه: نرم‌افزار پشتیبان‌گیری برای سرورها می‌تواند از سرویس‌های رایگان تا سطح بالا و دستکش سفید متفاوت باشد. بسیاری از گزینه‌های پشتیبان‌گیری رایگان فقط پشتیبان‌گیری محلی ارائه می‌کنند و کنترل امنیت فیزیکی هارد دیسک را در اختیار شما قرار می‌دهند.

مزایای نرم افزار پشتیبان گیری از سرور

پشتیبان‌گیری از داده‌های شما یک اقدام پیشگیرانه است که از شرکت شما در برابر آسیب‌های آینده ناشی از نقص فنی محافظت می‌کند.

انطباق با مقررات: برای محافظت از داده های مشتری، بسیاری از بخش ها (بانکداری، مراقبت های بهداشتی، بیمه و غیره) قوانین سختگیرانه ای دارند که باید از آنها پیروی کرد.

تنظیم عملیات و بهره‌وری: سیستم‌ها می‌توانند ساعت‌ها یا روزها از کار بیفتند در حالی که منتظر IT برای یافتن راه‌حل در صورت نقص فنی هستند. اگر یک نسخه پشتیبان سالم و جدید وجود نداشته باشد، ممکن است برای همیشه داده ها از بین بروند. پشتیبان گیری روزانه و بررسی برای اطمینان از تداوم کسب و کار و قابل استفاده بودن هر نسخه پشتیبان برای به حداقل رساندن زمان خرابی و اطمینان از اینکه کسب و کار می تواند حتی در شرایط جوی شدید یا خرابی سیستم به کار خود ادامه دهد، مورد نیاز است.

به حداقل رساندن هزینه ها با استفاده از فضای ابری: اگرچه فناوری مزایای بهره وری زیادی دارد، اما برچسب قیمتی نیز دارد. با سخت‌افزار و پروتکل‌های امنیتی جدید به‌سرعت حتی سخت‌ترین بودجه‌های IT را نیز از بین می‌برد. کار با یک شرکت پشتیبان‌گیری ویندوز به شما کمک می‌کند تا بخشی از این هزینه‌ها را با به اشتراک گذاشتن آن‌ها با اشخاص ثالث جبران کنید. یک شرکت پشتیبان گیری از راه دور تمام سخت افزارهای لازم برای ارائه خدمات را مدیریت می کند و مسئولیت امنیت را بر عهده دارد.

بازیابی بلایا: زمان بازیابی یک معیار مهم در صورت وقوع فاجعه است. هر دقیقه که دستگاه های شما از کار می افتند برای شما هزینه دارد. بسیاری از شرکت های پشتیبان شخص ثالث دارای تضمین زمان بازیابی هستند که به شما آرامش بیشتری می دهد.