PSU و PDU

0
162

PSU به عنوان عضو اصلی یک سرور به شمار می رود و در داخل سرور نصب می شود که می تواند با دریافت جریان برق دریافتی و یکسان سازی آن، سبب بهبود عملکرد سخت افزارها در هنگام افت ولتاژ یا بروز مشکل در شبکۀ برق گردد. این محصول می تواند جریان AC را از منبع برق شهری دریافت نموده و به یک مقدار خاص از نوع DC تبدیل کند.

PDU برای استفاده در سرورهای بزرگ ساخته شده اند. به کمک انواع PDU شما می توانید برق چندین دستگاه مختلف را به صورت ایمن تامین کنید. همچنین در محیط هایی که امکان نگهداری طولانی مدت داده ها وجود دارد نیز از این تجهیزات بیشتر استفاده می کند. در حالت کلی در مراکز داده و محیط های بزرگ استفاده از انواع PDU، سبب امنیت بیشتر سرورها خواهد شد. همچنین، PDU های رک را می توان به صورت مستقیم در داخل رک های بزرگ سرور استفاده کرد.

همچنین، PSU ها می توانند به نسبت نوع محصولی که به آن متصل شده اند، جریان برق متفاوتی را ایجاد کنند و برای مدیریت کردن یک سرور یا تجهیزات شبکه کوچک بسیار مهم هستند. از طرفی PDU این قابلیت را ندارند و ویژگی ها در امکان ایجاد چندین منبع برق برای دستگاه ها می باشد.

PDU ها بسیار گران قیمت تر از محصولات عادی هستند و می توانند در محیط هایی که امکان نگهداری و نصب رک در آنها وجود دارد، مورد استفاده قرار بگیرند. در داخل مدار هر PSU شما می توانید به کمک فیلترها از یک جریان صاف و یکدست برق استفاده کنید و تحمل خطای شبکه خود را در برابر بروز مشکلاتی مانند نوسان برق محافظت کنید.