Stack Power و Stack Wise در سوئیچ Cisco

0
406

قابلیت Stack Power و Stack Wise در سوئیچ Cisco

Cisco Systems از شرکت های تولید کننده ی تجهیزات مخابراتی و دیگر سخت افزارهای شبکه است و Stack Power یک سیستم ارتباطی بسیار قدرتمند و طراحی شده توسط جدیدترین فناوری های روز جهان است، که منبع تغذیه را بعنوان یک منبع مشترک میان تمامی سوئیچ ها به اشتراک می گذارد.

فناوری Stack Wise را می توان از موفق ترین تکنولوژی ها دانست لذا این فناوری، از ساختار بسیار پیشرفته ای برخوردار است.

Stack Wise یک باند ۴۸۰ گیگابایت در ثانیه دارد و برای ایجاد انعطاف پذیری میان Stack ها از نرم افزار IOS سیسکو استفاده می کند که توسط یک سوئیچ فعال، مدیریت می شود.

همچنین Cisco StackPower® یک ویژگی نوآورانه است که تمام توان موجود را در مجموعه ای از سوئیچ ها جمع می کند و آن را به عنوان یک منبع تغذیه مشترک برای کل  stack مدیریت می کند که به کاربران کمک می‌کند تا کنترل دقیق‌تری بر مصرف برق داشته باشند و در نتیجه صرفه‌جویی در هزینه کل مالکیت (TCO) سوئیچ‌های Cisco® Catalyst® کاهش می‌یابد.

Cisco StackPower همچنین امکان استقرار قدرت بیشتر برق را با استفاده از یک سیستم قدرت قابل ارتقا سیسکو 2200 (XPS 2200) ارائه می دهد. این سیستم امکان توپولوژی ستاره ای را فراهم می کند که قدرت را با حداکثر هشت سوئیچ به اشتراک می گذارد.

دو راه حل متداول برای افزونگی برق برای سوئیچ ها وجود دارد – افزونگی کامل و افزونگی جزئی. در حالت افزونگی کامل، هر سوئیچ به دو منبع تغذیه متصل می شود، به طوری که اگر یکی از کار بیفتد، دیگری کنترل می شود. این طرح افزونگی 1:1 نیز نامیده می شود. در افزونگی جزئی، یک منبع تغذیه اضافی برای چندین سوئیچ وجود دارد. به این افزونگی 1:N نیز می گویند. هر کدام معایبی دارند.

راه حل های برق کاملاً اضافی (1:1) اغلب مورد استفاده قرار نمی گیرند زیرا هر سوئیچ منبع تغذیه پشتیبان دارد که در شرایط عادی غیرفعال است. با این حال، راه‌حل‌های برق جزئی زائد (1:N) زمان می‌برد تا در صورت قطع برق منجر به قطعی، آنلاین شوند.

Cisco StackPower یک جایگزین انقلابی برای افزونگی برق برای سوئیچ های دسترسی سیسکو ارائه می دهد. منبع تغذیه موجود از تمام سوئیچ ها را جمع آوری می کند و برق جمع شده را در دسترس همه آنها قرار می دهد. ادغام منابع تغذیه کارآمدترین راه برای توزیع برق به همه کلیدها به طور مساوی است، زیرا هر کلید می تواند از برق استخر استفاده کند و در صورت خرابی منبع تغذیه، برق اضافی از استخر می تواند دوباره به کلید آسیب دیده توزیع شود.

مزایای فناوری Cisco StackPower:

  • امکان استفاده بهتر از ظرفیت برق موجود را فراهم می کند.
  • راندمان منابع تغذیه را به حداکثر می‌رساند.
  • توان مورد نیاز برای PoE+ را به هر پورت در پشته تکمیل می‌کند.
  • زیرساخت PoE+ و Cisco UPOE مقیاس پذیر را فعال می کند.
  • شبیه به فناوری Cisco StackWise است.
  • یک سیستم توان اضافی (RPS) با «ضعف صفر» را فعال می‌کند.