استوریج HPE 3PAR 8200

0
218

استوریج HPE 3PAR 8200

با خرید دستگاه استوریج HPE 3PAR 8200 یک سیستم ذخیره ساز با امکانات Enterprise در سطح Tier1 و High End تهیه می کنید که در سطح Midrange به معنای واقعی Active/Active قرار دارد. همچنین، از دو پردازنده برای هر کنترلر تشکیل شده است که یکی از آنها پردازنده Intel Xeon شش هسته ای ۲٫۲ GHz و دیگری پردازنده اختصاصی ۳ PAR به نام ASIC نسل ۵ می باشد. هر نود استوریج دارای فضای Cache به ظرفیت ۶۴ GB می باشد که با استفاده از SSD از فضای ۷۶۸GiB نیز به عنوان حافظه Cache جانبی بهره مند می باشد.

Active/Active vs. Mesh-Active
خرید استوریج HPE 3PAR 8200 که در سطح Midrange به معنای واقعی Active/Active قرار دارد، با ارتباط یک Volume همزمان و به صورت Load Balance از طریق هر دو نود (کنترلر) ارتباط و مدیریت بهینه LUN ها را فراهم می کنند.
با فروش ذخیره ساز ۳PAR 8200 که از دو پردازنده برای هر کنترلر بهره می برد (یکی از آنها پردازنده Intel Xeon شش هسته ای ۲٫۲ GHz و دیگری پردازنده اختصاصی ۳PAR به نام ASIC نسل ۵ ) منجر شده است که این استوریج از دیگر استوریج های هم رده خود متمایز و پیشرو گردد.

Storage Virtualization
خرید استوریج HPE 3PAR 8200 با توجه به معماری منحصر به فرد خود مجازی سازی را در سطح ذخیره سازها به ارمغان می آورد، به نحوی که با یک تفاوت اساسی نسبت به معماری استوریج های سنتی به یک نوآوری ایده آل در این خصوص رسیده است. لازم به ذکر است رکن اصلی این معماری Chunklet ها می باشند که در واقع Slice هایی با حجم ۱GB می باشند و کلیه معماری این ذخیره سازها براساس آن ها صورت می گیرد. در مقاله ”آشنایی با برخی مفاهیم در HPE 3PAR StoreServ” به طور مفصل به معماری ۳PAR پرداخته شده است.

Spare
در خرید استوریج HPE 3PAR 8200 مفهومی به نام Disk Spare وجود ندارد و با توجه به ساختار Chunklet ها در واقع Spare Chunklet وجود دارد که این نوع از Spare ها برخلاف Disk Spare در زمان Rebuild به صورت One to Many نبوده و در واقع Rebuild به صورت Many to Many با سرعت بسیار بالاتری انجام می گیرد.
از دیگر قابلیت های این دستگاه امکان توسعه و گسترش آن می باشد به نحوی که می توان یک دستگاه Midrange را به سطح High End توسعه و ارتقا داد.

مشخصات فنی:

  • استفاده از قابلیت Adaptive Optimization
  • امکان ذخیره سازی در سطح Cloud (Virtual Domain)
  • High Availability
  • High Performance
  • High efficiency
  • Scalability
  • High Quality of Service
  • دارای قابلیت سیستم Snapshot