?What is Cloud Backup and Recovery

0
133

What is Cloud Backup and Recovery?

Cloud Backup سرویسی است که در آن از داده‌ها و برنامه‌های کاربردی روی سرورهای یک کسب‌وکار Backup ‌گیری می‌شود و در یک سرور راه دور ذخیره می‌شود. کسب‌وکارها تصمیم می‌گیرند در صورت خرابی سیستم، قطعی یا بلایای طبیعی، در فضای ابری نسخه Backup تهیه کنند تا فایل‌ها و داده‌ها را به راحتی در دسترس نگه دارند. Cloud Backup  برای کسب‌وکار با کپی و ذخیره فایل‌های سرور شما در یک سرور در یک مکان فیزیکی متفاوت عمل می‌کند. یک کسب و کار بسته به اولویت خود می تواند از برخی یا همه فایل های سرور نسخه Backup تهیه کند.

مشتریان معمولاً با استفاده از یک مرورگر وب یا کنترل پنل ارائه‌دهنده خدمات، از داده‌ها و برنامه‌های خود نسخه Backup تهیه و بازیابی می‌کنند. Backup ‌گیری از سرور ابری امروزه برای بسیاری از سازمان‌ها ضروری است، زیرا آنها بیشتر یا تمام داده‌ها و برنامه‌های کاربردی حیاتی تجاری خود را در سرورهای ابری ذخیره می‌کنند.

بر اساس نظرسنجی اخیر کلاچ، Backup گیری از فایل و بازیابی فاجعه، دومین استفاده پیشرو از رایانش ابری در بین شرکت‌های متوسط ​​و بزرگ است. شصت و دو درصد از پاسخ دهندگان سازمانی از ابر برای این منظور استفاده می کنند و تنها ذخیره سازی فایل (70 درصد) محبوب تر است.

 Backup گیری و بازیابی ابری چیست؟

راه‌حل‌های داده‌های ابری بر روی Backup ‌گیری از فایل‌ها، پایگاه‌های داده، ایمیل‌ها و محتوا از برنامه‌های مبتنی بر ابر متمرکز هستند. این ابزارها به طور گسترده توسط سازمان ها برای ایمن سازی اطلاعات ایجاد شده یا ذخیره شده در ابر استفاده می شوند. مورد اصلی آنها این است که به کسب و کارها اجازه می دهند از داده های ذخیره شده در فضای ابری نسخه Backup تهیه و بازیابی کنند. این در صورت خرابی سخت افزار، حذف تصادفی یا بدافزار فایل ها یا کمک به بازیابی اطلاعات در صورت حمله باج افزار بسیار مهم است. این دسته راه حل های مختلفی را در بر می گیرد که در اندازه های مختلف شرکت از SMB ها گرفته تا سازمان های بزرگتر مورد هدف قرار می گیرند.

Cloud Backup

بهترین پلتفرم‌های Backup گیری و بازیابی ابری به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد تا داده‌ها را در صورت بروز فاجعه بازیابی کنند، در هر زمان در دسترس خواهند بود و به راحتی با برنامه‌های کاربردی ابری موجود و دستگاه‌های نقطه پایانی، با یک زیرساخت ابری جهانی امن و پایدار ادغام می‌شوند. اگرچه معمولاً با سازمان‌های سازمانی مرتبط است، کسب‌وکارها با هر اندازه‌ای باید یک پلتفرم Backup ‌گیری و بازیابی ابری را در نظر بگیرند.

 

ویژگی های کلیدی یک ابزار Backup گیری و بازیابی ابری عبارتند از:

  • فایل ها و داده ها را به صورت آنلاین یا در فضای ابری ذخیره می کند.
  • با برنامه ها و نقاط پایانی برای Backup گیری خودکار از فایل ها و داده ها یکپارچه می شود.
  • دسترسی به فایل ها و داده ها را فراهم می کند تا سازمان ها بتوانند به راحتی داده های از دست رفته را بازیابی کنند.
  • تکرار زمان واقعی داده ها و  سرورها
  • پشتیبان گیری دانه ای
  • ذخیره سازی مقیاس پذیر
  • دسترسی به اطلاعات بدون دخالت فناوری اطلاعات

برای خرید انواع تجهیزات ذخیره سازی اطلاعات به سایت فروشگاه ما مراجعه فرمایید