معرفی شرکت Sophos

0
294

معرفی شرکت سوفوس (Sophos)

سوفوس یک شرکت انگلیسی است که در حوزه تولید نرم‌افزار و سخت‌افزارهای امنیتی فعالیت می‌کند. این شرکت که تولیدکننده سیستم مدیریت یکپارچه تهدیدات (UTM) است در سال 1985 تأسیس شده است.

استفاده از فناوری های برتر در ساخت UTM ها و به کار گیری تکنولوژی های برتر سبب شده که طی سال های اخیر این نرم افزار به واسطه ی عملکرد فوق العاده خود رده Leaders در رتبه بندی جهانی Gartner کسب کند و با قرار گرفتن در کنار دیگر UTM های تولید شده کمپانی های مشهور دنیا بهترین خدمات را به کاربران ارائه کند.

سوفوس رهبر جهانی در امنیت سایبری است، که بیش از 500000 سازمان و میلیون ها مصرف کننده در بیش از 150 کشور را در برابر پیشرفته ترین تهدیدهای سایبری امروزی محافظت می کند. Sophos با استفاده از هوش تهدید، هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی از SophosLabs و SophosAI ، مجموعه وسیعی از محصولات و خدمات پیشرفته را برای ایمن سازی کاربران، شبکه ها و نقاط پایانی در برابر باج افزارها، بدافزارها، سوء استفاده ها، فیشینگ و طیف گسترده ای از حملات سایبری دیگر ارائه می دهد.

با توجه به شهرت و اعتبار کمپانی سوفوس Sophos در میان کاربران سراسر جهان می توان موفقیت و دستاور های آن را از زمان تسلط بر دو برند مشهور Astaro و Cyberoam عنوان کرد که با ادغام استاندارد و فناوری های در دسترس این دو برند توانست تولیدات خود را به نحوه احسنت ارتقا دهد و با تولید UTM هایی که قابلیت اطمینان توانایی فنی آن با نمونه های برتر دنیا برابری می کند ، نام خود را در میان برند های برتر امنیت شبکه به ثبت برساند.

 

Sophos یک کنسول مدیریتی یکپارچه مبتنی بر cloud، Sophos Central مرکز اصلی یک اکوسیستم سازگار با امنیت سایبری را ارائه می دهد که دارای یک دریاچه داده متمرکز است که از مجموعه ای غنی از API های باز برای مشتریان، شرکا، توسعه دهندگان و سایر فروشندگان امنیت سایبری استفاده می کند. Sophos محصولات و خدمات خود را از طریق شرکای فروشنده و ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده (MSP) در سراسر جهان به فروش می رساند. دفتر مرکزی Sophos در آکسفورد، انگلستان است.

سیستم مدیریت یکپارچه تهدیدات این شرکت، یک بسته کامل شامل سخت‌افزار و نرم‌افزار مورد نیاز است با این حال سازمان‌هایی که بستر مجازی‌سازی در اختیار دارند می‌توانند این محصول امنیتی را بصورت یک ماشین مجازی بر روی سرورهای مجازی خود در سازمان نصب کنند.

سوفوس اولین بار فعالیت خود را با تولید و فروش محصول آنتی‌ویروس و رمزکننده آغاز کرد. پس از پنج سال استفاده موفق محصولات امنیتی توسط کاربران در انگلیس، سرانجام در سال 1990 تصمیم گرفت فناوری آنتی‌‌ویروس خود را برای استفاده در سطح بین المللی توسعه و به فروش برساند.

بعدها این شرکت محصول خود را به یک سیستم مدیریت یکپارچه تهدیدات  شبکه توسعه داد.

سال 2014 سوفوس اعلام کرد که شرکت سایبرومCyberoam Technologies ، ارائه دهنده محصولات امنیتی شبکه را خریداری کرده است. سایبروم خود یک شرکت قدرتمند هندی بود که در زمینه تولید سخت‌افزار و نرم‌افزارهای امنیتی فعالیت می‌کرد. کارشناسان امنیتی معتقد بودند که پیوستن این دو شرکت به یکدیگر، می‌تواند موجب رشد فناوری امنیتی در دنیا شود.

محصولات مختلف سوفوس بر اساس اندازه شبکه، برای شبکه‌های کوچک، متوسط و بزرگ تولید شده‌اند. محصولات UTM این شرکت به دو خانواده با نام‌های SG و XG تقسیم شده که بسته به نیاز هر سازمان به امکانات امنیتی، مدل SG و یا XG انتخاب می‌گردد.

محصولات سوفوس به شما امکان می دهد تمام نقاط پایانی شبکه خود را، از لپ تاپ گرفته تا رایانه های رومیزی و سرورهای مجازی، ترافیک وب و ایمیل و دستگاه های تلفن همراه را ایمن کنید. علاوه بر این، ایمن سازی این دستگاه ها از طریق محصولات متناسب با نیازهای دقیق شما امکان پذیر است. ما امنیت شبکه شما را با ارائه چیزی که هیچ کس نمی تواند انجام دهد، تضمین می کنیم: Simplicity

تولیدات امنیتی کمپانی سوفوس بر پایه ساده سازی و یکپارچگی شبکه برنامه ریزی شده اند به گونه ای می توان از رویکرد های امن آن از لحظه آغاز به کار شبکه، ترافیک های وب، ایمیل و حتی ایجاد امنیت در عملکرد دستگاه های سیار تا نقطه پایانی که به سرورهای مجازی و لپ تاپ می رسد، استفاده بهینه داشت.